Áčko (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1997, 60 min

• Trinculo

Jedno z prvních talkshow. Hodně záviselo na tématu a zde se také snad poprvé objevil Martin Veselovský. Pamatuji si, že tento pořad vyvolal jednu z prvních afér, když v části "Živím se svým tělem ..." řekl kdosi, že se mu musí při natáčení postavit na povel. Plzák pak z toho prej udělal kauzu. Joj, abychom se neosypaly z té prudérnosti. TV NOVA ve svých dějinách dopravila k divákům daleko závěžnější hrůzy.(2.7.2012)

Mohli byste se divit, že takové kravině dávám tak závratné hodnocení tří hvězdiček. Kulisy jak ze studia kamarád, samej mladej floutek a to včetně moderátorů a zpracování taky nic moc. Co ovšem nemohu u tohoto pořadu opomenout je to, že se poměrně otevřeně věnoval tématům, která dnes sice považujeme za běžná a také se běžně v mediích objevuji, ale v době před 15-20 lety to byl vlastně jeden ze začátků. Přínos je tedy jasný, oslabení tabuizace některých témat v pořadu spíše pro mladé. I přes pokulhávající formu.(7.10.2013)

• herr_carter

"Je opravdu neuvěřitelné, že jste i po čtverném potratu dokázala přivést na svět, paní Anežko, zdravá, avšak totálně tupá trojčata - gratuluju! Moje jméno je Šárka Kubelková a mastné vlasy mám již od malička.Vítám Vás u pořadu Áčko, které dříve uváděl Slávek Boura, což je mimochodem ještě větší blbec než já a Honza Musil dohromady..."..................moje hodnocení = 0 z 10.(21.2.2015)

Je jasné, že takovéto pořady závisí na tématech, kterým se zrovna věnují. Byly díly, které opravdu nudily, ale na druhou stranu jiné "bavily" a divák přemýšlel, co všechno daná osoba prožila. Někdy mě napadlo, že se to může stát i mně. Tím chci říct, že by jste všichni měly být opatrní a vážit si jeden druhého. Nikdy nevíte, co vás může potkat.(9.1.2012)

• lubospoti

Některá témata byla docela zajímavá, některá stála za starou bačkoru. To už je úděl diskusních pořadů vysílaných delší dobu. Těm slabším se dramaturgie chtě nechtě prostě někdy nevyhne. To bych tvůrcům nevyčítal. Ale co už se vyčítat dá, to je samotné zpracování. Co by také člověk čekal od TV NOVA. Ale ve srovnání s ostatními pořady jejich produkce šlo ještě o poměrně kvalitní pořad.(11.6.2013)

• - Vysílal se čtyři dny v týdnu od pondělí do čtvrtka. (Halloween9)

• - Počet témat, která v Áčku zazněla, je přes 890. Redaktorský tým: 10 scenáristů. (Halloween9)

• - Od začátku do konce v něm vystoupilo více než 5300 hostů. (Halloween9)