Nickyho rodina

Nicky's Family

Nicky's Family

Dokumentární / Drama / Životopisný / Historický

Slovensko / Česko / USA / Velká Británie / Izrael / Kambodža, 2011, 97 min

Nickyho rodina je dokument ktorého sila nie je vo filmovej kvalite. Má až televízny nádych, no to nie je vôbec podstatné. Podstatná je myšlienka ktorú nesie. Bol som na špeciálnej študentskej premiére, kde sa zúčastnili aj zachránené deti. Film a celý príbeh okolo neho sa mi naozaj dostal pod kožu a začal som zase na chvíľu veriť, že svet nie je až také prehnité miesto. Krásne.(15.6.2011)

Výborný dokument o strašne smutných veciach ..... 85%.(15.3.2012)

• Sdoom

Kdybych neviděl předchozí Mináčův počin, dokument Síla lidskosti, tak by to bylo minimálně za 4 hvězdy. Nicméně jsem nevěřil vlastním očím a uším, když více než polovinu stopáže tvořil právě výše zmíněný dokument, který je doplněn o v podstatě zcela hrané scény a pár informací navíc. Takže sorry, ale tohle je zbytečné dílo a všem doporučuji nemarnit čas a pustit si radši Sílu lidskosti. (Blu-ray)(10.2.2020)

Po školním představení najednou v kinosále zavládno nezvyklé ticho. A když i po čtvrt hodině slyšíte spolužáky bavící se se zájmem o tom, co viděli, tak si musíte říct, že tento dokument splnil základní předpoklad, jaký dokument má mít: zaujmout a rozproudit debatu. Až na několim scén vystřižených z Nicholas Winton: Síla lidskosti a několik stejných historek, které se dají prominout se jedná o velmi zdařilé dílko, které ještě upevnují hrané scény, které dodávají na autentičnosti. Plus konec filmu, který přesahuje rámec WW II a ukazuje nám, že pan Winton dnes dokáže i na dálku a pouze v myšlenkách lidí podporovat snahy o zlepšení života mnoha obyvatel celého světa. Pro mě jasné 4 hvězdičky.(23.3.2011)

Viděla jsem dokument o panu Wintonovi někdy kole roku 2003 a tento dokument byl rozšířen...jinak vždycky mě dojme ten sál plný Wintonových dětí...(8.4.2011)

Velice zdařile zpracovaný dokument o člověku, jenž mu přízvisko hrdina nepochybně patří. Krásně a citlivě pojatý příběh, plný vzpomínek, setkání a sestaveného obrázku Nicholase Wintona. Celé kino bylo potopeno v dojatých slzách diváků a pan Mináč si s panem Wintonem mohou pogratulovat.(10.7.2011)

Nicholas Winton byl člověk s velkým srdcem a odvahou a takových lidí je opravdu málo. Dokument je opravdu dobrý a po něm člověka napadne, když dostal Nobelovu cenu Barack Obama, proč ji pak nemá Winton? Nechápu a snad se ji Nicholas Winton snad někdy dožije ve zdraví.(10.1.2012)

Absolutní počet hvězd - ani ne tak za znovuuvedení dnes již známé historie (byť je nasnímána a sestavena z historických i dotáčkových snímků velmi dobře), jako za emoční pecku v podobě - cynikové prominou - lavinovitě se šířící lásky, porozumění a chuti pomoci, kterou vyvolal jeden jediný člověk, který prostě jen nechtěl přihlížet. Otevírá také další, palčivou a hořkou otázku: když v titulcích pod "mluvícími hlavami" vidíme, že snad ani jedno z Wintonových dětí neskončilo na pracáku (jsou to fyzikové, bankéři, vědci, šéfové nadací...), nelze nezačít uvažovat nad tím, kolik úžasných lidí jsme nemohli poznat a užít jejich práce, protože už jako děti prolétli komínem...(15.3.2012)

Téma strašně silné, ale zpracování mohlo být lepší(22.5.2014)

Zdalo sa mi, že dokument bude občas nudiť, ale pri zapozeraní a ponorení do príbehov sa dá precítiť celá sila udalostí a veľkých činov ocenených tak neskoro po vojne. Hraná zložka mi výborne dopĺňala výpovede a stretnutie v priamom prenose bolo asi vrcholom dokumentu. –––– Ak niečo nie je stopercentne nemožné, tak sa to môže podariť uskutočniť. –––– Ak vám zomrie niekto, koho milujete, všetci vám hovoria, že časom to bude lepšie. Nebude, bude to horšie.(30.7.2014)

Troma hviezdičkami hodnotím pochopiteľne film ako remeslo. To čo spravil sir Winton - na to ani niet dosť hviezdičiek na svete...(18.1.2012)

Výborný, velmi silný dokument. Především v prvních dvou třetinách ;-) Je velmi dobře, že vznikl a že je dnes promítán dětem na základních školách, které prostřednictvím vzpomínek tehdejších dětí tak můžou plně pochopit hrůzy války.(15.3.2012)

Síla dokumentu je o nevídaném člověkovi,panu Wintonovi,který dokázal,že i z ničeho může pomoci stovkám dětí za druhé světové války.Dokument tedy musím pokárat za český dabing,který by v kině neměl co dělat...To už bych jej radši uvítal s titulky...ale i tak...posledních 15 minut dokumentu mě svou silou dostalo a měl jsem na krajíčku.(14.4.2011)

Řeknu jen toto pokud bych měl hodnitit spracování filmu tak je to asi na 3*. A pokud bychom se bavili o samotném činu Wintona. Tak tomu by žádné ani to nejkladnější hodnocení nestačilo. Protožečin který Winton udělal má troufám si říci nevyčíslitelnou morální hodnotu.(21.12.2011)

Mináčovi předchozí dva snímky jsem bohužel neviděl, o to víc mě dostal jeho zatím poslední - Nickyho rodina. Takhle si představuji prvotřídní dokument. A to, že vznikl v ČeskoSlovensku, to je ještě další bod k dobru. PS - Kdo ještě neviděl, tak kapesník v pohotovosti! I já měl co dělat.(20.2.2011)

Dokumentů o Wintovi jsem už viděl spousty a záběry nejsou nevyčerpatelné, proto se opakují. Bohudík pro tvůrce, toto téma je tak dojemné a zajímavé, že na některé záběry se můžeme dívat pořád dokola a stále nás fascinují (například TV show, ta mě vždycky dostane). Možná, že kdyby to bylo moje Winton-poprvé, tak by se mi to líbilo ještě o něco víc. Ale jak říkám, Wintonův příběh je úžasný a nikdy mě nepřestane dojímat.(28.4.2011)

LFŠ 2011: No, nepoznal som veľmi tento príbeh predtým, než som videl dokument. Aj sa mi vcelku páčil, no samotná diskusia s tvorcami filmu, ktorá bola dosť veľkým fiaskom a slová od známych, ktorí opisujú film, ako takmer kópiu dokumentu, čo Nickyho rodine predchádzal s tým, že boli tam naviac veci, ktoré boli úplne nepodstatné ma donútili znížiť moje hodnotenie.(31.7.2011)

Byli jsem na tom loni se školou (vzdělávací projekt: Síla lidskosti) a když to skončilo, holky brečely a kluci měli na krajíčku. :-) Nickyho rodinu považuji za úžasné dílo. Třeba jsem byl pouze ovlivněn dojemným příběhem dnes již starého pána, třeba to bylo pouze tím, že jsem z tohoto dokumentu nemohl spustit oči a jediné co se mi honilo hlavou bylo, jak dobrý ten člověk je a že nesmím začít brečet abych se neztrapnil před kamarády :-) nevím, ale každopádně jsem si jistý že bych to moc rád viděl znovu... Nicholas Winton je formát, zachránil stovky lidí a ještě byl takový frajer, že o tom po válce nikomu neřekl - nutno říci, že je nesmírně dobře, že byly jeho šlechetné činy odhaleny, neboť až po odhalení se mohl sir Nicholas Winton stát vzorem pro mnoho lidí, obdivuji ho a přál bych si nemožné - aby takoví jako on nebyli v menšině...(18.2.2012)

Emocionální zničení před televizní obrazovkou. Pokud vynechám hrané pasáže, obdivuju dostatek archivních materiálů, přítomnost nejznámějších českých hlasů, a od pasáže z BBC dál i výzvu k dělání něčeho, co změní svět. Veliký respekt, k osobě, k dokumentu, i zpracování.(14.3.2012)

Dokument zajímavý, přesto mi tam něco k dokonalosti chybělo. Síla lidskosti mě zaujala víc. 4,5* (Moc nechápu proč Němci ty vlaky pustili, jak to celý dokázal zařídit, a hlavně jak vůbec k celýmu tomu vyvražďování mohlo dojít, jak to mohli dopustit... To vážně asi nikdy nepochopím.)(20.5.2014)

Obrovsky silnej příběh velice decentně odvyprávěnej. Víc k tomu netřeba říct.(3.7.2015)