poster

Očistec (TV film)

 • USA

  Purgatory

Western / Fantasy

USA, 1999, 94 min

 • Hunter2222
  ****

  Tak tento hororvý western mi fakt perfektne sadol. Videl som už jeden hororvý western a to Dead Birds (2004), takže už som bol celkom pripravený na to čo by to mohlo byť. No toto horor prakticky ani nie je. Skôr nejaká mysteriózna dráma, jemne máznuta akčným thrillerom. Film ma potešil hneď na začiatku, dej sa odohrával v púšti a ja mám atmosféru púšti sakra rád. Potom prešiel do mestečka, kde bola atmosféra tiež celkom hustá. Pointu bolo tušiť síce do predu, ale dobré herecké výkony, zaujímavé scény a dobré dialógy držali film na vysokej kvalite. Páčilo sa mi aj zloženie zločincov: Vodca - bezohľadný tvrďas, jeden chalan s morálnymi hodnotami a jeho prechľastaný sríček. Proste jemne mysteriózna westernová klasika .(17.6.2010)

 • Nach
  ****

  Docela originální a zajímavý western. Originální v utopii, kterou podává a zajímavý v tom, že mu to funguje a drží žánrově pohromadě. No řekněte... slyšeli jste někdy o westernovém městě, kde nemají vězení ani zbraně a lidé se zde vyhýbají násilí? A přes tuto skutečnost zde dojde k velké přestřelce? Já o ničem podobném neslyšel. Ano, očistec je představa přednebí / předpeklí, kde se čeká na finální rozsudek a dochází zde ke kondrontaci dobra se zlem ve smyslu zkoušek. Ovšem nejvíce zde filmu uškodilo několik nelogičností. Tou největší je, že !SPOILER! všichni obyvatelé Očistce (samé známé osobnosti divokého západu - tedy kriminální ESA) jsou již po smrti a když jim hrozí smrt, vyšší moc zasáhne a zachrání je. Ovšem tento fakt zcela ignorují a když jim v závěru hrozí masové zabití, rozhodnou se k obraně a tedy finální přestřelce.!KONEC SPOILERU! Snímek si s přehledem udržel mou pozornost a ač je hlavní hrdina nevýrazný, vedlejší postavy zde dostávají dostatek prostoru, aby toto vakuum zaplnili. Ve výsledku tedy mírně nadprůměrný snímek. Snad se za to nedostanu do pekla. :) 75%(22.6.2014)

 • gudaulin
  **

  Zvláštní mix westernu a nábožensky laděného filmu, který potěší zejména křesťansky orientované spoluobčany, kteří mohou spojit zábavnou dobrodružnou podívanou přesně podle osvědčených žánrových westernových šablon s biblickou tématikou. Je to slušně zahrané a zrežírované, jenže po obsahové stránce mě to neoslovilo, na western se to až příliš drží tradičního žánrového půdorysu i s četnými žánrovými klišé, náboženské motivy mě pro změnu míjí. Celkový dojem: 40 %. Jen tak mimochodem, jako horor tenhle film opravdu nefunguje...(10.4.2009)

 • veertiik
  ****

  U tohoto filmu jsem nečetl, o čem je. Jenom jsem viděl herce, žánr..A tak jsem to stáhnul. A teď koukám, že je to dobře. Když si tady přečtu, o čem to je, tak už na to nemusím koukat. Píšou tu celý děj. Na filmu se mi nejvíce líbilo, jak jsem postupně začal tušit, že tam něco nebude jen tak. A kombinace westernu a fantasy byla fakt originální...(21.7.2011)

 • peter12
  ****

  Nie som špecialista na westerny, môj žánrový rozsah je úplne inde. Aj tak musím uznať skvelí príbeh, do ktorého boli zakomponované všetky slávne osobnosti divokého západu. Parádne to odsýpa, našiel som nejaké chybičky, ale nevadilo to, hlavné je, že vie zaujať. Herecké prejavy boli tiež veľmi dobré a aj E.Roberts,čo u neho nieje zvykom. Príbeh je parádny, len tomu chýba táka westernovská veľkoleposť a akcia. Koncová prestrelka a to čo ju predchádzalo, bolo také Happyendové, ale aj tak krásne.(26.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace