Reklama

Reklama

Rampage

všechny plakáty
Trailer

Na první pohled obyčejný třiadvacetiletý kluk Bill (Brendan Fletcher) stále žije u rodičů, pracuje jako automechanik a má kamaráda, se kterým často probírá problémy dnešní společnosti. Zde však podobnost s jeho vrstevníky končí. Jednoho dne totiž vyrazí do města vybaven těžkou výstrojí, samopaly a výbušninami a kdokoli se přiblíží na dostřel, stává se obětí jeho šíleného plánu. (Tomx112)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (135)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Uvěřil jsem šířícím se zkazkám o tom, že se Uwe znatelně zlepšil, a začal jsem se mírně těšit na jeho nejnovější flák Rampage. Ukázalo se, že tak úplně pravdivé ty zkazky nebyly. Rampage je sledovatelný film, ale stále ani v nejmenším divácky uspokojivý. Došel jsem u něj k názoru, že největší překážka k tomu, aby Uwe natočil dobrý film, bude fakt, že to není příliš chytrý člověk, ale zároveň si o sobě myslí pravý opak. Veškerá jeho snaha o dramatičnost a zajímavé stavění příběhu pak působí spíše směšně. Rampage vnímám jako Uweho osobní vzpouru (on je hlavním hrdinou - sám film tomu hlavnímu pomatenci Billovi/Bollovi naprosto očividně fandí) proti všem okolo (kritikům jeho filmů), přičemž se na konci narcisticky pasuje do role vítěze, který všechny ostatní přechytračil (natočil "dobrý" film). Za sebe však musím říct, že se mu to nepovedlo. Za to ideologické podhoubí mám navíc velkou chuť dát ještě nižší hodnocení. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mnohým "Holkám" z Filmové teorie tento Úve způsobí hlavoBoll. Tohle nebude so leicht prohlásit za Abfall a poslat yntelechtuálně nach Kopr! Vícevrstvý manuál na redukci populační exploze uchopil Herr Regisseur za opačný konečník a později snad podle něj vznikne i hra, která propadne. Zvláštní uznání si zaslouží zejména casting, protože tak nesympatický sliz do hlavní role by se stěží hledal i v konteinerech potratových klinik!! ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Do moralitky a společensko-politického kontextu zabalená samoúčelnost, přesto zajímavá k zamyšlení. Synek ze spořádané rodinky, současně ale společenský vykořeněnec, vyrazí obrněný do centra amerického maloměsta vraždit všechny kolem. (tak trochu FALLING DOWN...) Současný svět je prostě marný a zoufale konzumně založený - lidé nedělají to, co chtějí, nýbrž to, co si myslí že potřebují. Malá čistka je z toho dobrou cestou ven. / Uwe Boll mi nikdy nevadil, nezprznil nic dostatečně blízkého srdci mému. Spíš jsem se bavil, jak to prznil ostatním. Ale současně jsem se dost divil, jak se mu sakra daří dostávat do rukou stále nové a další 'fanouškovské' projekty, zatímco ti z toho pukají zlostí. Po pár jeho filmech jsem měl za to, že to není dobrý filmař (a jeho angličtina je přímo zoufalá:), ale odvahu má obdivuhodnou, což se mohlo k RAMPAGE jedině hodit. Nekorektní to je (střílení civilistů celkem na férovku), což je ale plusem. Jsem si jistý tím, že spousta z nás už někdy měla TO pomyšlení, ale nikdy TO (doufejme) neudělá. Každopádně téma je to sakra zajímavé a Uwe to zvládl slušně zpracovat. Působivé a šokující to mohlo být i 100x víc, ale budiž. Nakonec po technické stránce není co vytknout, žádná nuda se nekoná a Brendan Fletcher (hl. role) je k mému překvapení fakt docela dobrá volba. Takže film, který měl teoreticky potenciál vyvolat pořádnou vlnu kontroverze a znechucení, tak neučiní, ale zklamáním pro mě rozhodně není. Pro Uweho rozhodně lepší tah (směr), než donekonečna kurvit videoherní adaptace - ode mě palec nahoru. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ten vtípek, kdy v Postalu Boll přizná, že jeho filmy jsou financovány z tajných nacistických fondů, má možná něco do sebe. Pochybuju totiž, že by kdokoliv soudný dal peníze na něco takového. Bez morálních zábran a s prostředníčkem vztyčeným směrem ke korektnosti, nechává umírat nevinné civilisty rukou arogantního floutka, který touží spasit svět tím nejprimitivnějším způsobem. Cynický závěr („Matka pozná, když se s dítětem něco děje.“) je na potlesk. Boll filmařsky nikam nevyrostl, jen shodil okovy Hollywoodu a přímočaře (žádné psychologické drobnokresby) naservíroval to, o čem někteří (?) občas (snad jen) přemýšlí. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem se dočkal dalšího filmu tohodle německého přízraku. Nemůžu ale říct, že by se mi film líbil ani nelíbil. Nejspíš se v tomhle ohledu, jak to myslím já, nelíbil nikomu, i když pár magorů mezi námi běhá. Natočen tedy byl se vší grácií. Ta psychologie toho magora byla zřejmá. Zajímalo by mě, kam Uwe na ty nápady chodí. Nejdřív Stoic a pak Rampage. Stejná myšlenka, krutá reality, naprosto reálně natočená. Tak jako by si to nikdo jiný nedovolil. Klobouk dolů. Snaží se, to se mu upřít nedá. Už ten film není tak strašný ani co se týče střihu. Ten třeba u Dungeon Siege byl příšernej. A i muzika je vcelku nápaditá a všecko je to docela zajímavý. Dávám ale tři hvězdičky, protože tak odpornýmu filmu nemůžu dát víc. Stejně tak jako jsem si po skončení tohodle filmu uvědomil, že Stoic je vlastně taky hnus a ty čtyři sundal na tři. Nehodnotím kvalitu filmu, ale tak jak to cítím a takovýmu hnusu bych prostě plnej počet nedokázal dát, i když by si to třeba zasloužil. Každopádně jsem na to ale čuměl s otevřenou držkou a to on taky chtěl. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Příběh se odehrává ve smyšleném městě Tendervile okres Oregon v USA. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Festivalu Phantasmagoria v Německu 14. 8. 2009. (Terva)

Reklama

Reklama