One Piece: Episode of Alabaster – Sabaku no ódžo to kaizokutači

One Piece: Episode of Arabasta - Sabaku no Oujo to Kaizoku-tachi

One Piece The Movie: The Desert Princess and The Pirates - Adveture in Alabasta

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2007, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,587Tržby Celosvetovo $7,090,891(10.1.2010)

Alabaster sága patrí medzi moje najobľúbenejšie z celej série OP. Škoda že príbeh museli tak osekať aby sa zmestil do 90 minútového filmu. Nechcem pôsobiť sentimentálne, ale tým filmové prevedenie stratilo mnoho dojemných scén ktorá v divákovi vyvolávajú nezabudnuteľné pocity v porovnaní s anime sériou alebo mangou.(13.4.2014)

• Ceres

8. film v pořadí, který ale tentokrát jen velmi rychle převypráví hlavní příběh z Alabasta ságy. Bohužel je to naprosto zbytečné, protože osekat tak komplikovaný, ale propracovaný příběh do necelých 90 minut je nemožné, aby z toho bylo něco pořádného. Spousta věcí nemohla být zmíněna a hlavní věci hodně zkráceny. Souboje byly perfektní v seriálu, ale ve filmu je to hodně suché, jelikož tam spousta věcí kolem toho chybí. Zásadně nesouhlasím s Flipperem, že takhle měl celý Alabasta Arc vypadat, to by byla pak z toho pěkná sračka, to je naprosto nemyslitelné a pěkně perverzní myšlenka.(16.3.2014)

• Kimkong

Vydáno po 289. epizodě. Tento film je naprosto, ale naprosto zbytečný. Osekaná verze jednoho z nejznámějších arců. Nějakých 40 epizod natlačených do 90 minut. Všiml jsem si páru odlišností, zvláště po zvukové stránce, ale stejně je mnohem lepší zkouknout si originál. Vočesané jsou jak souboje, tak hlavně vývoj postav a je až do očí bijící, že mezi scénami chybí spousta děje.(10.10.2014)

• johny95

Arc bol v seriály skvelý. Ale film tomu moc nepomáha. Bez toho, aby ste predtým videli seriál, tak film vám moc nepovie, je postrihaný tak, že viacero vecí by si musel človek len domyslieť.(7.6.2017)