Hodina pravdy (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2002, 57 min

Tři rodiny, tři rozdílné náročné úkoly, jeden týden (nebo kolik) na jejich splnění a natočení reportáže o tom, jak příprava ke zdolání cíle probíhala. Kvalita pořadu hodně závisela na atraktivitě konkrétních úkolů a pochopitelně taky na tom, jak sympatická/nesympatická rodina je měla plnit. Podle toho si divák drtil palce, aby soutěžící uspěli a odvezli si výhru dle vlastního výběru, případně aby vyhořeli jak stoh slámy po návštěvě promrzlého bezdomovce. Občas vtipné a zábavné, občas nuda k uzívání, celkově lepší průměr, který sráželo do kolen hystericky fandící publikum, zřejmě složené z podplacených příbuzných, a bukvicovitě nezáživný moderátorský projev Petra Svobody. Velmi přemýšlím o dvou puntících za mizerné provedení v režii ČT, ovšem vzhledem ke snaze soutěžících přivřu oči, uši, jedním prstem si ucpu nos, druhým ten dýchací otvor pod dolními zády a udělím 51%.(31.3.2010)

Ale tak, dívat se na to dalo. Akorát úkoly byly občas dost nevyvážené viz. cokoli co se stačilo naučit zpaměti (vlajky, zvuky ptáků, cokoli), na což by stačilo průměrnému studentovi den až dva přípravy, na druhé straně dovednostní vylomeniny, kde si i po několika letech tréninku nemůžete být jistí, že to zrovna "na vaši hodinu pravdy" vyjde. A homevideo z týdenního tréninku bych často taky nemusel, pro jeho trapnost, vidět.(19.1.2011)

Když jsem byl malý, tak jsem si vždycky vysněně představoval, jak jsem v soutěži a plním nějaké matematické nebo logické úkoly. Největší problém mi dělalo vymyslet, co bychom si každý z rodiny zvolili jako cenu. Auto, motorku, dovolenou? Bylo to dilema. Stejně nás ty svině nikdy nevybraly. Nyní už vím, že bychom se museli do soutěže nejprve přihlásit, a i tak, výhry jsou limitovány do 450 000,-. Pro mě za mala vcelku záživný pořad, ale jak už všichni víme, každá karta má svou odvrácenou stranu v zákulisí.(7.9.2016)

• H34D

Áá, hodina pravdy nastala, vítejte v rodince Novákových, nezaměstnaná maminka dostane za úkol sehnat si do týdne práci, tatínek pseudopodnikatel se naučí točit talíř na penisu, dcerka se přestane řezat do zápěstí a odbarví si zpět ty růžové vlasy a syn leavne místní gang a do týdne sebere odvahu říct rodičům, že byl vyhozen ze zvláštní školy + Petr Svoboda alias entuziastický postkomunista vše nadšeně okomentuje... Ale ne, naopak to bylo někdy zábavné a velice tolerovatelné. 4/10(5.6.2009)

A tak už je tady i tento velký rodinný zábavný pořad. Ze začátku mě to docela i bavilo, ale postupem času jsem to přestal sledovat. Myslím si, že by to ČT měla zavčas ukončit. Je to už nuda. Svoboda přijde do baráku a ptá se, co chce vybraná rodinka vyhrát. Je zajímavé, že rodiče vždy chtějí automobil. Lidi, proboha, ušetřete vzduch od smogu:-). Už takhle se nedá dýchat. Máte přece nohy. A děti si přály PC. Kam ta doba spěje:-) Také mě vadily některé úkoly, které byly nesplnitelné a na druhou stranu zase jiné, které byly lehké. Jelikož úkoly byly vědomostní a dovednostní, tak já bych se přiklonil více na stranu těch dovednostních. Bylo dobré, že to vždy předvedl přivolaný odborník. Líbilo se mi i, jak vybraný člen rodiny natáčel trénink. Některé pasáže byly velmi vtipné. Po dobu plnění úkolu hrála napínavá melodie, která mě dokázala udržet v napětí. Ale jelikož jsme Češi, tak si myslím, že skoro každý divák, který sledoval plnění úkolu, si přál, aby se úkol nepodařilo splnit:-( K moderátorovi pořadu žádnou výtku nemám. Bylo od něj velmi sympatické, že rodinám fandil a prožíval s nimi radostné i smutné okamžiky. Hodnocení je tím pádem pro mě průměrné. Takže 55% a ani kapku navíc.(31.1.2009)