Je to možné? (TV pořad)

Reality-TV

Slovensko, 2000, 45 min

Vlado Valko

Je prinajmenšiom rozporuplné, či sú televízne programy dopredu odsúdené podľa mena ich moderátora. Tu sa stretávajú dvaja egom nasiaknutý, no nesmierne talentovaný páni, robiaci si srandu z kohokoľvek. Otázkou mi dodnes zostáva, či si Pročko zapracoval o vyhadzov, alebo ho zničila manufaktúra médii? (ako np. Jacksona alebo Britney...)(27.11.2009)

Ešte kým to Jožko Pročko nezačal veľmi preháňať, bola jeho relácia veľmi zábavná, priniesla niečo nového do televízneho sveta. Veru, spomínam si na niekoľko okamihov, pri ktorých som sa skutočne pobavil a byť na mieste nachytaných ľudí, zrejme by som sa zložil k zemi. Možno trochu kruté, ale sranda.(12.12.2009)

Jožo Pročko v polohe bláznivého moderátora, ktoré mu pristala najviac zo všetkých. Jedna z epizód, na ktorých som sa zabával bola napríklad vtedy, keď naľakali Patrika Hermana z Lampárne alebo jedna z posledných, keď sa do problémov dostal samotný Pročko. Nezabudnuteľné zostávajú však najmä tie, v ktorých účinkoval Ďuro Mokrý ako otravný redaktor Oravskej televízie. A ten, nas*al mnohé známe osobnosti. Ak si niekto myslí, že vlna reality-show prišla na Slovensko iba s príchodom Veľkého brata a Vyvolených je na omyle + http://www.youtube.com/watch?v=km4cF_dGAZg + Je milé, že v tejto databáze sú aj televízne relácie, ale keď už sú tu tak nech poriadne. Kde je Čo dokáže ulica, hm?(28.1.2010)

Jedna z mojich najobľúbenejších relácii z detských čias keď sa skrytá kamera vďaka Jožovi Pročkovi posunula na úplne inú úroveň a ešte dnes sa na 10ročných reprízach ktoré sa mi sporadicky dostanú pod ruky dokážem z chuti pobaviť a zasmiať. Nachytávky celebrýt Durom Mokrým ako Christopher Lambert, David Backham alebo speváčky TATU ktoré si z chuti zaspievali remix ich najslávnejšieho hitu (,,sme riadne ťavi a to nás baví máme malé cici všetko je v ricí,,) Mám velice rád aj stávky s Ibim Majgom, Zuzou Fijalovou alebo Belohorcovou. Trocha sa treba poňúrať v archívoch a zábava je zaručená.(14.11.2011)

Kde bolo tam bolo na dvíhajúcej sa vlne komerčných televízii sa na obrazovku dostáva akýsi Jožo Pročko. Zjav dovtedy nevídaný, extrovertný šašo, rád sa prezliekajúci do kostýmov, s povestným piskotom, bol niečo, čo v danú dobu a na danom mieste uchvátilo ľud. Také boli aj jeho relácie, v danú dobu bavili (Slávici na ulici), ale teraz by to už nikto nepozeral. Až na jednu výnimku. Je to možné? Brutálny výsmech, skvelé príbehy, originálne gagy skoncipované do skrytej kamery. Na jednotlivé diely sa dá pozerať dodnes (bankový prepad). Dokonca i Pročko tam bol znesiteľný. Lenže nič netrvá večne, Jozef zaspal na vavrínoch a zmyslel si, že je najväčšia star. Navyše do svojho tímu ako poskoka zobral Ďura Mokrého, ktorý ho raz dva predbehol o niekoľko kilometrov (interviews), čo Pročko nezvládol. Definitívou bol diel, keď Mokrý nachytal Pročka. Na ten trpký úsmev na Pročkovej tvári dodnes nezabudnem. Ani Pročko nezabudol, to by musel mať zmysel pre humor. A tak začala upadať jedna pseudolegenda slovenskej televíznej tvorby ... o tom ale až nabudúce.(16.3.2009)

• - V relácii učinkovali: David Beckham, Christopher Lambert, spevácke duo T.a.t.u., Andrea Verešová, Jaromír Jágr, Žigmund Pálffy, Zuzana Belohorcová, Zuzana Fialová, Ibrahim Maiga, Daniel Hůlka, Jozef Laufer, Karel Zich, Josef Alois Náhlovský, Iveta Bartošová, Zdena Studenková, Peter Nagy, Vladimir Volfovič Žirinovskij, Petr Janda, Karel Gott, Richard Genzer, Michal Suchánek, Janek Ledecký, Katarina Hasprová, Barbara Haščáková a ďalší. (Patrik200s)