• WANDRWALL
  ***

  L. Nekuda mě vždy mátl. Je mě sympatický či nikoli. Jeho žena v pořadu "Nevyjasněné úmrtí či Předčasné úmrtí, v díle o L.N. - říká o něm samé hezké věci. A podobně i jeho kolegové. Takže asi to byl příjemný člověk, a dneska - ve srovnání s aktuálními baviči - měl i vkus a šarm.***Že si tu laťku vkusu lze i nyní udržet, tak to dokazuje třeba I.Mlládek, a netřeba dělat jen fekální a kameňácký humor pro početné davy diváků co tohle baští.*** (8.10.2010).(8.10.2010)

 • fleker
  **

  zajimavej je dil z jiřim žačkem, kde necha nekudu zarecitovat humornou basničku o alkoholikovi, a zatím co se obecenstvo směje, žaček se kněmu nenápadně nakloní se slovy: "hehe, to je jako vo tobě..." .a maestro bumbalión, načapán na švestkách, najednou neví jak zareagovat, a tak se tomu jen křečovitě zasměje ....o par let pozdějc pak luďka našli zkroucenýho pod schodama, měl krvácení do mozku a zhuby mu táhnul rum...a to prej haně přísahal, že už bumbat nebude.....ale pokud ti chlap slíbí, že nebude pít, tak musí bejt vožralej, to se ví...(22.11.2010)

 • gabin(a)
  *****

  Jak to ten Nekuda dělal, že dokázal rozesmát, být originální, chytrej a nebýt přitom sprostej? Asi jako Holzmann a Voskovec s Werichem nebo Cimrmani, že....Nejraději mám situaci, kdy Jiří Císler a Iva Janžurová hrají cizince konverzující česky pomocí Češtiny pro cizince a oba jsou Ládísláv Mákovééééc.(16.3.2010)

 • Gemini
  ****

  Archiv České (Československé) televize budiž pochválen. Škoda, že Luděk Nekuda zakopl o metlu jménem alkohol na tom nejméně šťastném místě, a odebral se do věčných lovišť v tak nízkém věku. Jeho rozbory česko- i cizojazyčné jsou rodinným stříbrem televizní zábavy, a vzájemná chemie s Jiřím Císlerem opakováním, nebo spíš pokračováním, zářné historie komických dvojic v naší - konví i konviček prosté - kultuře. Na scénku Ivy Janžurové s Jiřím Císlerem na téma "konverzační příručky" vzpomínám často, v podstatě vždycky, když mám pocit, že mluvím (nebo je mi odpovídáno) tatarsky. Kdo neviděl, jak Iva Janžurová improvizuje vlasy vlající ve větru v otevřeném okénku kupé zrychleného-rychlíku-expresního-z technických důvodů vyřazeného vlaku s parní lokomotivou, musí okamžitě na youtube nebo jiný podobný zdroj. To je totiž stejné jako neznat Techtle Mechtle nebo Včera, Dnes A Zítra (přičemž posledně jmenované taky "obsahovalo" Ivu Janžurovou;)). Dnes - a už zřejmě navždy - klasika. 80% a díky, pane Nekudo.(21.7.2015)

 • Mallinali
  *****

  Nekuda odešel příliš brzo. Pokračovatel nejlepší tradice českého inteligentního humoru, u kterého je obrovská škoda, že se nedožil konce komunismu. A nám to může být líto ještě víc, protože jeho postřehy, schopnosti, láska k češtině a kreativní humor nám chybí jako čivavě nádivka. Že měla televizní zábava za komunismu laťku celkem vysoko, se přesvědčíte u každého dílu, i když u nás doma bezpečně vládne Janžurka s Cízlerem a jejich konverzační příručky. Vzhledem k tomu, že tradice inteligentního humoru asi finišuje Svěrákem a dál už nemá tuzemský trh moc co nabídnout, sledujeme z první řady rozklad další z mnoha tradic českého národa. Tak co? Rozpustíme se jako teplej sněhulák v bezpohlavním světě, nebo se konečně sebereme a začneme si vážit sami sebe a svého dědictví?(30.10.2012)

 • - V pořadu Předčasná úmrtí (2001) o Luďku Nekudovi je zmiňován režisérem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret, jenž zmíněný režisér režíroval. Jednalo se o „předvoj“ pozdějšího pořadu Sešlost. Podle jeho slov nebyl pořad nikdy vysílán. Na dotaz ČT, zda mají o pořadu nějaké informace, byla odpověď negativní. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace