Kámen, nůžky, papír (TV pořad)

Soutěžní

Československo, 1983, 40 min

Účinkují:

Jaroslav Suchánek

Komentáře uživatelů k TV pořadu (10)

Vysíláno v letech 1983 - 1988 v TV studiu Brno ČT které vzniklo na samém začátku 60 let. Uváděl to otec Michala Suchánka Jaroslav (sportovní redaktor) s Máriou Kúsekovou. Jeden z prvních pořadů pro děti a mládež před ním to byly ale ještě třeba "Piškvorky", "Hrajeme si každý den", "Jedničky a šestky","Holky a kluci z jedné lavice" či později začátkem devadesátých let oblíbená "Hip, Hap, Hop". Ty první tři nepamatuji.(3.1.2009)

Sluníčkáři proti Hvězdičkářům, dva kapitáni pod světelkujícím přístrojem na stříhání a parádní vědomostní či sportovní klání, jehož jsem se chtěl vždycky zúčastnit. Pozdější "Hip Hap Hop" byl už jen slabý odvar. Jo a snad vždycky jsem fandil Sluníčkářům.(3.1.2009)

• kingik

Nedovedu si představit, že by se tato soutěž aplikovala na dnešní žáky pátých a šestých tříd. Ti by zřejmě dvojku moderátorů velmi záhy symbolicky "vyfakovali" a přesunuli by se k internetu místo archaického máchání rukama ve vzduchu připomínající masturbační pohyby, které byly základem populární hry "kámen-nůžky-papír", kterou provozovala tehdejší mládež. Dnešní školní mládež by házela ve větší míře salám na nějaké vědomostní soutěže. Je třeba uvědomit si, jak ta dnešní doba nesnese srovnání s tehdejším smýšlením socialistické mládeže, která měla být v brněnském studiu vzorem okopům, ehm, co to melu, mladým soudruhům pionýrům. A tak už si dnes sotva někdo vzpomene, že se tehdy zápolilo ve dvou družstvech před televizními kamerami v černobílém formátu a před tradičním víkendem na chalupě se v páteční podvečer utkali proti sobě Sluničkáři vs. Hvězdičkáři. A nikdo nebude ani pohoršený tím, že to obstálo jen a pouze v době svého vzniku. Dneska by osud téhle soutěže byl nemilosrdně zpečetěn. Mé hodnocení: 0%(24.8.2014)

Na stranu družstva sluníčkářů nebo hvězdičkářů jsem se přikláněl podle toho, kde soutěžily hezčí holky:-)(2.3.2013)

Ach ta nostalgie, nejobdivovanější soutěžní pořad mého dětství :-)!(15.5.2009)

Každej pátek odpoledne jsme s bráchem seděli u obrazovky jak přikovaní. Nádherná vzpomínka. Rád bych viděl ještě někdy znovu aspoň jeden díl.(13.6.2012)

Jo to jsem byl ještě opravdu malý , když to dávali, ale pomatuju si na tým sluníček a hvězdiček a různý soutěže i když už si nepamatuju o co se vlastně hrálo.(23.1.2009)

Asi to až takový zázrak v oblasti soutěží nebyl, ale Jaroslav Suchánek jako moderátor byl skvělý. A hlavně-nostalgie je nostalgie..(10.6.2013)

Televizní pořad pro Husákovy děti. Tuhle soutěž jsem milovala a pokaždé se moc těšila. Vůbec nám nevadily černobílé obrazovky,hlavně že běžela soutěž.(30.12.2018)

Hrozná legrace :D Hlavně, protože pan Suchánek byl trošku nervák a dětem nadával a málem je i mlátil :)))(25.6.2016)