Kus dřeva ze stromu (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 7 h 5 min (Minutáž: 17 min)

Bedřich Ludvík

Věra Flaková

Excelentní počin ČT Kus dřeva ze stromu je balzám na duši, aspoň tedy pro tu mou. A nejenže ukazuje krásnou práci a krásné věci, navíc je i velmi zajímavý a poučný. Tedy pro toho, kdo má rád přírodu a rád si uvědomuje naše kořeny v ní. Myslím si, že tenhle seriál by se určitě líbil třeba v Japonsku, tam totiž lidé dokážou lépe (nebo spíš častěji) než my v Evropě hledat a vnímat krásu v naprosto obyčejných a prostých věcech.(27.2.2013)

• SeBig

to se mám fakt koukat na dědka kterej seká dříví a buzeruje přitom svého obstloustlého zrzavého potomka???? ne děkuji(6.8.2010)

• paascha

Tohle mě moc nebavilo. Protivný přemudřelec, nějaký spratek, co je spíš nemehlo, trochu o hovně...(4.10.2011)

Je to moudré, je to laskavé, je to pravdivé, je to poučné. 100 %(17.3.2009)

Především ze studijních důvodů jsem si pustil tento seriál. Nejsem si jistý, jestli jsem viděl všechny díly, ale byl jsem zklamán. Člověk tak trochu doufá, že načerpá víc praktických znalostí, než několik básniček o dřevě a ukázek několika výrobků. Důležité znaky pro rozpoznání dřeva. Více o nejčastějších výrobcích z dané dřeviny. Něco o výrobě a používání dýh, více o řezbování, více o jakostech, více o... Samozřejmě se občas něco řeklo, ale jen občas. Očekával jsem dokument a dostal jsem impresionistické dílo. Nejspíš to má nějakou hodnotu pro člověka, co žije uprostřed velkoměsta, kde se kvůli smogu bojí otevřít okno. Díky pořadu bych se tedy mohl naučit mít rád dřevo a přírodu (pokud tak již nebylo předtím) a to je vše. (Taková myšlenka...na to, že je pan Patřičný umělecký truhlář, tak má dost šeredné dveře a ještě šerednější plechovou poštovní schránku).(8.12.2013)