Spiknutí: Echelon

Gift, The

Sprisahanie

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 105 min

Eagle eye feat. Bourne identity. Bezuzdně kradoucí, logiku urážející a přesto docela fajn béčko. Když se přenesete přes tragéda Westa, vezmou vás do party tvrďáci Burns s Rhamesem a protáhnou skrze pražské uličky až do jednoho pouštního skladiště, kde se vše vyřeší rozhovorem o Ústavě. Oceňuju tempo, zoufám nad nenápaditostí. Za první půlku bych snad i čtyři hvězdy vysolil, ale v závěru to člověku připomene, že musí být přeci jenom větší realista.(27.4.2010)

Filmek, kde pod Pentagonem jezdí ruské metro... To myslíte vážně? No fajn, pak tam tedy mají i létající ufa. ✔(12.9.2011)

S lepšou reklamou by tento film skončil v súboji o tržby v našich kinách určite na slušnej pozícii, najmä keď sa pozrieme aké úbohé snímky do nich v súčasnosti tuzemskí distribútori pchajú. Na technickom spracovaní a nenáročnom príbehu by si divák určite zgustol, najmä na väčšom plátne by mal film určite lepší šmrnc. Spočiatku totálny scenáristický chaos sa po polhodinke našťastie trošku ukľudní a konečne to celé začne vyzerať ako pozerateľná namotávačka na námet typu mačka-myš, kde však tento námet je len ďalšou do zbierky menej dôležitých. A film The Game od Finchera je na svojom tróne v tejto téme zdá sa naďalej nedotknut(eľn)ý. Napriek faktu, že sa jedná o čistokrvne béčkový film, je akcia a hi-tch spracovanie naozaj na dobrej úrovni. Celkom slušné a nápadité momenty behom chvíle zhadzujú do sivého priemeru nezmyselné omyly a kiksy v scenári (napríklad aj to, že všetci ľudia v Prahe hovoria plynulou angličtinou je predsa samozrejmosť). Pokiaľ svetová kríza zasiahla herecký segment, tak mi je jasná aj účasť toľkých hviezd. Lahôdkou je ale Ving Rhams ako lúšti sudoku a následne si láme jazyk nad výslovnosťou ulice Křižovnická. 70%.(12.5.2009)

Dost dobrá odreagovačka, ze začátku super, ke konci se to ale zbytečně zamotává a něco by asi chtělo ještě více doladit. Přesto takových 70% bych dal(20.5.2013)

Tohle mě poměrně zaujalo, ale vadila mi nevýraznost jednotlivých charakterů, které byli jaksi bez náboje. Na thriller v tom nebylo žádné napětí, ale jinak z toho mam pozitivní dojmy. Scény z Prahy jsem prohlížel spíše ohledně exteriérů než přímé dění ve filmu. Je fakt, že toto téma už bylo různě pojmuto a věřím že v počítačové době bude ještě mnohokrát využito všemožnými způsoby. Tohle bude patřit k tomu lepšímu průměru a doufám, že ty další budou mít hutnější atmosféru. Zde to mělo potenciál, který nebyl využit.(20.10.2010)

• - Jednou z chýb vo filme je aj scéna, v ktorej Edward Burns cúva s autom Renault Kangoo, pričom sa pozerá dozadu cez plece. V nasledujúcom prestrihu však môžme vidieť, že auto má zamaľované zadné okná. (genetique)

• - Po záběru na auto jedoucí přes Čechův most, kde vede rozhovor hlavní postava a agent, je možné si všimnout, že se prostředí za okýnky v pozadí mění. Rozhovor je zakončen pod Jiráskovým mostem u Rašínova nábřeží, takže dvojice skončila na opačné straně, než jakým směrem původně jela. (7ynek)

• - Na konci filmu, kde počítač hlásí, že se vypíná, je záběr na zhasínající se panely počítače. V dálším záběru však panely opět svítí. (7ynek)