"Vím, že jsem v lásce jen domrlý douk a mimoto i betyčný řád." V den, kdy Luděk Nekuda zrušil zápory, se hned na světě udělalo líp. Já se při Sešlosti vždycky bavil, protože hrátky s češtinou mám rád a není mnoho čechistů, kteří by v tom Nekudovi mohli konkurovat. A je jedno jestli se jednalo o připopoodsednutí, učení cizinců češtině nebo pouhé zdokonalování v hantecu. Sešlost byla zkrátka jedním z mála pořadů, na který jsem se za vlády Rudého bratra vždycky těšil a žádný díl jsem nevynechal.(16.5.2018)

L. Nekuda mě vždy mátl. Je mě sympatický či nikoli. Jeho žena v pořadu "Nevyjasněné úmrtí či Předčasné úmrtí, v díle o L.N. - říká o něm samé hezké věci. A podobně i jeho kolegové. Takže asi to byl příjemný člověk, a dneska - ve srovnání s aktuálními baviči - měl i vkus a šarm.***Že si tu laťku vkusu lze i nyní udržet, tak to dokazuje třeba I.Mlládek, a netřeba dělat jen fekální a kameňácký humor pro početné davy diváků co tohle baští.*** (8.10.2010).(8.10.2010)

Archiv České (Československé) televize budiž pochválen. Škoda, že Luděk Nekuda zakopl o metlu jménem alkohol na tom nejméně šťastném místě, a odebral se do věčných lovišť v tak nízkém věku. Jeho rozbory česko- i cizojazyčné jsou rodinným stříbrem televizní zábavy, a vzájemná chemie s Jiřím Císlerem opakováním, nebo spíš pokračováním, zářné historie komických dvojic v naší - konví i konviček prosté - kultuře. Na scénku Ivy Janžurové s Jiřím Císlerem na téma "konverzační příručky" vzpomínám často, v podstatě vždycky, když mám pocit, že mluvím (nebo je mi odpovídáno) tatarsky. Kdo neviděl, jak Iva Janžurová improvizuje vlasy vlající ve větru v otevřeném okénku kupé zrychleného-rychlíku-expresního-z technických důvodů vyřazeného vlaku s parní lokomotivou, musí okamžitě na youtube nebo jiný podobný zdroj. To je totiž stejné jako neznat Techtle Mechtle nebo Včera, Dnes A Zítra (přičemž posledně jmenované taky "obsahovalo" Ivu Janžurovou;)). Dnes - a už zřejmě navždy - klasika. 80% a díky, pane Nekudo.(21.7.2015)

Jak to ten Nekuda dělal, že dokázal rozesmát, být originální, chytrej a nebýt přitom sprostej? Asi jako Holzmann a Voskovec s Werichem nebo Cimrmani, že....Nejraději mám situaci, kdy Jiří Císler a Iva Janžurová hrají cizince konverzující česky pomocí Češtiny pro cizince a oba jsou Ládísláv Mákovééééc.(16.3.2010)

• Danulinda

Po shlédnutí dvou prvních dílů jsem byl naprosto zklamán (zbytek už nemám motivaci sledovat), protože vtipných věcí zde bylo jako šafránu a nuda byla převeliká, přičemž to nezachránil ani jinak skvělý a přirozený pan Herec Jirka Císler. Jeden bod dávám jen za výborné vyjadřování hlavního představitele, který narozdíl od dnešních tzv. herců nedělá samé eee, ale (jak tomu bylo dříve u většiny herců) mluví perfektně z partesu a umí i solidně zahrát na hudební nástroj, druhý bod přidám za občasné hlášky v podobě právě p. Císlera, Šimka apod. Škoda, čekal jsem od takových šikulů (jako je třeba pan Nekuda) po scénáristické stránce mnohem více.(6.3.2011)

• - V pořadu Předčasná úmrtí (2001) o Luďku Nekudovi je zmiňován režisérem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret, jenž zmíněný režisér režíroval. Jednalo se o „předvoj“ pozdějšího pořadu Sešlost. Podle jeho slov nebyl pořad nikdy vysílán. Na dotaz ČT, zda mají o pořadu nějaké informace, byla odpověď negativní. (sator)