Reklama

Reklama

VOD (1)

Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (40)

Trailer 1

Recenze (965)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

David Slade to chcel pozdvihnúť, vlastne sa mu to miestami aj podarilo (občas zavanie atmosféra, aj "herecké výkony" sú znesiteľnejšie ako predtým), ale v skutočnosti to tým dokonale zabil. Kým minule to vďaka Weiszovi bola aspoň sranda, to vážnejšie poňatie ešte viac zdôrazňuje pocit neskutočnej šitóznosti. Navyše sa prikláňam k názoru, že je najvyšší čas prestať si robiť srandu z emo-gay pozlátka a poukázať na to, že podtext je naozaj nebezpečný. Hlavná hrdinka je absolútna brzda, ktorá nič nedokáže, v ničom nevyniká a o nič sa nesnaží. Len si vyberá spomedzi dvoch chlapíkov, ktorí ju zahŕňajú darčekmi a stále ju obletujú a ochraňujú. Vo filme je dokonca scéna, v ktorej sa pre tento svoj pasívny postoj ROZHODNE. Tak prečo vlastne táto hrozná piča (inak to neviem pomenovať) existuje? Pretože sa chce vydať a vstúpiť do sekty (všimnite si, že upíri v tomto filme celým svojím vystupovaním a organizáciou dokonale spĺňajú schému náboženskej sekty - vrátane toho, že vedenie je pripravené neposlušných členov kedykoľvek zlikvidovať). A keď sa jej to nedarí, tak má okamžite samovražedné sklony. Ak je toto vzor pre dnešné dievčatá, tak spánombohom. Jedna hviezdička za celkom svižné záverečné "rozbíjanie záhradných trpaslíkov" (copyright Jiří Pavlovský). ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Od dvojky zase posun trochu jinam. Je zajímavé sledovat, kam tahle "braková" sága směřuje svými pomalými a ukecanými kroky. Tři dvouhodinové filmy dávají asi tolik obsahu, jako jeden klasický seriálový díl o čtyřiceti minutách. Neustále opakování a točení se v bludném kruhu posvátné trojice, kde ona miluje oba a oba milují ji, je s každým dílem více a více ubíjející. Tohle není romance, ale vymývání mozků. Směr, kterým autorka knih jde s upírskou mytologií je až zarážející, ale co, vidět upíra jak mu při umírání ztvrdne tělo jako "tvrdý" porcelán, je prostě sranda. Zatmění má však záchranné lano, v podobě Davida Sladea, který i přes minimum krve, zvládá režii nejlépe, jak může. Dokonce i akční scéna je koukatelná, i když přihlouplá (vlk kouše upíra 10x, ale upír jednou bouchne a vlk je hotovej:)). Konečně je jasně řečeno, že ta "moderní" holka prostě chce toho "kluka z předminulého století, co s ní nechce jen spát a chce si i dávat pusinky" a toho "chlapa, s krví v žilách, vášní v očích a tvrďáckým vzhledem" prostě nechá jiné. Snad si z Belly vezmou příklad všechny puberťačky. Svět bude hnedka více emo a méně sexy. PS. dojem pouze dalšího "dílu/mezistupně, s minimem důležitého obsahu" přetrvává. PPS: proč se na to dívám? Stále doufám, že aspoň jeden díl celé ságy, by mohl být dobrý. ()

Reklama

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $68miliónovTržby USA $300,531,751Tržby Celosvetovo $693,579,566Tržby za predaj DVD v USA $164,725,954 //počet predaných kusov 9,428,989 ║ __!!!Pozor Ťažko pozerateľný film? teda telenovela!!!__ No sakra???! a to ako čo malo byť? a že David Slade už nemôže byť horší než jeho predchodca deštruktor Weitz a on sa mu nakoniec úplne priblížil a zanechal rovnakú pachuť a bolehlav z tých maxiblbých výkecov(tie 2hodinky fakt dali neskutočne zabrať), okrem záverečnej akcie absolútne nič neponúkol. Pokiaľ je knižka takto pútavo napísaná ako tento film, tak to teda spisovateľka musí byť riadne vymletá infantilná puberťačka. Tento film je jasný príklad ako by nemal vyzerať film, tu je proste skoro všetko zle, od príšerných amatérskych výkon kde herci absolútne zle gestikulujú, tupých dialógov, hromadu nezmyselných vecí, záberov, konaní,.... no proste horší letný výplach na poli popcornu nenájdete, kam smeruje kinematografia z takýmito filmami? /videl v kine: 10%/ ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Howard Shore: 1. Eclipse (All Yours) - Metric [3:45] ,2. Neutron Star Collision (Love is Forever) - Muse [3:50] ,3. Ours - The Bravery [3:48] ,4. Heavy In Your Arms - Florence/The Machine [4:44] ,5. My Love - Sia [5:11] ,6. Atlas - Fanfarlo [3:27] ,7. Chop and Change - The Black Keys [2:25] ,8. Rolling in on a Burning Tire - The Dead Weather [3:53] ,9. Let's Get Lost - Beck and Bat For Lashes [4:10] ,10. Jonathan Low - Vampire Weekend [3:32] ,11. With You in My Head - Unkle/The Black Angels [4:43] ,12. A Million Miles an Hour - Eastern Conference Champions [4:07] ,13. Life on Earth - Band of Horses [5:30] ,14. What Part of Forever - Cee Lo Green [3:57] ,15. Jacob's Theme - Howard Shore [2:27], ()

castor 

všechny recenze uživatele

Než se ve třetím díle téhle nepochopitelně populární série někdo políbí nebo zvedne třeba blbé obočí, tak to trvá setsakra dlouho. Ach ta dialogová vata a celkové pojetí, které se nikterak neliší od svých dvou předchůdců. Nudné bloumání po lesích a vysedávání na rozkvetlé louce jen nabízejí dokola omílané problémy, jestli upíra nebo vlkodlaka a tak je to prakticky pořád dokola. Boj o ní není nikterak vzrušivý, dialogy šustí a nedokáží zaujmout, atmosféru divák hledá marně, i když na druhou stranu beru vše, jen ne primitivní náplň sebedestruktivní dvojky. Přesto má řada scén nulový dopad, jen kolem projedou a je na divákovi, zda chce nastoupit. Já se bráním zuby nehty.. ()

Galerie (164)

Zajímavosti (23)

  • Mezi knižní předlohou a filmem lze zaznamenat řadu rozdílů. Například scéna na parkovišti, v níž Jane (Dakota Fanning) mučí Felixe (Daniel Cudmore), se v románu neodehrála. (Verunka1995)

Související novinky

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (více)

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

04.07.2009

Uklidněte se, milé fanynky (i vy, fandové – všichni tři). Neznamená to, že filmová adaptace hyperúspěšné knižní série Stephenie Meyerové bude nějak chronologicky proházená. Nerežíruje přece Quentin… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Reklama

Reklama