Přepadení (TV film)

Krimi / Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1986, 20 min

Petr Čepický
  • ostravak30

Pan Hrušínský sice výborný, ale bohužel se nejednalo ani tak moc o komedii, jako spíše o šachovou partii rozehranou ústy s napětím sledovanou diváky okolo, kdo koho ukecá. Podobně jsme si s bratrem vyprávěli před spaním, kdo kde má jakou kosmickou loď a trumfovali jsme se ústními vysvětleními, proč ten druhý nemůže vyhrát, když toho prvního napadne. Stejnou úroveň má tohle přeargumentovávání se v bance.(27.3.2020)

Tato mikrokriminálka obsahuje zásadní logický fail. Na konci Hrušínský prozradil jedné z těch dam v bance, že Dlouhému lhal, když tvrdil, že komplic, kterého Dlouhý poslal nahoru do kanceláře ředitele, padl do pasti. A zároveň tvrdí, že Dlouhý také blafoval, když tvrdil, že tam někoho poslal, protože nikdo nahoru nešel. V tom případě by, ale Dlouhý hned v okamžiku, kdy Hrušínský přišel se lží, že Dlouhého muž nahoře padl do pasti, poznal, že Hrušínský blufuje, protože samozřejmě věděl, že žádného muže nahoru neposlal.(27.3.2020)

• zdeny99

Takhle to dopadá, když si Češi v půlce 80. let hráli na Colomba, Kojaka atd. v klasickém televizním filmu, které spíše připomíná divadlo. Hrušínský coby český Colombo je brilantní, Dlouhý coby vůdce gangu dokonalý. Prachař s Vetchým jsou taková vyjukaná jelita. Ovšem návštěvníci banky... to je vidět, že je to jen rychle najatý ansábl lidí za pár kaček. Takhle strašné přepadení jsem ještě neviděl. Zlatej Maisner, ten to s mladším Hrušínským zahráli geniálně. Tohle zachránila až závěrečná řeč mezi Hrušínským a Dlouhým, na kterých celá tato česká parodie na americké kriminálky stojí. [51. hodnocení, 1. komentář, 80%](26.3.2020)

"Střílení už dneska není v módě..dneska se lže!" Zprvu nudná kriminální mikrokomedie (i díky charismatickému projevu Rudolfa Hrušínského) úspěšně spěje k povedenému závěru.(26.3.2020)

[2020-03-29] *(29.3.2020)