• WANDRWALL
  ***

  L. Nekuda mě vždy mátl. Je mě sympatický či nikoli. Jeho žena v pořadu "Nevyjasněné úmrtí či Předčasné úmrtí, v díle o L.N. - říká o něm samé hezké věci. A podobně i jeho kolegové. Takže asi to byl příjemný člověk, a dneska - ve srovnání s aktuálními baviči - měl i vkus a šarm.***Že si tu laťku vkusu lze i nyní udržet, tak to dokazuje třeba I.Mlládek, a netřeba dělat jen fekální a kameňácký humor pro početné davy diváků co tohle baští.*** (8.10.2010).(8.10.2010)

 • Snorlax
  *****

  Všestranně nadaný umělec Luděk Nekuda dokázal vytvořit takovou pohodu, která se od doby Sešlosti už na televizní obrazovce neobjevila. Inteligentní humor ve spolupráci s Jiřím Císlerem byl naprosto nepřekonatelný. V Sešlosti se objevili nejen populární osobnosti (v omezené míře), ale především umělci něčím zajímaví, kteří unikali pozornosti televizních kamer. Tak, jako kdysi vyráběl popularitu Semafor (možná si to Luděk Nekuda zapamatoval z té doby, kdy v něm působil), byla v osmdesátých letech odrazovým můstkem pro mnohé právě Sešlost. Nechci hodnotit dnešní fekální "humor", jen se smutkem konstatuji, že jak postupně odcházejí cimrmanologové, nebude v této zemi nikdo, kdo by se dokázal bavit mateřským jazykem, postavil humor na překrásné košatosti češtiny. Pozbyli jsme Šlitra, Wericha, Nekudu, Horníčka, zbývá nám Suchý a Svěrák. Mladí baviči se/nás baví...vlastně nevím, čím.(29.4.2011)

 • Danulinda
  **

  Po shlédnutí dvou prvních dílů jsem byl naprosto zklamán (zbytek už nemám motivaci sledovat), protože vtipných věcí zde bylo jako šafránu a nuda byla převeliká, přičemž to nezachránil ani jinak skvělý a přirozený pan Herec Jirka Císler. Jeden bod dávám jen za výborné vyjadřování hlavního představitele, který narozdíl od dnešních tzv. herců nedělá samé eee, ale (jak tomu bylo dříve u většiny herců) mluví perfektně z partesu a umí i solidně zahrát na hudební nástroj, druhý bod přidám za občasné hlášky v podobě právě p. Císlera, Šimka apod. Škoda, čekal jsem od takových šikulů (jako je třeba pan Nekuda) po scénáristické stránce mnohem více.(6.3.2011)

 • sator
  ***

  Naprostá špička televizní zábavy let osmdesátých a to ještě bylo brutálně cenzurováno... V předčasném úmrtí Luďka Nekudy je zmiňován režisérem panem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret který dle jeho slov nebyl nikdy vysílán a předcházel sešlosti...,jsou o něm prosím nějaké zprávy (kolik dílů a zda byl po r.89 vysílán či zda vůbec existuje) je mi líto, ale pod tímto názvem není ani jeden pořad archivován a není o něm žádný dostupný záznam. Jitka Jelínková -ČESKÁ TELEVIZE Divácké centrum Viděl 11 ale už to není ono...(13.12.2012)

 • Gemini
  ****

  Archiv České (Československé) televize budiž pochválen. Škoda, že Luděk Nekuda zakopl o metlu jménem alkohol na tom nejméně šťastném místě, a odebral se do věčných lovišť v tak nízkém věku. Jeho rozbory česko- i cizojazyčné jsou rodinným stříbrem televizní zábavy, a vzájemná chemie s Jiřím Císlerem opakováním, nebo spíš pokračováním, zářné historie komických dvojic v naší - konví i konviček prosté - kultuře. Na scénku Ivy Janžurové s Jiřím Císlerem na téma "konverzační příručky" vzpomínám často, v podstatě vždycky, když mám pocit, že mluvím (nebo je mi odpovídáno) tatarsky. Kdo neviděl, jak Iva Janžurová improvizuje vlasy vlající ve větru v otevřeném okénku kupé zrychleného-rychlíku-expresního-z technických důvodů vyřazeného vlaku s parní lokomotivou, musí okamžitě na youtube nebo jiný podobný zdroj. To je totiž stejné jako neznat Techtle Mechtle nebo Včera, Dnes A Zítra (přičemž posledně jmenované taky "obsahovalo" Ivu Janžurovou;)). Dnes - a už zřejmě navždy - klasika. 80% a díky, pane Nekudo.(21.7.2015)

 • - V pořadu Předčasná úmrtí (2001) o Luďku Nekudovi je zmiňován režisérem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret, jenž zmíněný režisér režíroval. Jednalo se o „předvoj“ pozdějšího pořadu Sešlost. Podle jeho slov nebyl pořad nikdy vysílán. Na dotaz ČT, zda mají o pořadu nějaké informace, byla odpověď negativní. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace