Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dnes již legendární televizní pořad Luďka Nekudy, kam si se svým souputníkem Jiřím Císlerem zval nejrůznější hosty. Písničky, vtipná vyprávění a scénky, setkání se zajímavými lidmi... to vše nabízí kolekce jedenácti dílů Sešlostí Luďka Nekudy na jedenácti DVD. A jako bonus je přibaleno CD s písněmi Luďka Nekudy, které kdy v pořadu zazněly. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

L. Nekuda mě vždy mátl. Je mě sympatický či nikoli. Jeho žena v pořadu "Nevyjasněné úmrtí či Předčasné úmrtí, v díle o L.N. - říká o něm samé hezké věci. A podobně i jeho kolegové. Takže asi to byl příjemný člověk, a dneska - ve srovnání s aktuálními baviči - měl i vkus a šarm.***Že si tu laťku vkusu lze i nyní udržet, tak to dokazuje třeba I.Mlládek, a netřeba dělat jen fekální a kameňácký humor pro početné davy diváků co tohle baští.*** (8.10.2010). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Archiv České (Československé) televize budiž pochválen. Škoda, že Luděk Nekuda zakopl o metlu jménem alkohol na tom nejméně šťastném místě, a odebral se do věčných lovišť v tak nízkém věku. Jeho rozbory česko- i cizojazyčné jsou rodinným stříbrem televizní zábavy, a vzájemná chemie s Jiřím Císlerem opakováním, nebo spíš pokračováním, zářné historie komických dvojic v naší - konví i konviček prosté - kultuře. Na scénku Ivy Janžurové s Jiřím Císlerem na téma "konverzační příručky" vzpomínám často, v podstatě vždycky, když mám pocit, že mluvím (nebo je mi odpovídáno) tatarsky. Kdo neviděl, jak Iva Janžurová improvizuje vlasy vlající ve větru v otevřeném okénku kupé zrychleného-rychlíku-expresního-z technických důvodů vyřazeného vlaku s parní lokomotivou, musí okamžitě na youtube nebo jiný podobný zdroj. To je totiž stejné jako neznat Techtle Mechtle nebo Včera, Dnes A Zítra (přičemž posledně jmenované taky "obsahovalo" Ivu Janžurovou;)). Dnes - a už zřejmě navždy - klasika. 80% a díky, pane Nekudo. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Režimem krajně neoblíbený, vyhýbající se podbízivosti, ten, jehož (humorné) nápady ukončilo zrádné schodiště. Osobitý bavič. S humorem Luďka Nekudy se v podstatě seznamuji. Jasně, neušel mému zraku v minulosti, jeho Sešlost se reprízuje poněkolikáté, jenže až nyní jsem jeho výstupy analyzoval. Je to přesně ten druh chytrého humoru, který zabere až postupně, případně někdo jej nikdy neocení. Dovedu si představit, jak bolševik rudě zuřil, když tenhle maník vylezl se svou odlišnou zábavou na vypouklé tv obrazovky a mezi čísly o pěstování obilovin a pionýrskými šátky hodil svůj kus provokace/specifického (hu)moru. Jeho výsměšné oči mluvily za vše. Ten chlap měl evidentně z "komárů" psinu. A dával jim to ve svých výstupech sežrat. Do toho se přidal Císler, druhý nekámoš bodavého hmyzu, a už to jelo. A ještě si dovedu představit, kolik jeho Sešlostí neprošlo schvalovacím systémem. No, jeho humor je fakt zvláštní. Jiní baviči té doby mně připadali i leckdy vtipnější. Zajímalo by mě třeba, kam by se jeho kariéra ubírala, kdyby nezasáhl tragický osud. Zapomenutý komik to do jisté míry je, jeho humor ovšem ještě žije. Já mu ještě musím přijít dostatečně na chuť. A nebo taky ne. A ke všemu to vypadalo, jako by umělci té doby se k němu chodili schovat a svobodně to režimu vzkazovali formou humorných scének a vyprávění. 6/10 ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Všestranně nadaný umělec Luděk Nekuda dokázal vytvořit takovou pohodu, která se od doby Sešlosti už na televizní obrazovce neobjevila. Inteligentní humor ve spolupráci s Jiřím Císlerem byl naprosto nepřekonatelný. V Sešlosti se objevili nejen populární osobnosti (v omezené míře), ale především umělci něčím zajímaví, kteří unikali pozornosti televizních kamer. Tak, jako kdysi vyráběl popularitu Semafor (možná si to Luděk Nekuda zapamatoval z té doby, kdy v něm působil), byla v osmdesátých letech odrazovým můstkem pro mnohé právě Sešlost. Nechci hodnotit dnešní fekální "humor", jen se smutkem konstatuji, že jak postupně odcházejí cimrmanologové, nebude v této zemi nikdo, kdo by se dokázal bavit mateřským jazykem, postavil humor na překrásné košatosti češtiny. Pozbyli jsme Šlitra, Wericha, Nekudu, Horníčka, zbývá nám Suchý a Svěrák. Mladí baviči se/nás baví...vlastně nevím, čím. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vím, že jsem v lásce jen domrlý douk a mimoto i betyčný řád." V den, kdy Luděk Nekuda zrušil zápory, se hned na světě udělalo líp. Já se při Sešlosti vždycky bavil, protože hrátky s češtinou mám rád a není mnoho čechistů, kteří by v tom Nekudovi mohli konkurovat. A je jedno jestli se jednalo o připopoodsednutí, učení cizinců češtině nebo pouhé zdokonalování v hantecu. Sešlost byla zkrátka jedním z mála pořadů, na který jsem se za vlády Rudého bratra vždycky těšil a žádný díl jsem nevynechal. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V pořadu Předčasná úmrtí (2001) o Luďku Nekudovi je zmiňován režisérem Kačerem zábavný pořad Echo kabaret, jenž zmíněný režisér režíroval. Jednalo se o „předvoj“ pozdějšího pořadu Sešlost. Podle jeho slov nebyl pořad nikdy vysílán. Na dotaz ČT, zda mají o pořadu nějaké informace, byla odpověď negativní. (sator)

Reklama

Reklama