Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dnes již legendární televizní pořad Luďka Nekudy, kam si se svým souputníkem Jiřím Císlerem zval nejrůznější hosty. Písničky, vtipná vyprávění a scénky, setkání se zajímavými lidmi... to vše nabízí kolekce jedenácti dílů Sešlostí Luďka Nekudy na jedenácti DVD. A jako bonus je přibaleno CD s písněmi Luďka Nekudy, které kdy v pořadu zazněly. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Archiv České (Československé) televize budiž pochválen. Škoda, že Luděk Nekuda zakopl o metlu jménem alkohol na tom nejméně šťastném místě, a odebral se do věčných lovišť v tak nízkém věku. Jeho rozbory česko- i cizojazyčné jsou rodinným stříbrem televizní zábavy, a vzájemná chemie s Jiřím Císlerem opakováním, nebo spíš pokračováním, zářné historie komických dvojic v naší - konví i konviček prosté - kultuře. Na scénku Ivy Janžurové s Jiřím Císlerem na téma "konverzační příručky" vzpomínám často, v podstatě vždycky, když mám pocit, že mluvím (nebo je mi odpovídáno) tatarsky. Kdo neviděl, jak Iva Janžurová improvizuje vlasy vlající ve větru v otevřeném okénku kupé zrychleného-rychlíku-expresního-z technických důvodů vyřazeného vlaku s parní lokomotivou, musí okamžitě na youtube nebo jiný podobný zdroj. To je totiž stejné jako neznat Techtle Mechtle nebo Včera, Dnes A Zítra (přičemž posledně jmenované taky "obsahovalo" Ivu Janžurovou;)). Dnes - a už zřejmě navždy - klasika. 80% a díky, pane Nekudo. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

L. Nekuda mě vždy mátl. Je mě sympatický či nikoli. Jeho žena v pořadu "Nevyjasněné úmrtí či Předčasné úmrtí, v díle o L.N. - říká o něm samé hezké věci. A podobně i jeho kolegové. Takže asi to byl příjemný člověk, a dneska - ve srovnání s aktuálními baviči - měl i vkus a šarm.***Že si tu laťku vkusu lze i nyní udržet, tak to dokazuje třeba I.Mlládek, a netřeba dělat jen fekální a kameňácký humor pro početné davy diváků co tohle baští.*** (8.10.2010). ()

Reklama

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Jak to ten Nekuda dělal, že dokázal rozesmát, být originální, chytrej a nebýt přitom sprostej? Asi jako Holzmann a Voskovec s Werichem nebo Cimrmani, že....Nejraději mám situaci, kdy Jiří Císler a Iva Janžurová hrají cizince konverzující česky pomocí Češtiny pro cizince a oba jsou Ládísláv Mákovééééc. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Klasický zábavný pořad Československé televize s neklasickým Luďkem Nekudou a jeho výtečnými hosty. Sice starší, ale rozhodně zábavný pořad. To nejlepší ze Sešlosti zdokumentoval střihový pořad Táta kolonády z roku 1989 (viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/899435-seslost/28932054251-tata-kolonady/). Další střihový pořad také z roku 1989 se jmenuje Abychom se zase sešli (http://www.ceskatelevize.cz/porady/899435-seslost/28832054251-abychom-se-zase-sesli/) a mapuje krásná Nekudova setkání s třeba Karlem Černochem, Jiřím Císlerem, Jiřím Traxlerem, Janem Spáleným, Janem Faltýnkem, Jiřím Wimmerem (zarecituje legendární báseň Ostrava), sourozenci Ulrychovými a Milošem Kopeckým. Písně doprovodil Orchestr Gustava Broma. Tento sestřih jasně ukázal, jak milé a pohodové pořady Luděk Nekuda dělal a jak velká je škoda, že tak brzy odešel do komického nebe. Existuje ale také sestřih už z roku 1988 s názvem "A ještě jednou Sešlost" (viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/899435-seslost/28832054261-a-jeste-jednou-seslost/), který je ale na čsfd veden jako samostatný pořad (viz http://www.csfd.cz/film/481521-a-jeste-jednou-seslost/komentare/). ()

Mallinali 

všechny recenze uživatele

Nekuda odešel příliš brzo. Pokračovatel nejlepší tradice českého inteligentního humoru, u kterého je obrovská škoda, že se nedožil konce komunismu. A nám to může být líto ještě víc, protože jeho postřehy, schopnosti, láska k češtině a kreativní humor nám chybí jako čivavě nádivka. Že měla televizní zábava za komunismu laťku celkem vysoko, se přesvědčíte u každého dílu, i když u nás doma bezpečně vládne Janžurka s Cízlerem a jejich konverzační příručky. Vzhledem k tomu, že tradice inteligentního humoru asi finišuje Svěrákem a dál už nemá tuzemský trh moc co nabídnout, sledujeme z první řady rozklad další z mnoha tradic českého národa. Tak co? Rozpustíme se jako teplej sněhulák v bezpohlavním světě, nebo se konečně sebereme a začneme si vážit sami sebe a svého dědictví? ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V pořadu Předčasná úmrtí (2001) o Luďku Nekudovi je zmiňován režisérem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret, jenž zmíněný režisér režíroval. Jednalo se o „předvoj“ pozdějšího pořadu Sešlost. Podle jeho slov nebyl pořad nikdy vysílán. Na dotaz ČT, zda mají o pořadu nějaké informace, byla odpověď negativní. (sator)

Reklama

Reklama