poster

Byla jednou jedna planeta (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... notre terre

 • Slovensko

  Bola raz jedna planéta

Animovaný / Rodinný

Francie, 2008, 26x24 min

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • gudaulin
  ***

  Další z řady oblíbených seriálů z cyklu "Byl jednou jeden..." Výtvarné pojetí se pochopitelně co nejvíce blíží osvědčenému modelu, animace je díky technologickému pokroku líbivější, nicméně taková ta lehkost a humorná nadsázka ve scénáři se vytratila, nahradila ji naléhavost a politické deklarace. Protože narozdíl od dřívějších sérií se námět dotýká politických problémů, lze v řadě případů s tvůrci souhlasit a v jiných si zachovávat jiný názor. Námětem je současná ekologická krize a názorově se obsah blíží postojům dnešních Zelených v západní Evropě. Při díle věnovaném alternativním zdrojům energie jsem jako energetik místy trpěl. Celkový dojem: 50 %.(28.5.2009)

 • Noviik
  ****

  Už to není náš starý známý Byl jednou jeden... Ale i přes modernizaci animace se mi to hodně líbí a myslím, že zde ta pravidla ekologie, kterou téměř nikdo nechápe, nejsou tak hrozně vnucována, spíše se lze zamyslet. Nevidím to tak zle jako ostatní zde. Jen dál v podobných seriálech (teď nemyslím ekologických, ale celkově zábavně naučných), děti sedí u televize, ale alespoň k něčemu je to dobré. Chytlo to i mě, v mladistvém, leč dospělém věku, stejně jako když jsem byl dítě a díval jsem se na staré Byl jednou jeden...(16.2.2009)

 • Rami
  *

  Dávám 1,5 hvězdičku (tedy subjektivní 1) a to pouze za snahu a vštípit ekologické téma dětem. Bohužel nemůžu dát víc kvůli několika chybám. Animace jsou jak lepší (prostředí), tak i horší (postavy a zvířata). Střih a "posun kamery" je šíleně zběsilý. Vše je prostě nesmyslně zrychlené. Navíc byla poučná fantazijní pohádkovost (která se však opírala dříve o realitu) zaměněna za absurdní nesmysly. :-( Inu modernizace se nepovedla jko u mnoha jiných animáků (zejména těch evropských).(28.1.2009)

 • FireTight
  ***

  "Jó, hurá, sága Byl jednou jeden... se dočkala dalšího pokračování, super, bomba!" řeknete si, když uvidíte název v televizním programu stejně, jako se to jednoho dne stalo i mně. Bohužel se však jedná o pravděpodobně nejslabší zábavně-naučný seriál ze všech "Byl jednou jeden...", hlavně díky novější animaci, která by paradoxně měla nalákat i ty, kteří o dřívější počiny ani nezavadili. Třikrát škoda, dřívější vyprávění ve stylu "kolem krbu" jsem miloval, ale vidět dětské hrdiny, jak jsou moderní, používají mobily a další vymoženosti dnešní doby... To tak nějak ztrácí původní kouzlo. Navíc je většina epizod přehnaně politicky korektních a všechno to "zeleno" před očima vám začne dokonce vadit (hlavně pořád ta zeměkoule s očima! GR!). Ale i tak to není úplně špatné, jen to zkrátka nedosahuje kvalit sérií z dřívějších dob, ty jsou legendami. Tohle je jen průměrný kreslený dětský seriál o přírodě.(23.9.2010)

 • HarveyDent
  odpad!

  Podělaná ekologická agitka, která by měla vyvíjet u dětí myšlení ohledně ekologických otázek. Ale jelikož je to konstruováno jako agitka tak nerozvinuje, ale přesvědčuje a myšlení dětí je naopak omezováno. Není to vůbec objektivní a od reklam komerčních výrobků znečišťujících "matičku Zemi" se to liší jen opačným extrémem. Třeba si pustťe nějaký televizní agitační klip z dob před ´89 a porovnejte to - rozdíl bude v animaci a v tématu. Když se 4 minuty před koncem ten "vědátor" zeptal na "názor" dětí málem jsem se poblil, když ty děcka udělala rekapitulaci všeho, co řekl zaujatý "mistr". Za tohle bych ty lidi, kteří to vytvořili, nezavíral, já bych je střílel.(29.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace