Kontakt smrti (TV film)

Mortal Contact

Akční

USA, 1995, 77 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Dlouho jsem nenarazil na tak dobrou arénovku. Sice někdy při zápase nastupoval kameram bez stativu,takže jsme viděli soupeřům dost blízko do obličeje,jindy byla klasika na svém místě a zabírala oba peroucí borce a my vidíme všechno a až při kopanci do obličeje je střich a pak se pokračuje,což dneska tenhle styl natáčení ani neuvidíte v nových filmech. Ale kolikrát není střich ani při kopancích do obličeje.Můj nejoblíbenější souboj je Capoeira vs Ninja,kdy souboj,byl opravdu dobře natočen. Samotná choreaografie je velice dobře zvládnutá a stylově provedená. Kdy nastupujou pouliční rváči,je krásný pěstní souboj. Kdy nastupuje,capoeira,karate,kick-box opět se před kamerou objeví mistři. Černý kulturista,který díky svým svalům se sotva unese předvádí skvělá salta a hvězdy,což je také málo,kdy viditelné v těchhle filmech. Samotný trénink hlavního hrdina není přehnaný,cvičí na rotopedu,běhá a kope do boxovacího pytle. Celý snímek byl točen s jiným filtrem,tak se nám kamera zdá jakkási divná až to zavání a možná vlastně i je céčkovskou produkcí. Hlavní hrdina je ten co ho děti mají rádi,slušňák a ví co je správné,přesto žije sám. Aby ne,aby si během filmu nabrknul babu a kvůli jejímu malému synovi vstupuje do smrtelné arény. Filmu nemám prakticky co vyčíst,prominu i to přehrávání. Ovšem bodygárdi hlavního záporaka a hlavní mlátič jsou spíš takpoví pupkáči co upřednostňují pěsti než před samotnou bojovou akrobací což je další co se nevidí také tak často a tak šlachovití nebo svalovci jsou právě jimi nahrazeni,za to co je se pořád dívat. Vytrhnutí hrtanu holou rukou a krví pomazání hrudníkem. 90.léta jsou na filmu znát,přesto je neuvěřitelné,že se takové arénovky točily v 1995.roce. Možná to finálové zastřelení trošičku nepatří do tohle filmu,ale bylo krásné zakončení. Ve filmu nechybí skvělá syntézatorová hudba,pěkné písně,milostná scéna a výborná choregrafie. Ten kdo dá filmu odpad,těžko porozumí těmhle filmům a je nejspíše odchován áčkovskou akcí. Ti kdo mají rádi arénovky a dobré mlátičky se tohle bude líbit.(19.1.2013)

Na ty léta, to je celkem ucházející :-) Některé souboje sice až okatě neopravdové, ale to bylo u těchhle béčkovejch kýčů celkem normální.(30.12.2015)