Letečtí stíhači v boji (TV seriál)

• Česko

Letecké souboje

Dogfights

Dokumentární / Historický

USA, 2006, 28x45 min

Robert Kirk

Hodnotím po dvoch videných dieloch. Na jednej strane sa mi veľmi páčilo, ako je to graficky a vizuálne vymakané, na strane druhej nemôžem nesúhlasiť s častou výtkou v tunajších komentároch, že je to silne tendenčné, absolútne jednostranné, typicky americky nabubrelé a v podstate propagandistické. Tiež ma dosť rozčuľovali tie časté mininávraty a pravda je aj to, že tie vymakané digitálne zábery sa pričasto opakovali, takže to pôsobilo potom trochu rozťahaným dojmom. Keby to bolo vyváženejšie, objektívnejšie a autentickejšie, bol by to perfektný seriál, takto je to niekde na polceste.(17.2.2009)

• Foxhound#1

Dokument určený zamerikanizovaným popkornovým divákům. Ano, tato dokumentární série skutečně nezapře svoji zemi původu. Údaje a skutečnosti jsou převážně jednostranné a v některých faktech je i wikipedie relevantnějším zdrojem. Ohledně špičkové animace, no řekněme, že populární Il-2 Sturmovik je na tom lépe. Kdyby alespoň údaje o "zlých komunistických" letounech byly správné. Do toho se ještě přidává neustále opakování stavu situace, jako kdyby divák každých pět minut odcházel na toaletu (asi zvracet) a při návratu nezapomněl, o co tam šlo.(10.2.2010)

• Vikki

JAKO FANDA LETECTVÍ JSEM BYL VELMI ZVĚDAV, ALE .... !! TOHLE NENÍ ZAJÍMAÝ DOKUMENTÁRNÍ SERIÁL , ALE NAPROSTO PŘÍŠERNÁ AROGANTNÍ PROPAGANDA ZLOČINECKÝCH USA |!! VŠUDE A VE VŠEM OBROVSKÉ A NESKUTEČNĚ RETARDOVANÉ CHVÁSTÁNÍ JAK JSOU NEJLEPŠÍ, NIKDE NEPŘIZNAJÍ JAK VŠUDE DOSTÁVALI PŘEZ HUBU A JAK OBROVSKÉ MĚLI ZTRÁTY !!!! O TOM ANI NECEKNOU NESKUTEČNÍ ZBABĚLCI ! A VÍ BŮH, ŽE POTŘEBUJÍ DOSTAT ZNOVU A DŮKLADNĚ!! BYLI PODĚLANÝ Z RUSÁKŮ I FAŠOUNŮ!! RUSÁKŮM I FAŠOUNŮM KRADLI TECHNOLOGIE A JSOU TO TAK POKRYTEČTÍ AROGANTNÍ ŠMEJDI, ŽE TO ZAPÍRAJÍ!! NAPŘ LETOUN F-15 JE OKOPÍROVANÝ MIG-32, ZE KTERÉHO MAJÍ DODNES TI NAFOUKANCI STAŽENÉ PRDELE !!(11.11.2016)

• DocBrown

Treba az si zas budu hrat na pocitaci, tak to taky nekdo natoci. Treba se necham nekde sestrelit i ja, aby to nebylo tak silene jednotvarne jako tento pseudodokument. Autentickym zaberum leteckych souboju z II. svetove to nesaha ani po ponozky, ackoli tehda netocili v digitalni kvalite. update po dile s "dotlacenym" letadlem nosem letadla za nim radim do kategorie "pseudodokumentu" a prestavam sledovat, takovou blbost nevymysleli ani v TopGunu. Neverim jim uz ani slovo(27.1.2009)

Pěkné CGI letecké souboje s efektem kamery alá Battlestar Galactica. To je asi tak vše pozitivní. Následují negativa: simulace jsou po chvíli poněkud nudné, někdy také špatně sestříhané (např. v jednom záběru stíhačka odpálí všechny rakety, v dalším je ale zase má, a v dalším už zase ne), zcela z pohledu Američanů - piloti při svých popisech neustále machrují a dělají si z nepřítele srandu, navíc polovina historek co tam napovídají se dá jen těžko dokázat (u většiny např. byli jen oni sami, takže žádní svědci) a někdy vypadá dost absurdně. Dokonce tam ani nejsou příliš vidět sestřely amerických letounů, ačkoliv sem tam se o nich okrajově zmíní. Takhle to prostě vypadá, že Američané všechny nepřátele kosili jak piloti X-Wingů TIE Fightery.(11.2.2009)

• - K seriálu byla vytvořena i počítačová hra s názvem "Dogfights: The Game", jejíž obsah je se seriálem úzce spjat. (Terva)