Nové bydlení

(pořad)
  • Slovensko Nové bývanie (více)
Reality-TV
Slovensko, 2007

Spolu s realitními makléři nabízí moderátor Vlado Voštinár účastníkům nové life-stylové relace tři možnosti v rámci jejich finanční situace. Zájemci si postupně prohlédnou vytipované byty či domy, zhodnotí všechny klady a zápory a následně si vyberou tu možnost, která jim nejvíce vyhovuje. "Nové bývanie" bude hledáno pro všechny sociální vrstvy, protože každé hledání přináší zajímavé situace, které stojí za to vidět. (hippyman)

JohnnyB.

Kde jste bratia naši vyhrabali toho "moderátora"? To je panečku živel :-D EDIT 2015: Téměř po 4letech dávám hvězdu navíc. Pořad stále sledujeme. Dokonce jsem změnil i názor na Vlada. Nevím jestli byl v prvních dílech tak hrozný a vyzrál nebo já zesenilněl. Každopádně v pohodě pořad, pokud si odmyslíte PP a rady hypotekárných poradcov. ()

MM_Ramone odpad!

"Nové bývanie" je nudná life-stylová relácia o hľadaní vhodného príbytku. Niekedy je to byt, inokedy rodinný dom, občas niečo fakt luxusné, niekedy dokonca rezidencia v zahraničí... podľa požiadaviek a finančných možností potenciálneho záujemcu. Tento druh relácie sa objavuje na obrazovkách rôzných televíznych staníc už zopár rokov. TV JOJ neprišla s ničím novým. To by ma však nijak výnimočne neiritovalo. Najväčšou škvrnou tejto reality show je moderátor Vlado Voštinár. Je to neohrabaný, neprofesionálny snaživec s nechutným výzorom umasteného pätolízala. Protivný človek. Určite by tomuto projektu prospela zmena moderátora. S Voštinárom je to jasný odpad! ()

Anderton

Tento program je určený pre fanúšikov ľudových moderátorov typu Vlado Voštinár, a pre divákov, ktorí považujú za odbornú radu zhodnotenie dispozície bytu. Formát je však v poriadku. ()

Marek1991

Voštinár je príjemný moderátor, nič extra, ale fajn chlapík, ja ho môžem. Čapo je dosť bizarná postava, ale časom sa vyprofiloval tiež na fajn chlapíka, aspoň v televízii obaja tak pôsobia. Túto reláciu si často rád pozriem aj keď z tých bytov a domov mám mierny guláš, kedže to nesnímajú z pevného bodu, ale dynamicky za pohybu rýchlo všetko prejdú, mávam z toho miž maž. Tie ponuky bývajú vždy dosť priemerné, ale páči sa mi, že preskúmavajú rôzne aj často neobvyklé trhy s bývaním a opisujú sa jednotlivé zvyklosti, ale chcelo by toho viac a menej srandičiek, viac faktov, rád, informácií o lokalitách, o domoch a bytoch, skrátka je to dosť jednoduché. Tiež ma mrzí, že ľudia, ktorým tie reality hľadajú vypúšťajú zo seba trápne reči a často nevedia, čo chcú, len čakaújú, že ich niečo ohúri a to si vyberú. Podľa mňa ako program ohľadom realít je to dosť normálne a fajn. ()

danco123

Reláciu som si občas pozrel, ale len z donútenia môjho okolia (sestra, mama). Vždy mi to prišlo ako keby tým, ktorí hľadajú byt, našli makléri buď niečo čo im nevyhovovalo, bolo to drahé alebo sa im to vôbec nepáčilo. Podľa mňa absolútne oničom relácia. Hviezdu by som dal len zato, že reláciu uvádza "hviezda" z môjho mesta. ()

Paity

Snad bych řekl, že to bylo o chlulp lepší, než to co předvádí v české mutaci pořadu čeští protagonisté. Ale skutečně jen o chlup. ()

Cement73

Pohodička, rád si to vždy pozriem, rád porovnávam ceny a úroveň bývania po Slovensku a ani Voštinár mi nevadí. Dokonca som si na jeho ľahko násilný humor zvykol... ()

Maslord odpad!

Prakticka ukazaka ako TV JOJ robi marketing, koniec koncov, platena reklama tvori 90% jej vlastnej produkcie. Ako to ale funguje? Pozvem si vhodne ovce, ktore sa urcite budu drzat scenara a nebudu priebeh komplikovat ci spochybnovat. Vypocujem si ich poziadavky a potom vybrane realitky dopytujem, ci nieco take maju. No mozno aj maju, ale to sa predava samo, preto radsej zaplatim nie 3 ale 5 tisic eur a zavediem nic netusiace ovce do odporne predrazeneho nepredajneho bytu absolutne mimo ich moznosti a v hlavnom vysielacom case si spravim super reklamu. Byt o ktorom sa hovorilo v teline a kazdy vie kolko stoji, je predsa nieco, cim sa moze priemerny blavacik povysovat nad chudobny mainstream. Predrazeny byt s 10 percentnou marzou je predany a to ze rekama stala 5 litrov na konci uz nemusi trapit. Tak do toho ovecky! ()

sarfian odpad!

Videl som dosť častí, ale že by toto niekomu pomohlo nájsť nový bit, alobo rodinný dom? Aspoň keby im ponúkali to o čo majú tí ludia záujem. VIDENÝCH minimálne 15 dielov. ()

u odpad!

Tak toto se opravdu nedá! Když jsem nadávala na českou verzi tohoto pořadu, nevěděla jsem, jak může být hůř. Ale po shlédnutí jedné slovenské epizody si jdu vypláchnout oči savem. Vlado Voštinár se jen směje a mluví nesmysly, ale ten "dizajnér" (nebo jak se to píše po slovensky) to je teprve primitiv! To, že měl na sobě celý pořad tepláky, bych snad nezmiňovala, kdyby odvedl nějakou práci. Ale co on tam zprasil! Rozřezat plastové dinosaury a vyrobit z nich háčky? Toto zní jako špatné DIY z Pinterestu, ale tam jsem alespoň viděla, že na nich něco visí. Jak chce tento muž v teplácích pověsit cokoli na to, co tam vyrobil, je mi vážně záhadou. A už ani nemám sílu psát o tom, že designér by měl vědět něco o barevné škále a o tom, které barvy k sobě prostě nepatří a že není řešením nasrat na zeď 5 odstínů, když nevím, co s tím... ()

GNTRS

Za mě TOP, speciálně série "Nové bydlení Dizajn" je za 5*. Architekt, který má na starosti bytové proměny, je opravdu borec. Všechny jeho realizace jsou perfektní a inspirativní. Pořad (i samotné realizace) je o několik úrovní dál než třeba Netflixovský Mistři interiérů. Ti Britové prostě nemají vkus :-) ()

unclejack

Vlado Voštinár sa zrejme v živote riadi heslom moderovania nie je nikdy dosť. Výsledkom toho je však okúkaná tvár. V Novom bývaní je tomu zákonite tak - väčšinou manželia hľadajú nejakú usadlosť a Vlado s jeho pohodárskym štýlom vypichuje výhody tej ktorej ponuky. Uznávam, že sa skôr jedná o záležitosť pre ľudí, ktorých baví bývanie a veci s ním spojené - rekonštrukcie, novostavby, členenie pozemkov - ale program sa dá pekne krásne prepozerať z gauča bez väčšej ujmy - možno len toho voľného času... Forma nepríliš záživná, pekne pasívne sledovanie - aspoň za tú nevtieravosť si relácia zaslúži nemastný neslaný priemer. ()