Footloose: Tanec zakázán

Zakázaný tanec

Komedie / Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2011, 109 min

• Procker

Upřímně mám tenhle druh filmu celkem rád. Často přehlížím, jak "klišovité" jsou scénky, předvídatelný příběh a mnohdy i slabé výkony herců. Ale pokud máte přesně tuto charakteristiku zabalenou do téměř 2 hodin dlouhé stopáže a navíc bez pořádných tanečních vystoupení, tak v tomhle případě, vážení, se i mně protáčejí panenky.(19.4.2012)

• playboxguest

Naprosto debilně obsazený remake (ale vážně - tady je snad úplně každičká postava dvakrát tak nesympatická, co v originále, hlavní hrdina kór), v němž se až na výměnů traktorů za autobusy žádné inovace nekonají. Naopak, scény, které mi už v originále připadalo trapné sledovat (taneček v továrně), nabraly na skutečné trapnosti až nyní a ty ostatní jsou naprostou (a pouhou) kopií své předlohy.(25.5.2012)

Tahle jednoduchost mi úplně stačila. Já vím, že je to další trapnej taneční americkej film, ALE v jednoduchosti je kouzlo, ne? Popravdě když jsem se na to dokoukala, tak jsem byla nadšená. Asi jsem divná, ale takový film s takovým dějem jsem neviděla. Jako ano viděla jsem ZASE ohranou teenagerovskou romantiku, ale já teď myslím, to vedle. Tanec zakázán - CO? Malý pohyb a máš zapis u policajtů. Tak to byla paráda..! Vážně jsem z toho na větvi..! :)(13.2.2012)

• FFilipCZ

Kdybych měl ty dvě hvězdy rozdělit, tak první hvězda by padla na taneční kreace a povedenej maturitní ples (PS: Taky bych se chtěl během týdne naučit pařit jako Willard :D) a druhá hvězda by padla na super hot Julianne Hough. Tady nejde o nějaký propracovaný děj nebo pointu, tady jde hlavně o to si film užít a pokud jste velcí fanoušci tance, třeba se i zakroutit v křesle.(21.7.2013)

Je to tady, pozor, budu nadržovat a hledat něco, co pod slupkou možná ani není. Footloose se mi líbilo a ač jsem neviděl žádný současný taneční film, troufnu si tvrdit, že je právě tento něčím mnohem víc. Návratem k bezstarostnosti třeba takové Pomády. Může za to hlavně Kenny Wormald v hlavní roli – čistě heterosexuálně uznávám, že jsem se do jeho “jamesdeanovského” charakteru zamiloval, bavil mě a perfektně mi zapadl do prostředí maloměstského zapadákova, kde jeho duše opravdu úzkostlivě trpí z místní omezenosti. Craig Brewer i ve svém třetím celovečerním zářezu ušatému divákovi dokazuje, že jako perfektní hudební dramaturg v rádiu by se určitě neztratil (to není urážka). Jeho soundtrackové doprovody jsou jedinými “VA”, které mě dnes dokážou zaujmout. Samozřejmě se najde spousta (spousta!) scén, které naprosto nakopávají do zadku logiku, a také nesmyslných dialogů, jež uši trhají až u kořínků (absurdní scéna “Každý víkend tady závodíme s autobusy.”). Ale světe div se, překousnu to a remake Footloose se zařazuje mezi má malá guilty pleasure. 70 %(10.4.2012)

• - Julianne Hough byla během výběru představitelky role Ariel upřednostněna mimo jiné před Hayden Panettiere, Miley Cyrus nebo Amandou Bynes. (oje)

• - Film měl původně režírovat Kenny Orgeta. Odstoupil ale kvůli výši rozpočtu a kreativním neshodám. (oje)

• - V jedné ze scén odjíždí hlavní hrdina ze školní knihovny svým VW brouk, kde mu na zadní části auta chybí kryt motoru. Jakmile však přijíždí ke staré továrně, kryt už má opět na svém místě. (JARDAHONDA)