Havárie

USA, (2008–2009), 21 h 48 min (Minutáž: 46–57 min)

Tvůrci:

Glen Mazzara

Dennis Hopper, Moran Atias, Ross McCall, Jocko Sims, Dana Ashbrook, Clare Carey, Luis Chávez, Jake McLaughlin, Linda Park, Nick E. Tarabay, Eric Roberts (více)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál inspirovaný oscarovým snímkem Crash se zabývá komplikovaným tématem sociální tolerance a skutečným smyslem označení americký sen. Na cestě za dosažením tohoto snu se postupně protínají a střetávají životy hlavních hrdinů. (oficiální text distributora)

kolby

Vrelo odporucam kazdemu fanusikovi rovnomenneho filmu Crash (2004). Pointa aj posolstvo filmu naplno rozvinute, serial menej emotivny - viac drsny (nie drasticky), podtrhnute vybornym - z vacsej casti neznamym hereckym ansablom, naozaj vhodne zvolenym soundtrackom aj kamerou. Pre zaujimavost sa v partii tvorcov nachadzaju aj take mena ako Paul Haggis ci Don Cheadle a ti dvaja sa pod hocijaku hovadinu naozaj nepodpisu. Plne dejovych zvratov, neocakavanych rozuzleni, vacsinou vazne, obcas zabavne (Denisove Hopperove uvahy - awesome). A o com to je?: o tom ako dokaze byt cloviecik na jednej strane riadna svina, na druhej strane velkorysy aj za cenu sebadestrukcie, o tom, ze neexistuje ciste dobro alebo ciste zlo, ze v podstate nikto nie je cisto cierny alebo cisto biely ale ze seda ma naozaj miliony odtienov, o velkosti malych a malosti velkych, o komunikacii, ci skor jej absencii... a co je podstatne -ZIADNA NUDA - VYBORNY ZAZITOK. Povinne citanie pre kazdeho serialoveho (aj filmoveho) fajnsmekra. Hodnotenie 120% (detto ako film). ()