Spiknutí: Echelon

The Gift

Sprisahanie

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 105 min

Slušně řemeslně udělaný sci-fi špionsko konspirační thriller, který se hodí na domácí shlédnutí, do kina na něco takového chodit osobně považuji za zbytečnost. Je škoda, že ten konec je tak pitomě přehnaný a nelogický. Každopádně je to příjemná nenáročná zábava pro ty, kteří mají tento typ filmů rádi. U mne je tam jedna hvězdička navíc za Prahu, nemůžu si pomoct :-)(9.12.2009)

I když to skutečně je variace na Oko dravce, není to blbé. Jde o béčko, nižší rozpočet, ale herecké výkony jsou ucházející, divák není za blbce a odsýpá to už hezky od začátku bez hluchých míst. Scénář je docela chytrý, i když by se pár nesrovnalostí našlo, ale tady to rozhodně nevadí. A Praha je slušně využita, zvlášť rozhovor pod mostem.(1.9.2010)

• Shaman1135

Tak na to pozerám, lebo bedňa proste nič iné neponúka a hovorím si: ten nápad som už videl a nebolo to tak dávno. A ten herec sa len podobal na Olyphanta. A ten film zdravil logiku len z rýchliku. A Ving Rhames to nemohol zachrániť. A hlavný hrdina je debil. A záver bol mimo. A moje hodnotenie je ešte mierne, ale tak mal som dobrú náladu. A na buduci týždeň bedňu nezapínam.(21.6.2014)

Film, který je naprosto důstojným představitelem svého žánru. Paradoxně bych filmu vyčítal něco úplně jiného, než většina kolegů zde a tou je samotná zápletka týkající se toho "Kdo/Co" a takovou tu old school naivitu, ale zdaleka mu to vytýkat nehodlám, neboť film netrpí samoúčelnou překombinovaností, jednotlivé části do sebe zapadají, akce je slušná a film má celkově dobrou atmosféru starších podobných konspiračních akčáren typu Enemy of State. Byl jsem velice spokojen a normálně bych za to dal slušné a velmi silné tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že je tu film silně podhodnocen (minimálně 60% si zasluhuje) dávám čtyři, s tím že na kokoty typu Livingdead začínám být už poněkud alergický. Ještě jednou zdůrazním, že mě film opravdu potěšil a znovu ukázal, že hodnocení na ČSFD se spolu s rostoucí základnou rádobyznalců filmu, tj. fakanů, kteří mají nakoukáno tak padesát filmů, dostává do křížku s realitou, protože díky tomu hodnocení jsem zhlédnutí filmu několik měsíců zbytečně odkládal a býval bych se možná natrvalo ochudil a velmi dobrý zážitek ze svižného filmu.(6.8.2009)

• Sysel_CZ

Jsem si jist, že film jako je Echelon si dokáže získat spoustu fanoušků, ale tady byl poněkud dost na špatné adrese. Shrnul bych to jako poměrně koukatelně natočenou ubohost; děj začíná zostra, pro někoho možná klad, ale mně ten úvod jednoduše chyběl. A pak to začne, přímočará překombinovaná blbina prokládaná akčními megascénami, které jsou většinou pseudoumocněny kamerou snažící se navodit dojem, že tvůrci trpěli parkinsonovou chorobou. A když už nakombinovanost, nepravděpodobnost, neuvěřitelnost až blbost tohoto filmu dobublá k cíli, dostane se nám přeslazeného happyendu s třešničkou na dortu v podobě úplného závěru... Který by mě rozesmál, kdybych v tu chvíli film bral ještě trochu vážně. Je to takové na první pohled přitažlivě natočené nic, vhodné možná pro zkratovitě myslící publikum, které spolkne cokoli šroubovitého a nesmyslného s tím, že Když to tvůrci tvrdí, tak dobře, asi to tak bude a já to jenom nechápu. Takové filmy si strčte za klobouk, jedna hvězda za jistou atmosféru, kterou to celkově má. Našlo by se i víc věcí na víc hvězd, zápory je ale dusí tak moc, že jen taktak není skóre na nule.(27.4.2009)

• - Po záběru na auto jedoucí přes Čechův most, kde vede rozhovor hlavní postava a agent, je možné si všimnout, že se prostředí za okýnky v pozadí mění. Rozhovor je zakončen pod Jiráskovým mostem u Rašínova nábřeží, takže dvojice skončila na opačné straně, než jakým směrem původně jela. (7ynek)

• - Film se mimo jiné natáčel i v Praze. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na konci filmu, kde počítač hlásí, že se vypíná, je záběr na zhasínající se panely počítače. V dálším záběru však panely opět svítí. (7ynek)