Příběhy upírka Rudolfa

• Nizozemsko

The Little Vampire

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Horor

Německo / Nizozemsko / USA, 2000, 95 min

Bože! Jako dítě jsem to úplně milovala a nemohla se dočkat víkendu a dalších dílů "Malého upírka". Nyní jsem konečně (úplnou náhodou) zjistila mnoho let zapomenutý název, což je naprosto úžasné.:-) P.S.: Ono to bylo německý?!?XD(9.7.2008)

Rok před Mlhami Avalonu natočil německý režisér Uli Edel v americko-holandské koprodukci dětskou fantasy, jak bychom dnes řekli, a poměrně zdařilou. Pokud odpustíte hlavnímu dětskému hrdinovi, že mu kostýmeři dali kulaté brejličky a vyčesali účes na číro, což jsou atributy, které mne po celou dobu sledování filmu nejvíce vadily, můžete se u tohoto dětského filmu docela slušně pobavit. Protože kde jinde jste viděli třeba létající upíří krávy či upírobijce ve stylu parodie na Mad Maxe? Rodiče malého Tonyho se přestěhovali i se synem do Skotska, což už samo o sobě je moc hezká a fotogenická krajina. Malý Tony má hrůzostrašné sny o upírech, a brzy zjistí, že nešlo o sny, ale předzvěst reality. Tito upíři jsou však poněkud jiní, než jak je známe - sají jen kraví krev a mají jedinou touhu - stát se obyčejnými smrtelníky a povolání upíra pověsit navěky na hřebík. K tomu jim však chybí rudý kámen, rodinná památka, a díky Tonyho schopnostem a jeho rodičům, se nakonec kámen podaří nejen najít, ale i použít. Ještě je zde však stále ten pomatený upírobijec. Na úvod disku se spustí animovaný protipirát (vida, že to jde udělat vkusně), poté naskočí graficky hezky řešené menu, žel, to je tak vše, co se o DVD dá říct, protože bonusy zde žádné nenajdeme, dokonce ani české titulky, a obraz je sice širokoúhlý, ale formátem letterbox.(17.5.2020)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $13,572,400Tržby Celosvetovo $27,965,865(29.10.2009)

Jsem na tom stejně jako Allien.9... :)(3.4.2009)

Taky jsem jako malý sledoval na německé stanici seriál o malém upírovi a nyní jsem se odhodlal shlédnout i film a světe div se, pořád to má své kouzlo :) Kde jinde uvidíte upíří krávy. Do toho všeho lovec upírů, hrající si chvilku na jeden moment z jistého hororu....s J.Nicholsnem. Ale pozor tohle rozhodně horor není, jde o rodinou fantasy komedii !!!!(16.12.2012)