poster

Na vlastní oči (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1994, 45 min

 • Flarnytryl
  odpad!

  Nedávno jsem měl možnost se detailně seznámit s jedním z případů, o kterém před lety točili pánové Kroupa a Motl reportáž. Jejich reportáž měla se skutečností pramálo společného. Tvůrci pořadu neměli nejmenší problém vylíčit věci po svém a sem tam něco pozměnit tak, aby se jim to hodilo. Na vlastní oči nikdy nebyl pořad o objektivitě, ale o snaze maximálně a za každou cenu šokovat veřejnost. Ale na publicistiku, které se nedá ani trochu věřit, není nejmenší důvod se dívat.(12.11.2009)

 • Marthos
  ***

  Pokus o objektivní televizní publicistiku se sice trochu míjel účinkem a v některých reportážích začala časem převládat jistá bulvární pachuť, přesto alespoň speciál Mraky nad Barrandovem, stěžejní dílo reportéra Stanislava Motla, přinášející osudy populárních protektorátních herců a hereček, patří k tomu nejlepšímu, co bylo odvysíláno.(17.7.2015)

 • Dartdevil
  **

  Asi nejkoukatelnější publicistiský pořad na N@vě. Stejně se ale nemůžu ubránit částečnému znechucení s celkového stylu N@vy, který se (i když v omezené míře) projevuje i zde. Navíc mi reportáže přijdou někdy až moc přehnané, jako by se snažili za každou cenu šokovat, a ne jen objektivně informovat o šokující věci. To ovšem souvisí s tím, co jsem psal výše, nebo ne?(16.6.2009)

 • alambert
  odpad!

  Je vůbec možné, že je někdo takový kretém, že demonstruje, že airsoftová pistole za několik tisíc Kč na CO2 nezpůsobí zranění seniorovi, tím způsobem, že to předvádí plastovou hračkou s mechanickým nabíjením, ještě navíc z podstatně větší vzdálenosti a na figurantovi polovičního věku? Jak může taková sračka projít do vysílání?(10.10.2012)

 • paascha
  *

  Určitě nepatřím mezi fanoušky Bradka Demižóna a jeho práce. Určitě nepatřím ani mezi ty, kteří si myslí, že investigativní novináři jsou nějakou elitou v tom žurnalistickém hnoji, nebo, jak pravil Miloš, žumpě. Podle mě to jsou vesměs kreténi, kteří se neliší od bulvárních štváčů a paparazzi, co klidně strčí hlavu do kanálu, aby odhalili senzační složení vašeho hovna. Po odstupu si myslím, že jediný z nich, který byl alespoň zábavný, byl Standa Trotl a jeho nacističtí důchodci v Německu, případně jeho duchové a přízraky. To aspoň byla sranda.(19.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace