• Mallinali
  *****

  Nekuda odešel příliš brzo. Pokračovatel nejlepší tradice českého inteligentního humoru, u kterého je obrovská škoda, že se nedožil konce komunismu. A nám to může být líto ještě víc, protože jeho postřehy, schopnosti, láska k češtině a kreativní humor nám chybí jako čivavě nádivka. Že měla televizní zábava za komunismu laťku celkem vysoko, se přesvědčíte u každého dílu, i když u nás doma bezpečně vládne Janžurka s Cízlerem a jejich konverzační příručky. Vzhledem k tomu, že tradice inteligentního humoru asi finišuje Svěrákem a dál už nemá tuzemský trh moc co nabídnout, sledujeme z první řady rozklad další z mnoha tradic českého národa. Tak co? Rozpustíme se jako teplej sněhulák v bezpohlavním světě, nebo se konečně sebereme a začneme si vážit sami sebe a svého dědictví?(30.10.2012)

 • Danulinda
  **

  Po shlédnutí dvou prvních dílů jsem byl naprosto zklamán (zbytek už nemám motivaci sledovat), protože vtipných věcí zde bylo jako šafránu a nuda byla převeliká, přičemž to nezachránil ani jinak skvělý a přirozený pan Herec Jirka Císler. Jeden bod dávám jen za výborné vyjadřování hlavního představitele, který narozdíl od dnešních tzv. herců nedělá samé eee, ale (jak tomu bylo dříve u většiny herců) mluví perfektně z partesu a umí i solidně zahrát na hudební nástroj, druhý bod přidám za občasné hlášky v podobě právě p. Císlera, Šimka apod. Škoda, čekal jsem od takových šikulů (jako je třeba pan Nekuda) po scénáristické stránce mnohem více.(6.3.2011)

 • Snorlax
  *****

  Všestranně nadaný umělec Luděk Nekuda dokázal vytvořit takovou pohodu, která se od doby Sešlosti už na televizní obrazovce neobjevila. Inteligentní humor ve spolupráci s Jiřím Císlerem byl naprosto nepřekonatelný. V Sešlosti se objevili nejen populární osobnosti (v omezené míře), ale především umělci něčím zajímaví, kteří unikali pozornosti televizních kamer. Tak, jako kdysi vyráběl popularitu Semafor (možná si to Luděk Nekuda zapamatoval z té doby, kdy v něm působil), byla v osmdesátých letech odrazovým můstkem pro mnohé právě Sešlost. Nechci hodnotit dnešní fekální "humor", jen se smutkem konstatuji, že jak postupně odcházejí cimrmanologové, nebude v této zemi nikdo, kdo by se dokázal bavit mateřským jazykem, postavil humor na překrásné košatosti češtiny. Pozbyli jsme Šlitra, Wericha, Nekudu, Horníčka, zbývá nám Suchý a Svěrák. Mladí baviči se/nás baví...vlastně nevím, čím.(29.4.2011)

 • otík
  ****

  Klasický zábavný pořad Československé televize s neklasickým Luďkem Nekudou a jeho výtečnými hosty. Sice starší, ale rozhodně zábavný pořad. To nejlepší ze Sešlosti zdokumentoval střihový pořad Táta kolonády z roku 1989 (viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/899435-seslost/28932054251-tata-kolonady/). Další střihový pořad také z roku 1989 se jmenuje Abychom se zase sešli (http://www.ceskatelevize.cz/porady/899435-seslost/28832054251-abychom-se-zase-sesli/) a mapuje krásná Nekudova setkání s třeba Karlem Černochem, Jiřím Císlerem, Jiřím Traxlerem, Janem Spáleným, Janem Faltýnkem, Jiřím Wimmerem (zarecituje legendární báseň Ostrava), sourozenci Ulrychovými a Milošem Kopeckým. Písně doprovodil Orchestr Gustava Broma. Tento sestřih jasně ukázal, jak milé a pohodové pořady Luděk Nekuda dělal a jak velká je škoda, že tak brzy odešel do komického nebe. Existuje ale také sestřih už z roku 1988 s názvem "A ještě jednou Sešlost" (viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/899435-seslost/28832054261-a-jeste-jednou-seslost/), který je ale na čsfd veden jako samostatný pořad (viz http://www.csfd.cz/film/481521-a-jeste-jednou-seslost/komentare/).(24.3.2012)

 • fleker
  **

  zajimavej je dil z jiřim žačkem, kde necha nekudu zarecitovat humornou basničku o alkoholikovi, a zatím co se obecenstvo směje, žaček se kněmu nenápadně nakloní se slovy: "hehe, to je jako vo tobě..." .a maestro bumbalión, načapán na švestkách, najednou neví jak zareagovat, a tak se tomu jen křečovitě zasměje ....o par let pozdějc pak luďka našli zkroucenýho pod schodama, měl krvácení do mozku a zhuby mu táhnul rum...a to prej haně přísahal, že už bumbat nebude.....ale pokud ti chlap slíbí, že nebude pít, tak musí bejt vožralej, to se ví...(22.11.2010)

 • - V pořadu Předčasná úmrtí (2001) o Luďku Nekudovi je zmiňován režisérem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret, jenž zmíněný režisér režíroval. Jednalo se o „předvoj“ pozdějšího pořadu Sešlost. Podle jeho slov nebyl pořad nikdy vysílán. Na dotaz ČT, zda mají o pořadu nějaké informace, byla odpověď negativní. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace