• Německo

• Německo

Amok

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Kanada / Německo, 2009, 84 min (Director's cut: 79 min)

Uwe Boll

Uwe Boll

Mathias Neumann

Uwe natočil další koukatelnej film. Týpek se jednoho dne rozhodne vydat do ulic a zastřelit každého koho vidí, prostě nápad kterej měl každej znás :). Rotřesená kamera je někdy zbytečně extrémě chaotická a pěkně nepřehledná. Film nad kterým když vypnete mozek a necháte se unášet tímto dílkem, tak vám to až nečekaně dodá na sebevědomí :D. Můžete bejt chudí, zavidět bohatým, ale bohatí sou stejně zranitelní jako chudí.(17.7.2010)

• J*A*S*M

Uvěřil jsem šířícím se zkazkám o tom, že se Uwe znatelně zlepšil, a začal jsem se mírně těšit na jeho nejnovější flák Rampage. Ukázalo se, že tak úplně pravdivé ty zkazky nebyly. Rampage je sledovatelný film, ale stále ani v nejmenším divácky uspokojivý. Došel jsem u něj k názoru, že největší překážka k tomu, aby Uwe natočil dobrý film, bude fakt, že to není příliš chytrý člověk, ale zároveň si o sobě myslí pravý opak. Veškerá jeho snaha o dramatičnost a zajímavé stavění příběhu pak působí spíše směšně. Rampage vnímám jako Uweho osobní vzpouru (on je hlavním hrdinou - sám film tomu hlavnímu pomatenci Billovi/Bollovi naprosto očividně fandí) proti všem okolo (kritikům jeho filmů), přičemž se na konci narcisticky pasuje do role vítěze, který všechny ostatní přechytračil (natočil "dobrý" film). Za sebe však musím říct, že se mu to nepovedlo. Za to ideologické podhoubí mám navíc velkou chuť dát ještě nižší hodnocení.(2.6.2010)

Podobná potíž s hodnocením jako u Stoic. Patrně nejfilmovější Bollův film zatím, kdy zrealizoval něco, na co, a to si přiznejme, blesklo byť jen na chvíli hlavou téměř každému, ale hned to naštěstí zahnal. A tady je opravdu težké fandit někomu, kdo prostě chodí a střílí nevinné kolemjdoucí (nejvíce to vrcholí u scény v kadeřnictví). A scéna u Binga pak jen podtrhuje absurditu toho všeho. Plus za konec, kdy spravedlnosti není dosaženo, mínus za až příliš rozklepanou kameru.(1.7.2010)

Nejsem žádný znalec Bollova díla, dosavadním filmům, co jsem od něj viděl, jsem nedal více, než 40 %, ale občas jsem si říkal, že ty hejty na něj jsou přehnané. A Rampage se stal důkazem toho, že je to zbytečně podcěňovaný režisér. Rampage je totiž brutal, neutuchající řež. Tomuhle se říká fest promyšlená loupež. Minimálně již šesté setkání Katharine Isabelle (i když ta se zde jen mihne) a Brendana Fletchera ve společném filmu, co jsem viděl. Až by člověk začal snovat konspirační teorii, že tihle dva spolu něco mají a záměrně si vybírají společné filmy, aby spolu mohli trávit čas. 3.5*(30.3.2018)

Surová, naturalistická a politicky nekorektní záležitost, která získává plusové body hlavně nekompromisní formou zpracování a vcelku zajímavým námětem, který se zdá býti čím dál tím aktuálnějším. Uwe opět natočil film "po svém", bez okolků, zbytečného moralizování a překvapivě skvělou pointou (stejně jako například v Tunnel Rats) a právě tady se mu to všechno bezezbytku vyplatilo. Uwe Boll, zdá se, načíná novou kapitolu své doposud nepříliš slavné filmařské kariéry. 70%(11.8.2010)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Festivalu Phantasmagoria v Německu 14. 8. 2009. (Terva)

• - Příběh se odehrává ve smyšleném městě Tendervile okres Oregon v USA. (Terva)