Televizní pořad České Televize, kterým provází Petr Svoboda. V každém díle nám představí Petr Svoboda českou rodinu, které dá úkol, který jakmile provedou správně a bez chyb, vyhrávají vysněné ceny, které si sami určili. (rozbris)

duklak2

A tak už je tady i tento velký rodinný zábavný pořad. Ze začátku mě to docela i bavilo, ale postupem času jsem to přestal sledovat. Myslím si, že by to ČT měla zavčas ukončit. Je to už nuda. Svoboda přijde do baráku a ptá se, co chce vybraná rodinka vyhrát. Je zajímavé, že rodiče vždy chtějí automobil. Lidi, proboha, ušetřete vzduch od smogu:-). Už takhle se nedá dýchat. Máte přece nohy. A děti si přály PC. Kam ta doba spěje:-) Také mě vadily některé úkoly, které byly nesplnitelné a na druhou stranu zase jiné, které byly lehké. Jelikož úkoly byly vědomostní a dovednostní, tak já bych se přiklonil více na stranu těch dovednostních. Bylo dobré, že to vždy předvedl přivolaný odborník. Líbilo se mi i, jak vybraný člen rodiny natáčel trénink. Některé pasáže byly velmi vtipné. Po dobu plnění úkolu hrála napínavá melodie, která mě dokázala udržet v napětí. Ale jelikož jsme Češi, tak si myslím, že skoro každý divák, který sledoval plnění úkolu, si přál, aby se úkol nepodařilo splnit:-( K moderátorovi pořadu žádnou výtku nemám. Bylo od něj velmi sympatické, že rodinám fandil a prožíval s nimi radostné i smutné okamžiky. Hodnocení je tím pádem pro mě průměrné. Takže 55% a ani kapku navíc. ()

orkadimenza

Když jsem byl malý, tak jsem si vždycky vysněně představoval, jak jsem v soutěži a plním nějaké matematické nebo logické úkoly. Největší problém mi dělalo vymyslet, co bychom si každý z rodiny zvolili jako cenu. Auto, motorku, dovolenou? Bylo to dilema. Stejně nás ty svině nikdy nevybraly. Nyní už vím, že bychom se museli do soutěže nejprve přihlásit, a i tak, výhry jsou limitovány do 450 000,-. Pro mě za mala vcelku záživný pořad, ale jak už všichni víme, každá karta má svou odvrácenou stranu v zákulisí. ()

H34D

Áá, hodina pravdy nastala, vítejte v rodince Novákových, nezaměstnaná maminka dostane za úkol sehnat si do týdne práci, tatínek pseudopodnikatel se naučí točit talíř na penisu, dcerka se přestane řezat do zápěstí a odbarví si zpět ty růžové vlasy a syn leavne místní gang a do týdne sebere odvahu říct rodičům, že byl vyhozen ze zvláštní školy + Petr Svoboda alias entuziastický postkomunista vše nadšeně okomentuje... Ale ne, naopak to bylo někdy zábavné a velice tolerovatelné. 4/10 ()

topi80

Celkem napínavá rodinná soutěž. Ceny v obrovských hodnotách už jsou navezeny do studia, rodinka na ně kouká a pak se pustí do úkolu, kde jedna malilililililičkatá chybička může každou chvíli rozhodnout, že ty věci poputují zpátky do skladů. Líbila se mi i průběžná videa z tréninků. Rodiny si je točily samy a často byla opravdu vynalézavá a vtipná. ()

Djkoma

To okatě "fandící" publikum si teda mohli odpustit... Jinak jedinou chybou formátu Hodina pravdy je nevyrovnanost úkolů vzhledem k cenám. Některé úkoly jsou na hranici neproveditelných bez xx let cvičení a jiné jsou naopak o dost lehčí. Jinak je to vcelku slušná soutěž, která je však hodně "lacině" vyšperkovaná po americku a divácích, co fandí s velkými srdceryvnými nápisy, babičky mačkají své dlaně a modlí se a ukápne nejedna slza... ()