Footloose: Tanec zakázán

Footloose

Zakázaný tanec

Komedie / Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2011, 109 min

Když jsem Footloose sledovala v kině, neměla jsem o existenci původního filmu s Kevinem Baconem ani ponětí. Říkala jsem si ale, jak je sympatické, že je řada písní, které film doprovázejí, docela příjemně poslouchatelná, a že děj není tak nudně jednostranný jako jiné, současné filmy pro teenagery. Po rychlém pohledu na třicet let starou klasiku však rozumím; Footloose totiž v mnoha ohledech podobný svému předchůdci, až to bolí. (Stejné scény se stejnými dialogy, byť jinak rozmístěné v ději, stejné písně, byť v modernějším pojetí.) Pravda, všechno je tentokrát mnohem vyhrocenější; každá postava se smiřuje s nějakou tou rodinnou tragédií, role náboženství je tu výraznější, všichni středoškoláci považují tanec za smysl svého života a bez výjimky se umí do rytmu pohybovat tak dobře, že by se mohli pomalu přihlásit do America's Got Talent. Jenže co naplat, když mě tahle moderní verze svým spádem, vizuálním zpracováním a nakonec i tím, že na taneční scény se skutečně dobře kouká, bavila víc než její předchůdce.(30.10.2011)

• GOREGASM

Taneční teenagerovská vztahovka, ve které se trsá do rytmu těch nejprovařenějších klišé a korunu všemu nasazuje neposkvrněná aura morálního guru, jinými slovy reverenda Dennise Quaida. Právě ve filmu varovně vztyčený nábožensky moralistický ukazováček rozesměje téměř k slzám a zároveň načrtne myšlenku, že ve Státech je možné vše a podobné modelové městečko možná opravdu existuje. 10%(24.2.2012)

• mo cuishle

Příšerný. Nejhorší "taneční film" co jsem viděla. Když už vybírám neherce, kteří absolutne neumějí hrát (což bych v tanečním filmu pochopila) tak sakra aspoň vybírám tanečníky kteří umějí tancovat! O ději se zmiňovat nebudu ten nemá žádný tan.film..ale tohle je teda něco otřesnýho...Celkem 0%(27.4.2015)

Přišel si o někoho? Tancuj! Nevíš, co se životem? Vytancuj to! Našel si někoho s kým bys chtěl být? Zatancuj mu!...Ne tak debilní jak High School Musical (2006-2008) ale Let's Dance (2006-2010) nesahá ani po kotníky...až na styl tance, ten rozhodně zaujme, což je na 113 minutovou stopáž zatraceně málo...(20.2.2012)

• Radiq

Uměle vytvořená trapná zápletka o zákazu tancování, puritánsky americky městečko, děj nalajnovanej podle šablony, trapnost vedle trapnosti vede k dalším trapnostem, postavy ze skupiny nejdementnějších postav filmové historie, scény z kterejch čiší trapnost, třeba jak si sám nasranej pro sebe tancuje, a tak. No dival jsem se na to jenom na pul oka, protože na víc očí bych to nevydržel a chcípl by mi mozek... Jo a k tomu tancování, no hrůza. Negersky škubání končetinama, prdelí a s tancem to nemá nic společnyho. Spíš je to takovy jak kdyby do nich pouštěli elektriku.(11.12.2014)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. října 2011 v Austrálii. (Varan)

• - Julianne Hough byla během výběru představitelky role Ariel upřednostněna mimo jiné před Hayden Panettiere, Miley Cyrus nebo Amandou Bynes. (oje)

• - V jedné ze scén odjíždí hlavní hrdina ze školní knihovny svým VW brouk, kde mu na zadní části auta chybí kryt motoru. Jakmile však přijíždí ke staré továrně, kryt už má opět na svém místě. (JARDAHONDA)