Postavili jsme tohle město: New York

(TV film)
  • USA We Built This City: New York
všechny plakáty
USA / Velká Británie, 2003

Dokumentárny film o tom, ako sa New York stal tým, čím dnes nepochybne je - jedným z najfascinujúcejších miest planéty. Dokument sleduje vývoj mesta už od príchodu holandských prisťahovalcov. Následne oboznamuje diváka s najvýznamnejšími okolnosťami, ktoré vtlačili New Yorku jeho charakteristickú pečať. (nessbeal)

Revanx

Skvelý dokument o tom, ako sa New York stal tým, čím dnes nepochybne je- jedným z najfascinujúcejších miest planéty. Dokument sleduje vývoj mesta už od príchodu holandských prisťahovalcov a potom oboznamuje diváka s najvýznamnejšími okolnosťami, ktoré vtlačili New Yorku jeho charakteristickú pečať (štruktúra ulíc, Erie Canal, Brooklyn Bridge...). Triky sú dostatočné a je skutočne úžasné vidieť, ako vyzeral Manhattan pred nejakými dvesto rokmi. Absolútne odporúčam každému, kto má rád veľké mestá. A samozrejme, ak to je možné- pozerať v HD. ()

majo25

Podarený dokument, v ktorom veľký priestor dostáva práve história a mílniky vývoja. Dokument je zaujímavo spracovaný a s dobrými animáciami. Akurát niektoré veci sú rýchlo preskočené a trebalo by sa im venovať viac. ()