Nickyho rodina

Nicky's Family

Nicky's Family

Dokumentární / Drama / Životopisný / Historický

Slovensko / Česko / USA / Velká Británie / Izrael / Kambodža, 2011, 97 min

LFŠ 2011: No, nepoznal som veľmi tento príbeh predtým, než som videl dokument. Aj sa mi vcelku páčil, no samotná diskusia s tvorcami filmu, ktorá bola dosť veľkým fiaskom a slová od známych, ktorí opisujú film, ako takmer kópiu dokumentu, čo Nickyho rodine predchádzal s tým, že boli tam naviac veci, ktoré boli úplne nepodstatné ma donútili znížiť moje hodnotenie.(31.7.2011)

Přijde mi, že hrané scény jsou v dokumentu mnohdy úplně zbytečné. Taky mám s tímto dokumentem podobný problém, jaký mívám u jiných dokumentů (třeba Noc a mlha), kde obsah přebil formu. Všechno to, co se stalo, je bezesporu tragické a přitom zajímavé, ale nevystihnuté v této formě. Oceňuji ale, že se dokument nese v duchu jakési lehkosti a bez zbytečného patosu.(1.6.2012)

Dávam neobjektívne 5*. Je to veľmi emocionálne, ale v takom tom dobrom slova zmysle. Človek, ktorý predvídal to, čomu nikto z mocných vtedy veriť nechcel a zachránil takmer 700 detí a nič za to nechcel je pre mňa najväčším hrdinom a tento dokument mu veľmi pekne vzdáva hold a približuje jeho skutok, jeho život a to, v akej obrovskej miere ovplyvnil osudy, životy i pohnútky druhých ľudí. Takmer celý čas som premáhala slzy a veľmi sťažka pregĺgala. Proste vynikajúce a odporučila by som to ako povinnú vyučovaciu látku na hodiny dejepisu i etiky/náboženstva.(25.6.2012)

Obsah nad formou dominuje, ale v tomto prípade to nikomu nemôže naozaj vadiť.(30.7.2014)

80%(8.3.2011)

Škoda tý velký podobnosti se Sílou lidskosti, v Nickyho rodině už nebylo nic tak překvapující. Ale dokument je to skvělej. Ono tady jde hlavně o Wintona, takže celkovýho zpracování už si člověk tolik nevšímá. Jak tohle mohl jeden člověk udělat, je pozoruhodný a já ho hrozně obdivuju.(3.4.2011)

Viac než dôstojné zakončenie skvelej Mináčovej skvelej trilógie o jednom z najúžasnejších človekov, akého som kedy mal prostredníctvom filmu možnosť spoznať. Film/dokument s obrovskou výpovednou hodnotou, ktorú žiadny Forrest Gump, Shawshank nenahradí.(15.2.2012)

Nedokáži tento hraný dokument hodnotit a přitom nebrat v úvahu činy pana Wintona. Celý film tak byl pro mne neuvěřitelně silným a dojemným zážitkem o tom, jak jeden burzovní makléř v podstatě náhodou spojil svůj osud se stovkami dětí, které již čekaly na naplnění svého osudu v předpokoji cely smrti. Pohled z perspektivy jejich dalších životů, které od sira Wintona dostaly, činí celé vyprávění ještě zajímavějším, než by bylo samo o sobě. A závěr o vlně solidarity a pomoci mezi dnešními dětmi optikou událostí roku 1938 je trpkým uvědoměním si konfliktu mezi tím, co dělat musíme a tím, co bychom dělat měli.(18.3.2012)

Dojemný príbeh.(2.10.2013)

Dokument o človeku, ktorý si to zaslúži - Nikolas Winton. Skvelé vyrozprávaný príbeh tohto neobyčajne skromného muža nenechá jedno oko suché. Dokument sa zameirava na osudy zachránených detí a dopad jeho činov. Spracovanie je vláčne avšak nie je apriori zamerané na emocionálnu stránku diváka_Sila ľudskosti 75%(25.3.2014)

Velmi emotivní.(22.5.2014)

Na dokument velmi povedený. Je to podle skutečných událostí.(22.8.2017)

Podle mého jde o průměrně zpracovaný dokument, ale jeho obsah a samotný historický příběh zvedá hodnocení určitě výš. V jednom z komentářů je psáno, že nikdy nebylo po projekci takové ticho. Já zas dodám, že snad nikdy se mi nestalo, aby mi všichni diváci zůstali sedět na místech až do poslednícho titulku a zatažení opony...(17.2.2011)

Výborný počin se skvělým soundtrackem - za úspěch filmu může ale hlavně Nicholas Winton, protože bez něj by neměli páni filmaři o čem točit. Ocenit taky musíme to, že průvodcem ve filmu byl jeden ze zachráněných. Jediná věc, která kazila celkový dojem z filmu byl český dabing - já prostě nemám rád český dabing u historických filmů. Uvádím příklad na vyprávění průvodce filmem v Bratislavě, kdy názorně předváděl, jak mnohojazyčně zdravil jistou paní - povídal: "Ruku líbám v češtině, .. ve slovenštině, ... v maďarštině." a dabing to zkrátil na: "v češtině, slovenštině a maďarštině" - to je zločin! Vytratil se tak celý půvab věty.(5.3.2011)

Výborné! Nicholas Winton je opravdu dobrý člověk! Pěkný dokument. Běhá mi mráz po zádech když si představím, že bych byl ve stejné situaci...(1.4.2011)

Asi jsem ovlivěna silou skutečného příběhu, ale nemůžu dát míň než pět hvězdiček.(16.4.2011)

Tady snad ani nejde jinak ....(27.4.2011)

Ani jsem nevěděla, na co do toho kina lezu. Čekala jsem více hraný dokument, ale překvapivě mě nezklamal. V kině jsem nikdy nebrečela, ale tady jsem měla opravdu na mále. Kdyby mě dokument rozbrečel, bylo by to za pět ;-).(27.4.2011)

Začal bych asi tím, že není těžké rozplakat, ale spíš někoho rozesmát. Tenhle dokument zvládá obojí. Nejspíš je to jen Wintonovím hrdnistvím, protože jinak je snímek zpracovaný docela dost hrozně. Stopáž přes hodinu a půl se dala klidně zkrátit na polovinu a nakonec z toho mohl být lepší dokument na dvojce.(27.6.2011)

• Sticks

Pôvodne som myslel, že idem na normálka film a ono sa z toho vytrepal dokument? Dokument? No každopádne veľmi zle urobený dokument s pár hereckými scénkami. Dokumentov o druhej svetovej vojne je neúrekom. Tento navyše podáva informácie akoby najväčšiemu laikovi či zabednencovi. Wintonovej práce je tam málo, dlhých scén dospelých ,,detí´´ nespočetne. Hudby je tam až príliš. Na konci som čakal, že ľudia v kinosále vytiahnú mobily a budú s nimi mávať. Film hrá dosť na morálku a na smutné zábery so šťastným koncom. A o tom predsa dokument nieje nie?(27.9.2011)

Nicholas Winton udělal věc kterou se zapsal do dějin a málem se na to ani nepřišlo a je fajn že režisér Matěj Mináč o něm natočil tento dokument a další filmy.(14.3.2012)