Tancovačka je duchovně zkažená.To jsem si nevymyslel já, to se tvrdí v jednom americkém zapadákově. A Craig Brewer se o tom rozhodl natočit film. Jednoduchý, dobře obsazený, se scénářem vzorně dodržujícím všechna důležitá i nedůležitá klišé a technicky skvěle zvládnutý. Film v lecčems připomínající "Hříšný tanec", ale pozor! Film to není moc taneční, jak by se od něj dalo očekávat. Navzdory tomu, že je do hlavní role "spermoně" obsazen profesionální tanečník a "džejmsdýnovský" floutek Kenny Wormald. Klasický vzorec tanečního filmu není vždy dodržen. V popředí je dost často všechno možné na úkor tanečních čísel. Když na ně ve filmu párkrát dojde, jsou z hlediska choreografie dynamicky pojaté a perfektně zvládnuté a Kenny Wormald svým tanečním uměním všechny převyšuje o několik tříd. S dějem je to poněkud na "limonádovém" štíru, ale i tak se v něm najdou zřetelné stopy originality. Zamrzí jeho naivita. Určitě znáte tu pohádku o královstvíčku ve kterém bylo zakázáno se smát a radovat se. V Bomontu od automobilové tragédie, při které zahynulo pět mladistvých, zakázali před třemi lety mladým lidem veškerý společenský život, včetně tance. V nemožném zapadákově přebývá reverendova dcera Ariel, co je hezká jako obrázek. Z dřívější putky je nyní pěkná zlobivka. A jako na šukací potvoru sem za příbuznými po smrti své matky přijíždí z Bostonu kultivovaný, lehce arogantní mladík Ren s rebelujícími sklony, který se okamžitě zapíše na reverendův "black list" jako potížista a stane se trnem v jeho oku kvůli narušování morálky, kterou on, jako duchovní, razí. Hádejte třikrát, jestli Rena s Ariel šukací osud svede dohromady, ona dá vale svému současnému příteli s násilnickými sklony a společnými silami obrátí jeden ctnostný "buranov" vzhůru nohama. Zákonem zakázaný tanec (a láska) bude jejich hlavní zbraní. Vše bez problémů odhadnete dopředu. Jenže film je to natolik sympatický i z hereckého a hudebního hlediska, že mně to nedalo, abych bránil v lepším hodnocení. On ten schematický scénář byl v podstatě dobře převedený režisérem, který si po náročných dramatech vyzkoušel také něco jiného. Filmem se nese bohatá hudební směska od country přes blues až po rock s hip hopem. Julianne Hough se zpravidla objeví ve filmech, kde se zpívá nebo tančí, jako je tomu v tomto případě. Máme spolu hezký vztah. Úzkostlivý, přísný a nábožensky založený otec, je přesně part pro Dennise Quaida, který se postupně přehrál do rolí vzorných otců dělajících si starosti o svoje dcery nechovající se podle jeho představ. Andie MacDowell v roli jeho manželky si skoro nevšimnete, jak málo dostala prostoru se výrazněji projevit. Bohužel je ve filmu také Miles Teller, a nějakým způsobem přišlo tvůrcům legrační i nutné, učit ho tanečním kreacím. Jednalo se o zbytečný výpadek, který trochu film, v těchto zhola zbytečných scénách, degradoval. Někomu nebude ani po chuti náboženský podtext, který je ve filmu občas až otravný. Film neobsahující příliš mnoho tanečních čísel vyvrcholí do té doby netolerovaným maturitním plesem, na kterém se už tančit bude. Ne moc, přiměřeně. Příznivci naivních a sympatických filmů mají zelenou. A po jeho zhlédnutí si uvědomí, že to vlastně ani moc taneční film nebyl. Spousta scén v něm byla dobře a chytlavě natočená a určená mladému publiku, které je jistě náležitě ocení. Nejsou tím myšleni lidé z CSFD. Mé hodnocení: 80%(19.11.2014)

• Alementina

Kycovite, pribehem i stylem natoceni. Tanecni filmy mam rada a jen diky tem par tanecnim scenam ty 2*, ale kvalita tech scen byla mizerna, kyc proste vladne vsemu, od tragickeho osudu hlavniho hrdiny, ktery se z neznameho duvodu zamiluje do priserne namyslene a protivne holky, pres prvni polibek v zapadu slunce samozřejmě opřeni o auto... A celkove nesympaticka ustredni dvojice...(18.1.2014)

• kaylin

Je to remake a nic jiného. Jsou zde skutečně všechny scény v podstatě stejné, jen jsou trochu modernizované, ale není zde žádné dějové překvapení, mnoho scén se doslova opakuje, akorát s jinými herci. Vlastně nechápu, jaký je smysl takového díla. Dobře se na to kouká, ale prostě to je jen novější kopie, nic navíc.(6.12.2016)

• Guzo

Určitě existují lepší i horší filmy s tematikou tancování, ale v rámci tohohle subžánru se podle mě jedná o lehký nadprůměr (i když musím uznat, že jsem jich zase tolik neviděl). Bohužel u mě nové Footloose strádá hlavně díky hlavnímu hrdinovi, který mi nepřišel moc sympatický. Taky časové zasazení mi přišlo dost divné - hudba, kostýmy, účesy, to všechno je docela oldschoolové, na druhou stranu tam poslouchají v autě písničky z mp3 a reverend v kostele káže o internetu. Pro milovníky podobných filmů je to určitě povinnost, pro nás ostatní, jednou pustit a dost. 5/10(2.9.2012)

• Goldenhair

Možná by mě nový Footloose tak neiritoval, kdyby se pokusil o špetku invence. Protože koukat přes dvě hodiny na partu tančících středoškoláků mi prostě nestačí. A to ani v případě, že se umí na moderní sexy choreografii vlnit sebevíc. Jednak proto, že jde skrz na skrz o kopii originálu a za druhé, to je původní film tak strašně “out“, že se musí točit remake? Jasně, podobné starší kousky možná nejsou tak nablýskané, ale o to tady přece právě jde. Čekám, že je jen otázka času, kdy přijde předělávka Hříšného tance, Flashdance, nedej Bože Pomády...(20.6.2012)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. října 2011 v Austrálii. (Varan)

• - Do role Bena byl původně obsazen Zac Efron. Projekt ale opustil už v březnu roku 2009. (oje)

• - V jedné ze scén odjíždí hlavní hrdina ze školní knihovny svým VW brouk, kde mu na zadní části auta chybí kryt motoru. Jakmile však přijíždí ke staré továrně, kryt už má opět na svém místě. (JARDAHONDA)