Vega (TV pořad)

Rodinný

Československo, 1987, 392 x 60 min

Zdeněk Švarc

Komentáře uživatelů k TV pořadu (69)

Já jsem měl radši Vegu! Ale Magion byl hned na druhém místě, to jo!(23.5.2009)

Spolu s Magionem jeden z těch nezapomenutelných kvalitních dětských pořadů. Kam se všechny poděly?(9.5.2009)

Jestli si to dobře pamatuji, tak ve Veze byly spíš zahraniční seriály typu Jack Holborn a v Magionu takový chujoviny jako My holky z městečka apod. Čili jestli to tak opravdu bylo, tak jsem rozhodně radši koukal na Vegu... (jestli ne, tak jsem nejradši koukal na obojí)(11.9.2011)

Dřív toho moc v televizi nebylo a za to málo co bylo dávám z nostalgie plný počet(8.4.2013)

Stanislav Hložek mi jako moderátor nikdy moc sympatický nebyl. Vega měla také o něco více balastu v podobě rozhovorů a reportáží a později trochu doplatila na experimentování s vysílacím časem. Ale občas se jí podařilo vyzobnout Magionu nějaký ten zajímavý seriál. Mít tréninky v Magionovém čtvrtku namísto Vegové středy by mě určitě mrzelo mnohem víc.(3.1.2009)

Pravidelná, televízna relácia pre deti a mládež "Vega" sa začala vysielať ešte v dobe spoločnej Československej socialistickej republiky. Bola to vlastne sesterská dvojička „Magionu“, ktorý bol uvedený už o tri roky skôr. Vtedy som tieto dva projekty považoval za svieži vánok, ktorý občas priniesol niečo zaujímave zo zahraničnej tvorby. Väčšinou sa jednalo o nejaký animovaný, alebo aj hraný, seriál. V šedej programovej štruktúre štátom ovládanej televízie boli „Vega“ a "Magion" malou oázou pre spestrenie detskej fantázie. Po roku 1989 sa ešte zopár rokov táto relácia vysielala, ale v rastúcej konkurencii komerčných, súkromých televízií po pár rokoch bola z obrazoviek ČT stiahnutá a postupne upadla do zabudnutia. ***(20.4.2012)

Čtvrteční magion byl vždycky lepší než středeční vega. ; )(3.1.2009)

Kdo sledoval, ten rozumí...(27.10.2010)

Vega a Magion - pořady, na které nemůže dětská část mé duše nikdy zapomenout. Ovšem Vega mi vždy přišla o něco slabší..(24.9.2011)

Já si teda pamatuji Hložkovu Vegu, kterou určitě dávali v úterý, protože jako dítě jsem měl nejraději úterky a čtvrtky, právě kvůli Veze a Magionu. Pro mě nezapomenutelné pořady.(29.1.2009)

Tak Standa Hložek neválel jen po boku Petra Kotvalda, ale i coby moderátor dalšího slušného pořadu pro děti, které jsem v dětství tolik miloval. Je obrovská škoda, že dnes už žádné takové neexistují, nebo alespoň podobné kvality. Samozřejmě i v tomto případě v mém případě zafungovala hlavně nostalgie a stejně jako u Magionu tak i zde dávám nadprůměrné ohodnocení.(4.1.2019)

Nevěřím svým očím, když vidím název VEGA! Tak historický pořad, který jsem sledoval když mě bylo snad 8.(17.2.2010)

Dětská klasika(3.1.2009)

Vega a Magion jooooo:)(5.1.2009)

Magion s Jančaříkem, Vega s Hložkem a Kuřátka... Kdepak, dřívější dětská produkce měla úroveň, což se bohužel Kouzelné školce apod. říci nedá...(14.1.2012)

Vega a Standa Hložek :-) Celkem příjemná vzpomínka na dětství, kdy mi Vega představila Čáryfuka, Děti ze Síria atd.(21.12.2014)

Vega s Magionem byly nejlepší pořady pro děti mládež.(13.6.2012)

O chlup lepší jak Magion. Klasika nejen mého dětství!(27.1.2015)

Z nostalgie musím.(17.2.2009)

Víc si vzpomínám na Magion, ale Vega taky nebyla zlá:-)(10.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4