Riskuj!

Soutěžní
Slovensko, 2002

Účinkují:

Štefan Bučko

Vedomostná súťaž známa z obrazoviek slovenskej TV JOJ sa vysielala v rokoch 2002-2007 a moderoval ju Štefan Bučko. Formát súťaže bol inšpirovaný americkou reláciou Jeopardy (od r. 1984) a jej českou verziou s názvom Risk (od r. 1994).
V prvom kole trojkolovej súťaže s názvom Trio si traja súťažiaci vyberali zo šiestich tematických okruhov po šesť otázok, pričom sa medzi nimi skrývali aj tri bronzové tehličky. Súťažiaci, kto na tehličku narazil, získal výhru bez akejkoľvek ďalšej námahy. Po vyčerpaní otázok z určitého tematického okruhu si mohol súťažiaci, ktorý bol na rade, vybrať prémiu. V prípade, že na prémiovú otázku zodpovedal správne, si mohol vybrať, či si zoberie body rozhodujúce pre postup alebo peniaze, o ktoré by neprišiel ani v prípade prehry.
V druhom kole (Duel) sa stretli dvaja najzdatnejší hráči, ktorý si vyberali z 36 otázok, medzi ktorými sa skrývali dve strieborné tehličky. Do finálovej Zmenárne sa dostal hráč s najvyšším počtom bodov na konte. Súťažiaci si vyberal tri otázky z deviatich ponúknutých, pričom sa medzi nimi skrývala jedna zlatá tehlička. Ak súťažiaci vo finále uspel, mohol sa rozhodnúť, či si vezme celú výhru alebo si ju rozdelí a príde do súťaže ešte raz. (Incantator)

petaspur

Štefan Bučko byl možná poněkud sterilnější moderátor, ale díky němu měla slovenská verze punc serioznosti. Mne to bavilo, ačkoli na každodenní zírání na tři borce za pultíky, na rozdíl od časnější české verze, tentokrát nedošlo. ()

Smok

Česká varianta u mňa dostala 3, u slovenskej to tak kvôli večne sa zajakávajúcemu Štefanovi Bučkovi nebude. Ako moderátor tu bol absolútne nevhodný a len mi svojim prejavom rozostroval koncentráciu, v dôsledku čoho som ani v pohodlí obývačky nevedel odpovedať na väčšinu otázok z oblastí každodenného života ako napr. jadrová fyzika, história Nového Zélandu a kvantová mechanika, na ktoré inokedy sypem odpovede z rukáva :) ()

Arsenal83

Vedomostné súťaže ma vždy bavili a táto je z tých najlepších na naše pomery. Bučko ako decentný moderátor. Otázky pomerne ťažké, ale úroveň relácie tým pádom vysoká. ()

curunir

Keďže mám tu česť hodnotiť a komentovať ako prvý rád by som čo to napísal. Pokiaľ som dal českej verziil 4* tu musím učiniť rovnako. Inak je ťažko hodnotiť tento druh programov, i keď sú takou inteligentnou zábavou pre masy kedy častokrát pred obrazovkou súťaží celá rodina a získavajú sa pri nich užitočné informácie, časom sa opozerajú. Slovenský Riskuj! nastupoval na scénu keď sa už tieto ,,trojpultové" súťaže blížili k svojmu zenitu a začali ich nahrádzať interaktívnejšie programy. I tak však sa Riskuj! na JOJ (inak pre mňa doposiaľ najlepšia relácia akú táto televízia vyprodukovala - či skôr prevzala?) držal takmer 6 rokov behom ktorých vzniklo myslím vyše 1000 častí. Pochvalu si za ten čas zaslúži aj moderátor Štefan Bučko, ktorý sa z počiatočnej nemastnosti-neslanosti slušne vypracoval a vďaka nemu mala postupne súťaž svoj osobitý štýl a v mnohom predbiehal svojho konkurenta z českej verzie Jana Rosáka. Ku koncu som už túto súťaž prakticky nesledovával no možno niekedy príde čas a opäť zažije svoj veľký boom. (1. komentár k súťaži) ()

GILLWANDER

Podobne ako český Riskuj! tak i slovenský je opäť vhodný pre znudených divákov, ktorí celý deň presadia pred tučným sklom svojej domácej TV. 50% ()

rador

Čo sa týka vedomostných súťaží, tak v nich je Riskuj jednoznačne na prvom mieste. Je vôbec možné vytvoriť tolko otázok? ()

megajalec

Program dobrý, Bučko seriózny, len tie otázky boli na mňa príliš ťažké. Aj preto som obdivoval súťažiacich, najmä tých, ktorí vyhrávali viackrát za sebou. ()