poster

Idiots and Angels (festivalový název)

 • USA

  Idiots and Angels

Animovaný

USA, 2008, 78 min

Režie:

Bill Plympton
 • Philippa
  *****

  Anifest 2009: Idioti a Andělé patří k tomu nejlepšímu co ae mi podařilo na Anifestu shlédnout. Úžasný příběh o muži jež bojuje s dobrem v sobě. Skvělá animace a úžasný hudební doprovod tvoří spolu s nadsázkou jíž je příběh prošpikován, naprosto úžasné dílo. Tak moc jsem si přála, aby Idioti a andělé ještě nekončili....(5.5.2009)

 • nunka
  ****

  Plympton pridal na stopáži, mierne ubral z absurdity svojich predchádzajúcich vtípkov...V Idiots and Angel je tentokrát viac emócií a nehy, dokonca plnohodnotne rozvitý a vkusne vypointovaný príbeh, ktorého dĺžka mi ani sekundu neprekážala. Naopak ešte razantnejšie podtrhla celkový feeling o čom to vlastne celé malo byť. Žiadna dramatická ani epická gradácia, tentokrát žiadne drastické deformácie a morbiditky, aj keď miestami sú evidentne ukojené Plymptonove sadistické chúťky (kto videl predchádzajúce skeče, vie porovnať)...Tentokrát sa hrá viac na city, viac na druhú signálnu cez citlivú animovanú réžiu. Aj takéhoto Plymptona mám rada.(23.12.2009)

 • Tuxedo
  ****

  Osvědčený motiv proměny antihrdiny v dobráka je v Plymptonově svérázném animovaném podání svěží, poctivý v jemných náznacích postupné proměny a myšlenkově naléhavější/emotivnější než většina hraných soukmenovců. Prim hraje vyprávění obrazem, úsměvně ujetá a všudypřítomná symbolika, obdobně stavěný humor a bezchybná animace s řadou nevídaných vychytávek ("úhly záběrů", přechody atd.).(17.11.2009)

 • lubospoti
  ***

  I když Bill Plympton patří mezi mé oblíbence v žánru krátkých animovaných filmů, tak tímhle snímkem mi moc nepřesvědčil. Ne snad, že by ve filmu chyběly zajímavé nápady. Naopak, zejména hlavní myšlenka o vnitřním boji dobra a zla je výborná. Ale některé dlouhé, dle mého názoru až příliš natahované scény udělaly v mých očích z tohoto filmu místy trochu nudnou podívanou.(24.5.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Ja, herr inspektor, gute. Zábavné ve vizuálu (kresbičky a temné barvičky, haleluja) a hodně silné v atmosféře, dokonce natolik, že je mi vlastně úplně jedno, že děj je kulhavý jako třínohý had a vlastně je jeho základ "kterak morální bastard k prozření přišel" věc už tisíckrát viděná a originální asi tak jako Dünyayı Kurtaran Adam, jenže ono je to dělaný prostě tak, že sem se bavil, kresba je dost fajn (a tleskám tvůrcům, protože ruční kresba je náročná vždycky, obzvlášť, když na filmu pracovalo nemnoho lidu) a svůj díl práce odzvučí i hudba (což je v podstatě samozřejmost, když se jedná o film bez jediného slovního dialogu). Proto je tak velká škoda, že závěr je moc přepálený, málo Kavkovský a o pár minut delší, než by bylo záhodno.(10.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace