Footloose: Tanec zakázán

Footloose

Zakázaný tanec

Komedie / Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2011, 109 min

Děj a hlavní zápletka filmu už od počátku schazuje film na nízké hodnocení . Po taneční stránce film také neohromí. Tance je málo a není nijak okouzlující. Vtipný je film dost, jen se obávám, že spíš pro svoji absurditu. Nicméně z kina jsem odcházela s dobrou náladou. Možná to bylo jen tou atmosférou, ale budiž. 40%. Rozhodně ho ale řadím mezi remake, který nebylo nutné točit. (Los Angeles, Universal Studio)(3.1.2012)

// A jedem !! Koho zajimá ta slabá premisa a prosté dialogy...hlavně když se paří !) A myslím to vážně, ten film by postavil na nohy i tým basketbalových paraolympiků. Parádní hudba, skvělá choreografie (hádám) a i když to asi nebyl plán, polovinu filmu jsem měl debilní výraz štěstí a druhou jsem prosmál, zkrátka super. Julianne Hough je pekelně sexy, Dennis Quaid si protentokrát vybral roli toho největšího vocase a perfektně mu padla a Kenny Wormald - to je klasický americký borec na druhou. Nejde mu nefandit. No a já už si teď jen říkám, že při první příležitosti se taktéž vrhnu na parket, nejlepší způsob jak balit holky. Loose, footloose, everybody got footloose! :)) edit:// nevím jak je je to možné, ale s odstupem času to vypadá, že můj první komentář jsem psal značně podnapilý... jinak si nedokážu vysvětlit, proč si z toho filmu už nevybavuji ani jednu vteřinu. ;X loss, memory loss, everybody got memory loss!(21.11.2012)

Původní verzi jsem bohužel neviděla, ale tohle mi samo o sobě přišlo neuvěřitelně vhod. Skoro mě to až překvapilo vzhledem k tomu, jak špatně je tady film hodnocen. Jasně, dějově to není žádné terno a jedná se spíš o nenáročný pohodový snímek, ale myslím, že někomu, komu jde více o hudbu a tanec, se tenhle modernější Footloose může rozhodně líbit. A z nějakého důvodu mi přišlo, že v tom je i špetka ze starší americké filmové školy (nemyslím jen některým výběrem hudby). Kenny Wormald mě například mile překvapil svou silou a pohyblivostí. Miles Teller naopak sice tančil až na konci, ale o to víc jsem koukala, co vlastně dokáže - po tomhle filmu si začínám myslet, že je to jeden z těch hereckých chameleonů. Zde hrál spíše venkovského balíka s buranským přízvukem, ale na konci se ukázal jako dobrý tanečník (což je sakra rozdíl oproti jeho rolím třeba v Divergenci nebo Fantastické čtyřce). Takže i herecky mi film hodně sedl. ~(4,0)~(1.11.2015)

• Procker

Upřímně mám tenhle druh filmu celkem rád. Často přehlížím, jak "klišovité" jsou scénky, předvídatelný příběh a mnohdy i slabé výkony herců. Ale pokud máte přesně tuto charakteristiku zabalenou do téměř 2 hodin dlouhé stopáže a navíc bez pořádných tanečních vystoupení, tak v tomhle případě, vážení, se i mně protáčejí panenky.(19.4.2012)

• uiu

Na film jsem se dívala jen kvůli svému oblíbenci Milesi Tellerovi. První zklamání bylo, že tam hraje jen vedlejší roličku kamaráda hlavního hrdiny. Další zklamání totálně na hlavu příběh. V městečku se kdysi stala nehoda, při níž umřeli teenageři, co se vraceli z diskotéky, takže rada města v čele s reverendem zakázali tancovačky a cokoliv, kde se mladí scházejí. A přichází na scénu náš hrdina, co se do městečka nastěhuje a zamiluje se do reverendovi dcery. Klasiku s Kevinem Baconem neznám a ani vidět nepotřebuji, protože zápletka tohoto stylu je už sama o sobě dost praštěná.(19.7.2016)

• - V jedné ze scén odjíždí hlavní hrdina ze školní knihovny svým VW brouk, kde mu na zadní části auta chybí kryt motoru. Jakmile však přijíždí ke staré továrně, kryt už má opět na svém místě. (JARDAHONDA)

• - Julianne Hough byla během výběru představitelky role Ariel upřednostněna mimo jiné před Hayden Panettiere, Miley Cyrus nebo Amandou Bynes. (oje)

• - Do role Bena byl původně obsazen Zac Efron. Projekt ale opustil už v březnu roku 2009. (oje)