Idiots and Angels (festivalový název)

Idiots and Angels

Animovaný

USA, 2008, 78 min

Bill Plympton
  • merigieren

Prvních padesát minut si ukazujeme jaký je to blb, kterému narostly křídla (asi bumbal redbul), tato část je poměrně nudná s několika výskyty nevtipných, zato nápaditých, ukázek animátorské zručnosti. To vše by se dalo zabalit do 5 minut a bylo by to zajímavé. Pak přijde ta část s bojem dobra a zla, dostává to spád, docela mě to zaujalo, i ten konec se vydařil. Mít to 25 minut, tak nad 5* nepřemýšlím, ale tu první část sem překonával hodně těžko s dvouma přestávkama...(22.12.2009)

Osvědčený motiv proměny antihrdiny v dobráka je v Plymptonově svérázném animovaném podání svěží, poctivý v jemných náznacích postupné proměny a myšlenkově naléhavější/emotivnější než většina hraných soukmenovců. Prim hraje vyprávění obrazem, úsměvně ujetá a všudypřítomná symbolika, obdobně stavěný humor a bezchybná animace s řadou nevídaných vychytávek ("úhly záběrů", přechody atd.).(17.11.2009)

I když Bill Plympton patří mezi mé oblíbence v žánru krátkých animovaných filmů, tak tímhle snímkem mi moc nepřesvědčil. Ne snad, že by ve filmu chyběly zajímavé nápady. Naopak, zejména hlavní myšlenka o vnitřním boji dobra a zla je výborná. Ale některé dlouhé, dle mého názoru až příliš natahované scény udělaly v mých očích z tohoto filmu místy trochu nudnou podívanou.(24.5.2013)

Mam rad Plymptonove kratucke animaky a na tento plnohodnotny som bol velmi zvedavy. Idiots and Angels je velmi zaujimavym pocinom , myslim tym pretovsetkym tematicky, pretoze boj dobra so zlom v cloveku samotnom, som zrejme este v obdobnom podani nevidel, teda aspon si na to nepamatam. Napriek tomu, ze film je nemy, skrz vydareny hudobny podmaz to vobec nevadi a dialogy by mi asi skor vadili. Osobne mi vsak prekazal zaver, bez ktoreho by som siel z hodnotenim este vyssie. Ale spokojny som urcite :)(4.12.2009)

Určitě jeden z nejzajímavějších a nejcitlivěji udělaných animovaných filmů. Neotřelou technikou animace podporovanou vynikající scénickou hudbou vypráví jednoduchý, ale velice emotivní příběh o muži, který bojuje s se svým Andělem i Idiotem, které si nosíme v sobě, přičemž stále naráží na Idioty kolem sebe. S nadsázkou a černým humorem, pro Plymptona klasické, řeší otázku jestli je nám vlastně dobro a soucit přítěží, a jak bychom dopadli bez nich.(8.5.2009)