Zašlapané projekty (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 41x17 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (31)

• cheyene

Prozatím jsem viděl pouze epizodu Zapomeňte na škodovku. Je politováníhodné, že nedošlo k výrobě nového modelu této značky. O tom však nemá cenu diskutovat, neboť historie nezná kdyby. Co ovšem zamrzí, je, že o prototypu auta se hojně mluví, ukazují se stále dokola snímky, ale samotný exemplář není prakticky vůbec (až na pár záběrů) ukázán.(30.8.2018)

Zajímavé, co vše mohli Češi a Slováci v minulosti vyvézt a prosadit ve velkém ve světě...!(22.11.2010)

Výborný nápad je dehonestován zpracováním. Ocenila bych spíše více detailů o dané legendě než obligátní, kdo nám to tady zase mohl být milionář.(22.3.2015)

Brilantní dokumentární cyklus znázorňující další dopad zrůdného režimu a ideologie. Tentokrát vědecko-průmyslově-hospodářský, aneb "ano, vyprojektovali jsme revoluční soupravy metra/lokomotivy/cokoliv... ale v rámci výpomoci "přátel" ze SSSR budeme používat jejich nemoderní, těžkopádné a nákladné oktrojované řešení".(20.1.2009)

Taký obyčajný seriál o zaujímavých projektoch, o ktorých som možno ani veľa nevedel a tak je to pre mňa obsažné, ale inak ma to nefascinovalo niečím jedinečným, má to svoje komentáre a v celku rýchly spád, ale inak taká klasika z dokumentaristiky.(1.3.2015)

• Dionysos

Dokument zachycuje někdy vskutku nepochopitelné přehmaty a chyby, kterých se dopustil minulý režim, zvláště pak jeho řídící nomenklatura. Ovšem formu, kterou zvolil, nelze ohodnotit více jak jednou hvězdou. Nestrannost tvůrcům nic neříká, půlka všech informací se zakládá na subjektivním hodnocení lidí, kterých se dobová rozhodnutí přímo týkala (a tudíž se dá pochybovat o jejich objektivitě). Již z podstaty tohoto seriálu vyplývá, že si autoři vybírají pouze účelově ty projekty, jež byly promarněny, ale téměř naprosto opomíjejí zmínit jiné podobné, které se do výroby/ distribuce atp. dostaly a byly úspěšné. Zkrátka dílo vytvořené ad hoc, navíc s minimální faktickou a technickou přidanou hodnotou. Jediným pozitivem je, že se alespoň na světlo světa vrátila práce našich předků, kteří si alespoň nějakou vzpomínku jistě zaslouží.(15.3.2012)

• Angelopul

Oceňuji záměr natočit pořad o neraealizovaných projektech. Lidé, kteří za těmito projekty stáli si nějaké dodatečné vyzdvižení čí zadostiučinění ve většině případů jistě zaslouží. Bohužel, výsledek mě chvilkama poněkud nadzvedával. Opomeňme podprůměrné zpracování, kdy jsou historické záběry tím jediným, co pořad táhne. To co v mých očích seriál ohromě shazuje, jsou komentáře toho pána, co pořadem provází. Hodnotí tendenčně a účelově, jako by měl patent na pravdu. Dopouští se pak úžasných demagogií a blábolů především při komentování procesů, které za neuskutečněním projektů stály. Samozřejmě, byla škoda, že se někdy opravdu z těžko ospravedlnitelných důvodů některé z projektů nerealizovali, jenže tady má člověk chvilkama pocit, že sleduje propagandistický pořad z doby, kterou se tento cyklus snaží kritizovat.(30.4.2009)

Viděl: Embo,(13.5.2014)

Asi takhle. Naprosto vynikající nápad, ale podprůměrné zpracování...Zatímco např. Američani by z každého dílu dokázali udělat napínavý 100 minutový celovečerák, u nás z tak zajímavého námětu vznikne strašlivě nezáživných 17 minut....(13.3.2009)

Člověk by skoro brečel, když vidí, co všechno jsme mohli mít díky našim šikovným lidem, ale nemáme, protože komouši to zakázali. Škoda slov.(30.10.2009)

Tohle je poměrně zajímavá záležitost. I když řada dílů je o věcech, které mě příliš nezajímaly, ale povídání o těch ostatních jsem si vcelku užil a načerpal informace, které se ke mně doposud nedostaly.(4.10.2013)

Soudruzi měli občas doslova GENIÁLNÍ nápady.(13.3.2009)

Nápad výborný, téma výborná len spracovanie nemastne neslane. Treba si to pozrieť je to veľmi zaujímavý dokumentárny seriál.(18.5.2011)

Koukal jsem od začátku až do konce. Velmi zajímavá studie o šikovnosti a vynalézavosti , které bohužel soudruhové asi nějak nepochopily a zašlapaly do země - škoda , mohl nám u nohou ležet celý svět ( zlaté české ručičky ) 5* Některé nápady byly prostě geniální - o to víc zamrzí že se neuskutečnily a nebo je pohřbila vláda. Ale za to že zpracování každé episody je tak strašlivě kraťoučké , dávám 4*(3.6.2012)

Výborná témata, ale mizerné zpracování, k tomu bohužel i velice malá stopáž.(9.3.2015)

Provedení sice není bůhvíjak úchvatné, ale všechno přebije vynikající námět a "poslání" tohoto cyklu.(22.1.2018)

Moc hezké a hlavně poučné předvolební spoty! No a vidíte, ač zvrtali na co sáhli ať z neumětelství, zlého úmyslu či kvůli vlezdoprdelkoství jistému „dubisku“, pořád tahají za nitky. Po církvi druhá nejobratnější strana.(1.2.2018)

• Drom

Český dokumentární cyklus o českých projektech, které nebyly vůbec či jen v omezené míře realizovány. Skvělý záměr bohužel sráží v první řadě krátkometrážní stopáž, kterou navíc autoři nedokázali zcela využít a příliš do detailů nezabíhají. Stěžejními prvky jsou historické záběry a fotografie, výpovědi lidí spojených s daným projektem, případně jejich žijících příbuzných, a nově pořízené záběry, pokud se některý z prototypů dochoval. Druhým problémem je (minimálně) tendenčnost obsahu nejen průvodce pořadem, dle mého docela blábolí, ale i některých výpovědi účastníků pořadu. Chápu jejich zapálení a rozhořčení, ale co čekali v takových případech, kdy Československo bylo vázáno mezinárodními úmluvami v rámci RVHP? Ponechme stranou, zda samotná RVHP, její fungování a naše zapojení bylo správné či nikoliv. Nemluvě o naivních představách, že takový projekt tunelu na jadran by byl za jiného režimu realizován. I s dnešními technologiemi by to bylo obrovské sousto, natož před třiceti lety. Třetí mou výtkou pak jsou čiré spekulace o tom, jak úspešný by ten který projekt byl, pokud by došlo k realizaci. Kdyby - chyby. Bezesporu zajímavý námět tedy nakonec zabila jak forma, tak ne příliš podrobné informace o samotných projektech.(6.11.2013)

Náměty výborné, penzum práce se sháněním vhodných odborníků či pamětníků a exemplárních dobových materiálů nesmírné. Na seriálu je bohužel znát, že moc peněz na jeho vyprodukování nebylo. (po obsahové stránce za 4, forma 3,5)(9.3.2017)

Nejlepší byl díl o projektu Tunel Budějovice- Jadran pod Rakouskem :-D(16.12.2017)

<< předchozí 1 2