• Německo

• Německo

Amok

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Kanada / Německo, 2009, 84 min (Director's cut: 79 min)

Uwe Boll

Uwe Boll

Mathias Neumann
  • Guzo

Nerad hodnotím film aniž bych ho dokoukal, ale tady už po dvaceti minutách měl hodně namále s vypnutím a čistokrevným odpadem. Nakonec jsem ale vydržel a alespoň trochu se vše zachránilo. Nejlepší byla hudba, která se mi opravdu líbila, škoda jí do takové kraviny. Jinak v druhé polovině se naštěstí i něco děje a má to hlavu a patu, ne ty dialogy o ničem natočené ukrutným způsobem. Tohle asi nebyl film určený pro mě.(11.8.2010)

Viděl jsem Alone in Dark, Postal a Far Cry a rozhodně není těžké označit Rampage za Uweho nejvyspělejší počin. Přestože jsou veškeré myšlenky a úvahy hlavního hrdiny strašně banální, a ani samo uskutečnění onoho "Rampage" nenabízí kvalitní filmařinu, jako cvičení čerstvého vysokoškoláka a budoucího slavného režiséra, by to bohatě stačilo. Z protahovaného masakru v holičství mrazí, u úvodní snídaně je vylitý džus naprosto ideálním a bullet time je použit střídmě s mírou (dobrá práce po Alone in Dark). Jenomže když už Uwe Boll režisér odvádí průměrnou, neurážlivou práci, tak mu vždycky Uwe Boll scénárista nastaví nohu - vrcholem jsou oba rodiče, jejichž dialogy a reakce na událost kolem nich nedávají absolutně smysl. A nepamatuji si, kdy mě ruční kamera tak srala. Takže jako jednohubka (ani ne 80 minut) to ujde. Násilí se nebojte, není to o nic horší, než typické střílecí eRko.(15.6.2010)

Nebylo to vůbec špatný, ovšem chtělo by to víc přidat na působivosti.Se mnou Rampage nic neudělal, jen lehce rozvířil myšlenky o tématu, kterým se zaobírá.Nápad je to vskutku zajímavej, ale zpracování mě prostě nijak zvlášť nezashálo.Záležitosti tohoto typu mám hodně rád (GTAčka jsou moje srdcovka, z filmů Falling Down taky super), ale tomuhle prostě něco chybělo....možná um :)?Cit pro detail?Rampage je jednoduše moc jednoduchej, nemá to tu potřebnou hloubku.Sedl mi ale hlavní hrdina, zahrál to výborně a měl i super prupovídky.Plus docela slušná hudba.Ale jak řikám, to hlavní, a sice dopad na diváka, tenhle snímek postrádá.(28.12.2010)

No vida. Uwe by měl nadobro přestat točit herní adaptace. Ty mu totiž vůbec nejdou, ale není to tak úplně jeho vina. Ony už samy předlohy mají dost debilní děj a převést je na filmové plátno tak nebude žádný med. Rampage podle hry není a Uwemu se povedl. Tedy docela dobře. Někdo v komentářích zmiňoval Falling Down, který to možná připomíná běsněním, ale ne myšlenkou. Motivy hlavního hrdiny Billa jsou dost naivní, ale tady zcela podružné akci. Ta je vcelku svižná, ale ve snaze o greengrasovskou dynamiku často zbytečně nepřehledná a ne tak efektní, jak bylo asi zamýšleno. K tomu režisér přikládá jakoby umělecké prostřihy na hlavního hrdinu, které mě osobně rušily. Ale jinak jsem spokojen. Vzhledem ke krátké stopáži se daří držet tempo na maximu a zábavu vcelku taky. A pak že to nepůjde.(12.9.2010)

Podobná potíž s hodnocením jako u Stoic. Patrně nejfilmovější Bollův film zatím, kdy zrealizoval něco, na co, a to si přiznejme, blesklo byť jen na chvíli hlavou téměř každému, ale hned to naštěstí zahnal. A tady je opravdu težké fandit někomu, kdo prostě chodí a střílí nevinné kolemjdoucí (nejvíce to vrcholí u scény v kadeřnictví). A scéna u Binga pak jen podtrhuje absurditu toho všeho. Plus za konec, kdy spravedlnosti není dosaženo, mínus za až příliš rozklepanou kameru.(1.7.2010)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Festivalu Phantasmagoria v Německu 14. 8. 2009. (Terva)

• - Příběh se odehrává ve smyšleném městě Tendervile okres Oregon v USA. (Terva)