poster

S politiky netančím (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1995, 52 x 60 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (106)

 • Djkoma
  ***

  V určité době bolestivě přesné, později výrazně slabší. Osobně jako politickou satiru v dnešní době sleduji třeba Střepiny, které řeknou to samé a upřímněji (nesrovnávám). Dvojice Šimek - Bubílková byla vždy zábavná, jen pro mě je to po delší době prakticky opakování stejných vět s ironickou pointou. Dříve ano, dnes bohužel...(6.3.2010)

 • Radek99
  **

  Co se stane v momentě, když je (politická) satira tak zjevně bezzubá a v podstatě (politicky i jakkoliv jinak) neškodná? Z televizního popela povstává nepokrytě lidová zábava, kterou Zuzana Bubílková s Miroslavem Šimkem dovedli k smutné (televizní) dokonalosti...(19.1.2009)

 • Karlos80
  ****

  Svého času parádní politická satira. Šimka je vážně škoda, nikdo na něj v tomto směru nikdy neměl, nemá a ani mít dlouho zřejmě nebude..Jeho hlody, narážky na tetičku Zuzany, napodobování Zemana či Klause nemělo chybu..Skvělá původní souhra. Pokračování paní Bubílkové už je jen slabý odvar a Nova to věděla...Stále dokola si kladu otázku, jak by to asi vypadalo, kdyby tento pořad dělal s jeho milovaným kolegou ze Semaforu Grossmannem, který si už tenkrát nebrali servítek...(8.1.2009)

 • Boss321
  *****

  Já přímo zbožnuji humor Miloslava Šimka, takže nemůžu jinak než za plný počet.......a ještě musím přidat moji oblíbenou historku:))))......Byl jsem ředitelem jednoho velkého koncernového podniku. Kávu mi vařila sličná sekretářka, do práce jsem jezdil Tatrou 613. Jednou za mnou přišli, abych zaplatil 5 000 Kčs na pohřeb člena ÚV KSČ. Řekl jsem, že za 5 000 Kčs pohřbím celý ÚV sám. Od té doby jsem pracoval jako ředitel malého podniku. Kávu mi vařila stará sekretářka, do práce jsem jezdil Tatrou 603. Jednou mi vyčetli, že jsem nebyl na poslední schůzi KSČ. Řekl, že kdybych věděl, že je opravdu poslední, přišel bych i s transparentem. Od té doby jsem dělal mistra. Do práce jsem jezdil vlastním autem, kávu si vařil sám. Na zdi jsem měl obraz Husáka a Lollobrigidy. Řekli mi, abych tu kurvu sundal. Sundal jsem Husáka a od té doby jsem pracoval ve výkopu. Do práce jsem jezdil na kole a kávu si nosil v termosce. Když jsem kopal, přišli za mnou, abych si uklidil kolo, že pojede delegace. Řekl jsem, že kolo mám zamčené a pojištěné. A od té doby jsem nezaměstnaný.(14.1.2009)

 • gudaulin
  *

  Už ve starých pořadech dvojce Šimek - Grossmann byl Šimek tím, kdo tvorbu posunoval směrem k lidovému, méně náročnému humoru, a Bubílková rozhodně není někým, kdo by dokázal Grossmanna nahradit. Navíc moderátorská dvojice evidentně s některými politiky z pravé strany spektra tančila. Celkový dojem: 25 %.(20.1.2009)

 • viperblade
  *****

  Výborná politická satira, kterou takhle už nikdo neudělá. Velká škoda, že Šimek zemřel... Je to směšný, má to grády, smát se nestačím.. Přesto ale s politiky nikdy netančím... :-)(9.1.2009)

 • MM_Ramone
  *

  Mohol by som sa charakterizovať ako viac menej nepolitický človek. Uvedomujem si skutočnosť, že vždy musí niekto vládnuť a snažím sa žiť svoj všedný život za každého režimu podstivo. Keď som prežil komunistu, tak prežijem už všetko. Optimálne pre všetkých to nebude nikdy, ale povedal by som, že dnes je to znesiteľné. To je celá moja politická analíza súčastného stavu štátu v ktorom žijem. Preto vraj zábavná relácia, kde plesnivý dedo Miloslav Šimek a kostnatá čarodejnica Zuzana Bubílková, bohovsky vtipkujú na horúce politické témy mi je na hony vzdialená. *(9.1.2009)

 • D.Moore
  *****

  Vždy jsem si myslel, že tenhle pořad byl naprosto výjimečnou satirou, a jeho občasné TV reprízy mě v tom názoru jen a jen utvrzují. Oceňuji vzácnou kombinaci rýpavého, ale nesmírně inteligentního humoru (takový trademark Miloslava Šimka, chcete-li), výbornou souhru moderátorské dvojice, a především fakt, že S politiky netančím bylo vysíláno v přímých přenosech (nedíval-li jsem se v televizi, poslouchal jsem Frekvenci 1), a tvůrci tedy výslednou formu nemohli a ani nemuseli dolaďovat střihem, dotáčkami a podobnými věcmi. Dnes už nic takového nevznikne. Chybí nám lidé jako Miloslav Šimek, a politická scéna namísto úsměvné manéže připomíná spíše šeredné panoptikum. Bohužel.(7.8.2011)

 • Phobia
  ***

  Zpočátku solidně zábavný pořad, ikdyž se samozřejmě místy nevyhnul trapnosti. Sarkastický Šimkův humor mi vždycky docela seděl. Nebýt Bubílkové, přidala bych možná i čtvrtou hvězdu, ale poslouchat její kdákavý hlas bylo skutečně utrpením a její slepičí vzhled to příliš nevylepšoval. 59%(29.6.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Miloslav Šimek se Zuzanou Bubílkovou byli zárukou zábavy, přičemž osobou s géniem byla rozhodně mužská polovina páru. Bubílková vynikala jako podpora a terč kolegových narážek; po jeho smrti se očekávatelně projevilo, že sama na pořad nestačí.(16.1.2009)

 • LiVentura
  ****

  Jedinečná politická satira .(14.3.2010)

 • Stegr
  odpad!

  0% - Pardón, ale tahle, podle mě, naprostá trapárna ode mě nemůže dostat vyšší hodnocení. Hrůza nekoukatelná to byla a vždycky jsem to zhnuseně přepínal... Fakt se omlouvám za tak ošklivej koment...(12.1.2009)

 • salahadin
  **

  Tenhle humor pro mě není, má politická hravost jej neocení / myslel jsem, že vidím přerostlého lelka, a on to byl Lešek Semelka / Šimek se za vtip nesková a já tápám, kdo je lepší - Bubílková, či Jílková?(6.3.2010)

 • Aky
  **

  Miroslava Šimka jsem neměl moc rád, ale nesekundovat mu v tomhle paní Bubílková, šel bych s hodnocením výrazně váše.(11.8.2010)

 • Javert
  ***

  Jediný Šimek tenhle pořad držel nad vodou. Bubílková je dost často nesnesitelná a místy neuvěřitelně trapná.(9.1.2009)

 • InJo
  ****

  V době vysílání to byl můj patrně nejoblíbenější televizní pořad. A to jsem tehdy skoro nevěděl, co to politika je (ne že bych dnes přes ni byl nějaký velký odborník...).(1.1.2011)

 • Kothy
  ***

  Vtipný pořad o politice se Zuzanou Bubílkovou a Miloslavem Šimkem. Bez Šimka už to bylo slabší...(27.8.2015)

 • Adam Bernau
  odpad!

  Od Grosmanovy smrti klesal Šimek níž a níž, ale i s Krampolem to pořád ještě bylo vtipné. Ovšem v tomto pořadu Šimek definitivně zabředl do naprosté trapnosti a senility. Pokud vím, šlo o jediný pořad s ambicemi zábavně kritizovat naši politickou scénu. Bohulibý úmysl. Jenže zatímco slovenský Markovič měl jistou úroveň (a jeho satira tak mohla nějak působit), tandem Šimek - Bubílková byl naprosto zoufalý, směšný. Od jisté doby jsem to přestal sledovat, protože se to prostě nedalo. "Nemilosrdná satira" není k ničemu, když její protagonisté evidentně nejsou schopni myšlenky, o kritickém uvažování nemluvě. Trefování se do výroků dementně vytržených z kontextu, s humorem na úrovni Trnek-brnek, to opravdu ne. A i když výjmečně Šimek přišel s něčím trefným, podal to vždy jako chlápek, který bezpečně zkazí každou anekdotu. Ze smějícího se publika mi bylo na nic. A k čemu je politický satirik, vždy servilní k hostům z řad politiků?(2.7.2011)

 • iamek
  *****

  Viděl jsem každý díl. Pan Šimek byl úžasný komik který by rozesmál i mrtvolu. Právě Šimek udělal z Bubílkové slušnou hvězdu. Teď je BUBU maximalně trapná ...(14.1.2009)

 • duklak2
  ***

  Tak konečně mám příležitost napsat nějaký kratší komentář. A jéje, zase někdo šije do politiků řekl jsem si, když jsem před mnoha lety zjistil, že existuje jakýsi pořad, ve kterém si dva moderátoři doslova dělají s prominutím prdel z našich neoblíbených politiků. Velice zajímavý nápad vytvořit tento pořad. Pár dílů jsem viděl. U některých vtípků jsem se zasmál, ale některé byly velmi trapné. Co se týká Šimka, tak ten byl v pohodě. Dal tomuto pořadu mnohem větší šmrnc než Bubílková, která mě svým projevem připadala trochu pod vlivem omamných látek:-). Smrt Šimka mě zasáhla. Pamatuju si, jak jsem jel v únoru 2004 busem ze Staré Říše do Jihlavy a zrovna to říkali v rádiu. Pak "Bubu" začla uvádět tedy sama, ale byl to jen velmi slabý odvar. Pro klesající sledovanost byl tento pořad zrušen. Samotného by mě velmi zajímalo, kolik politiků se na tento pořad dívalo. Každý díl jsme mohli také vidět muzikanta Petra Vondráčka, který hrál na klavír. A jinak mi tento pořad taky dokázal, že s politiky bych nikdy netančil. Hodnotím 60% a jdu psát obsah.(8.1.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6