poster

Americká děvčata: Odvážná Chrissa

 • USA

  American Girl: Chrissa Stands Strong, An

Drama / Rodinný

USA, 2009, 87 min

 • Sysel_CZ
  *****

  Filmy z dětského prostředí bych tak nějak rozdělil na 2 druhy, na ty, kterým nejde uvěřit, protože z nich cítíte, že je vyrobil někdo, kdo dávno odrostl svým vzpomínkám - a na ty, které jsou přirozené a opravdu přetváří svůj svět dětským pohledem. Myslím, že Chrissa je dokonalým příkladem toho druhého. Téma dětských kamarádství a školní šikany bude asi vždy aktuální, a takhle hřejivý a skutečný snímek je rozhodně jednou z cest, jak nejen na problémy poukázat, ale především vrátit se aspoň na chvíli do svých dětských let a vzpomenout si, jaké to tehdy bylo.(9.1.2009)

 • zdenny
  **

  Rodinné drama, které by mělo dětem ukázat, jak je šikana špatná a jak se proti ní bránit. V průběhu sledování filmu jsem si říkal, že to snad ani není pro děti. V určitých pasážích to byl skoro thriller, kdy hlavní záporačka představovala fakt učiněné zlo. Ale pořád to bylo ještě v pohodě. Když potom ale přišel ten všemilující americký závěr, nebyl jsem spokojen. SPOILER: Já jsem si přál, aby si to ta svině vyžrala až do dna. Tvůrci byli jiného názoru, čímž se opravdu přiklonili ke kategorii "rodinný". KONEC SPOILERU. Nevím, zda si děti mohou něco užitečného z tohoto filmu vzít, mým dcerám se to líbilo... Každopádně nepotřebuji svým dětem pouštět filmy o šikaně, vše jim dokážu vysvětlit sám.(7.2.2011)

 • Elfias Dóže
  ****

  Dětský film o šikaně. Určitě užitečný, snaží se děti naučit, že by se o tomto problému mělo mluvit a ne před ním utíkat. Škoda toho konce, který mi do tohohle filmu vůbec nepasoval. Vím, že je to rodinný film a ten musí mít pořádný happyend ale tady mi to fakt nesedělo. Vzhledem k nízkému hodnocení ale ty 4 hvězdičky dám. 70%(10.12.2011)

 • LadyEsik
  ***

  Tento film jsem viděla zcela náhodou jednou o víkendu. Je to film o dětské šikaně v Americe a nepřijde mi špatný. Šikanu ukazuje docela objektivně a pravdivě (myslím), konec je uvěřitelný a ani ne moc srdcervoucí, takže normálka PS: Ale pro český dabing je to docela vtipné, že ji tyranizuje i maminka, když jí i ona říká Kryso :D(1.1.2013)

 • Olík
  **

  Asi je trochu nefér, aby tento film hodnotil někdo, pro koho není ani milimetrem určen. „Odvážná Chrissa“ se s rodiči přestěhuje do nového města, kde na ní čekají nejen nové spolužáčky , ale především šikana z jejich strany. Jak se s novým problémem popere a jak se jí bude dále dařit v novém prostředí, uvidíte v rodinném filmu z produkce HBO.(26.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace