Magion (TV pořad)

Rodinný

Československo, 1984, 500x60 min

V době, kdy si jeden mohl vybrat mezi "Studiem kamarád" a "Pionýrskou vlaštovkou", byl Magion oázou pořadů pro děti. Líbil se mi vždy více než jeho mladší a o něco upovídanější sestřička "Vega", určitě i díky Janu Rosákovi, a mrzel mě každý propásnutý díl. Řada seriálů v něm vysílaných zůstává pro mnohé živou nostalgickou vzpomínkou.(3.1.2009)

Tenhle pořad jsme se ségrou milovaly a nemohly se dočkat dalšího. Úžasná věc tehdejší Československé televize pro mladší diváky. To se jim opravdu povedlo a ty dnešní slátaniny,kterými krmí dnešní televize děti jsou skutečný odpad. Tenkrát to bylo kvalitní a na nic se nehrálo. Bylo to opravdové. Žádná komerce.(8.2.2019)

Filmová a seriálová pokladnice tehdejšího dětského a pomalu dospívajícího mladého diváka. Nikdy nezapomeneme na tento pořad i na všechny ty filmové slasti s ním spojené. Co jsem měl nejraději, když opomenu pohádky a filmy? Tak asi vždy na konci pořadu, hlasování o příští seriál samozřejmě za pomocí ukázek (kolikrát to byl vážně tuhý boj, kolikrát jsem byl naštvaný že nevyhrál ten můj oblíbený a já musel znovu čekat), na tajemné magické oko, nebo na úchvatnou znělku také nelze zapomenout. To co pro dnešní dítě znamenají dnešní moderní-populární pořady, to pro nás generaci sedmdesátých a osmdesátých let byl Magion s Vegou! Z nostalgie jednoznačně za 5* .*11.4.1984 † 20.12.1996.(3.1.2009)

Šmoulové, Willy Fog, Byl jednou jeden život, Tajemství Selenitů, Ledík, Viking Viky... a plno dalších nezapomenutelných seriálů. Průměrné hodnocení dávám jen z neodpustitelného důvodu, že v posledních cca. dvou letech existence Magionu tvůrci občas špatně odhadli vymezený čas pro plky s hosty mezi seriály a z nedostatku času usekávali i několik minut od začátku nebo konce děje u hlavního (25 minutového) seriálu.(3.1.2009)

Dětské pořady vysílala ČST dost často. Dopoledne Rozmarýnek pro mrňata, odpoledne ve středu Vegu, ve čtvrtek Magion pro školáky, v sobotu Pionierskou lastovičku pro svazáky, v neděli Studio Kamarád a poobědovou pohádku. Magion byl - z mého hlediska - spolu s Jůheláky tím nejlepším, co televize dělala pro dětského diváka.(28.3.2011)

• - Magion je název řady malých družic Země, které byly určeny k výzkumu parametrů magnetického pole, ionsféry a plazmatu v okolí Země. Proto byla v úvodní znělce zobrazena družice. (CRYPT)