Nickyho rodina

Nicky's Family

Dokumentární / Drama / Životopisný / Historický

Slovensko / Česko / USA / Velká Británie / Izrael / Kambodža, 2011, 97 min

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - CZECH FILMS 2010-2011 - České filmy 2010-2011 (Nickyho rodina / NICKY´S FAMILY / Nickyho rodina) - Nicolas Winton byl velký opravdu VELKÝ člověk, ale hodnotím film a né jeho... Mě bohužel takovéto filmy a nebo spíše takové dokumenty nic neříkají a tak ať film vypráví o VELKÝCH věcech já u něho trpěl a čekal jen na konec... - 10. 7. 2011 - letní kino - Karlovy Vary - 20%(23.8.2011)

Kdyby film nebyl říznutý s hranými záběry, asi by to byl klasický historický (nudný) dokument. Ale takhle to mělo ten správný říz. Každopádně se siru Nicholasi Wintonovi klaním za to, co udělal.(31.8.2013)

Je opravdu těžké při hodnocení tohoto filmu oddělit čistě "technické" kvality a lidské sdělení. Zvlášť pro ty, co měli to štěstí být na slavnostní premiéře za osobní účasti 101letého Sira Nicholase Wintona. Snad největším úskalím podobných dokumentů je způsob, jakým podat dojemné příběhy tak, aby nepůsobily lacině a kýčovitě. Troufám si tvrdit, že se to tvůrcům filmu Nickyho rodina povedlo. Možná by se pár trochu přeslazených momentů našlo, ale důležité je, že poselství, které chtěl Matěj Mináč a další předat, v sobě tento film opravdu má. Jedním slovem inspirativní.(20.1.2011)

Dlouho jsem váhala s hodnocením, respektive tím, jak jej pojmout. Ale rozhodla jsem se hodnotit film / dokument a jeho zpracování, ne příběh Nicolase Wintona. Ten všichni známe a nedali bychom mu hvězdiček 5, ale 50... Co se však týče zpracování, souhlasím s názorem uživatelů Riley a Slarque, bohužel proto 3* a proto potřeba to také okomentovat.. A dodat - velká škoda tak silného námětu.(14.3.2011)

Silný je spíše příběh, než samotný dokument. Nevím, jestli to bylo verzí, ale pár střihů je tam naprosto prasáckých, kdy nenechají účastníky doříct větu. 5 hvězdiček by si zasloužili tvůrci toho televizního programu, co do studia pozvali Wintona a jeho děti. To je nejsilnější moment.(28.7.2011)

• HabakukX

Nápad jistě dobrý... První půlka za to stála, druhá naopak stála za h****. Nejdřív film svižně ubíhá, dokonce z něj ukápne i trocha napětí (což jsem od v podstatě dokumentu nečekal) a celá solidní část končí příjezdem do Londýna. Až na český dabing by nebylo moc co vytknout. A tady měla být tečka. Bohužel nebyla, a tak jsem byl nucen doslova přetrpět druhou půlku v agónii. Patos mi vadí i v lehčích formách, ale tohle už byl pořádný kalibr. Srdceryvné výpovědi, mobily v temném sále, moře slz a moje snaha zahrabat se co nejhlouběji pod sedadlo. Korunu tomu nasadili Slováci, kteří s Wintonem neměli absolutně nic společného, ale dokázali VYLÉČIT někoho z AIDS. Nickyho rodina prostě na konci pohřbila sama sebe.(24.1.2012)

Cítila jsem se divně mezi plačícím davem.(4.3.2012)

Hodně silný příběh. Takové téma zpracované asi kýmkoli a jakkoli by si zasloužilo 5*. Nemůžu objektivně hodnotit film, jsem ovlivněna příběhem. Neskutečné, co Winton udělal a jak je skromný! Prostě síla lidskosti, nádhera..(14.3.2012)

Výborný dokument o Velkém člověku a o dětech co zachránil. Moc filmů mě nedokáže dojmout, ale tady se to povedlo. Zejména u konce, když zachráněné děti vyprávějí co dělají a co dokázali za celý život.(21.3.2012)

Viděla jsem již předchozí dokumenty od stejného režiséra o britském zachránci několika stovek českých židovských dětí z druhé světové války. Tento se ale více věnuje zachráněným dětem a jejich rodinám. A také zachycuje to, jak tento čin inspiruje mnoho dalších lidí ke konání dobra. Sice nevím, zda se mi více líbil film či samotný Nicholas Winton, ale jistě vím to, že tento skvostný dokument mne velmi emocionálně zasáhl a na konci jsem bulela jak želva.(18.1.2013)

Nickyho rodina je strhující dokumentární fim, který vypráví o záchranné akci "britského Schinlera" - sira Nicolase Wintona. Pomocí dramatických rekonstrukcí, často nikdy nepoužitého archivního materiálu a výpovědi přímých protagonistů se odkrývá příběh, který Nicolas Winton držel půl století v tajnosti. Dnes čin pana Wintona inspiruje lidi v mnoha zemích, aby se pokusili udělat tento svět lepším a mohli se tak připojit do největší rodiny na světě - Nickyho rodiny.(31.1.2013)

Silný příběh,i dobře uchopený.Tápe ale mezi ryzm a hraným dokumentem.Na konec pak přechází v přeslazenou výzvu ke konání všeho dobra.(4.2.2014)

Tohle by měli povinně pouštět na všech základních školách, učilištích i na středních školách. Ať dnešní zkažená mládež vidí kolik odvahy, laskavosti, skromnosti, dobroty a lásky může mít jeden člověk. Nicholas Winton je přesně typ člověka, který by měl dostat Nobelovku za mír, proto nechápu proč ji dosud nemá. Celý dokument jsem probrečela, tak silný příběh asi nikoho nenechá chladným. Skvělá práce!(21.5.2014)

Působivé dokumentární koprodukční drama, kde hrané pasáže byly celkem zbytečné. Zajímavější byly rozhodně vzpomínky Wintonových dětí, které se staly úspěšnými dospělými. Ovšem osud a příběh je již natolik znám, že přes dávku dojemnosti stále vítězí Nicholas Winton - Síla lidskosti. 79%(22.6.2014)

fuha to bola sila..(8.5.2015)

Výborný doku-drama - 5 * a 84 % .(10.8.2016)

1 3 5 6 7 8 následující >>