poster

Rasputin (TV film)

 • USA

  Rasputin

 • Slovensko

  Rasputin

Životopisný / Drama / Historický

USA / Maďarsko, 1996, 135 (104) min

Komentáře uživatelů k TV filmu (39)

 • Mikino00
  ***

  Rasputin je velice rozporuplná postava ruských dějin, zdá se mi, že tento filmový pohled není zrovna šťastný, není totiž ani historický (ignuruje se fakt, že měl rodinu i děti na Sibiři apod) ani vyloženě podkreslený mýty o jeho osobě, zůstal na půl cesty. Že by Rickman nějak vyloženě exceloval, jak zde mnoho uživatelů uvádí, se říci nedá. Spíše mě potěšila výborně obsazená role cara Mikuláše II.(19.7.2014)

 • Radyo
  ****

  Hlavní podíl na dopad tohoto snímku má excelentní britský herec Alan Rickman. Jeho herectví je samo o sobě natolik špičkové, že když dostane roli v nějakém tuctovém filmu, dokáže jej povznést o několik schodů výše, než kam by film ve skutečnosti patřil. Rasputin není zrovna tuctový film, nicméně much by se na něm dalo najít docela dost. Ale právě Rickmanův výkon, energičnost jeho gest, výraz ve tváři, a hlavně slova, která říká, to jsou prvky, díky nimž divák zapomene na většiinu oněch much, resp. chyb a je schopen film vnímat jinýma očima, než by tomu bylo v případě obsazení téže role jiným hercem.(10.6.2003)

 • Faidra
  ***

  Tak si říkám, zda je horší Rasputin nebo ras Putin...(30.6.2013)

 • choze
  odpad!

  Nemůžu si pomoct nesrovnat s jiným životopisným počinem rovněž z produkce HBO a také o ruské osobnosti a sice s Passerovým STALINEM. RASPUTIN s ním prohrává na všech frontách - chybí mu dramatičnost, naléhavost, spád a nic důležitého neřekne. Určitou atmosféru mu sice upřít nelze, ale při vší té nudě jsem si ji moc neužil. Rickmana zbožňuju a obsazen byl výborně, ale ani on to nezáchranil.(15.5.2005)

 • gudaulin
  **

  Zpackaný film...Životní osudy dobrodruha,smilníka,mystifikátora a manipulátora Grigorije Rasputina jsou natolik fascinující,že je až neuvěřitelné,jak mohl na základě takové látky vzniknout tak beznadějně průměrný film.Na to je už zapotřebí skutečný režijní talent...Co by asi dokázal vytěžit z námětu řekněme Miloš Forman... Jediným důvodem proč Rasputina shlédnout je výborný Alan Rickman v titulní roli. Greta Scacchi je natolik nevýrazná,až mi bylo Rasputina líto,že se musí s carevnou zahazovat.Ani herci ve vedlejších rolích nebyli svým hereckým projevem zajímaví a tak se snímek většině diváků rychle vytratí z paměti.Určitým kladem může být snad jen snaha držet se historických skutečností a nefabulovat.Zánik carské říše je ale pouhou kulisou pro osobní drama a proto film neobstojí ani jako pomůcka při výuce dějepisu.Celkové hodnocení s (výrazným) ohledem na Rickmanův výkon 45%.(11.7.2006)

 • ripo
  ***

  Tvorcovia akoby nvedeli, na čo sa majú zamerať. Či na cársku rodinu, alebo širšie historické súvislosti alebo len na osobu Rasputina. Rozhodli sa tak, že to zmixovali všetko dokopy. Ani pri celkovej minutáži 135 minút sa tak nepodarilo dať do popredia osobu Rasputina. Aj keď bol hlavným predstaviteľom, akoby ho nebolo ani vidieť. Na druhej strane - Rickmanovi takéto úlohy "všunutých" skvele sedia ....(6.1.2006)

 • LiVentura
  ****

  Trochu strohé a nedržící se příliš reálu, nicméně slušně natočené s výraznými britskými herci prvních kategorií, za mne proto čtyři zvezdy..!(17.1.2011)

 • Mi Nü-Chai
  ***

  Vše tu stojí a padá s Alanem Rickmanem v titulní roli, který je zkrátka neodolatelný, bezvadně se shoduje s mojí představou toho svatého (a asi i šíleného) muže. Gesta, chůze, pohledy, řeč...všechno perfektní, tohle prostě JE Grigorij Jefimovič Rasputin, kterak kráčí, pije, souloží, modlí se, vypráví nemravné historky, směje se, pláče a v bolestech umírá. Kdyby se zaměřili jen a pouze na jeho osobu, mohlo vzniknout něco nevídaného, takhle se film rozpadá části s Gríšou a bez Gríši a ty bez jsou o poznání horší. I jindy vynikající Ian McKellen je jako car Mikuláš silně nevýrazný, o carevně ani nemluvě, ta jakoby nebyla. Nápad zvolit si coby vypravěče příběhu (na kterém, přiznejme si to, nešlo nic moc měnit, pokud se chtěli autoři držet známých skutečností) malého Alexeje mi taky moc neseděl, ten jeho ukníkaný hlásek, byl dost rušivý. A za závěrečných dvacet minut by zasloužil někdo minimálně vytahat za uši.(17.12.2007)

 • kingik
  **

  Podprůměrný film. Alan Rickman byl sice patřičně šílený, ale moc přesvědčivosti nepobral a ostatní se pohybovalo v intencích podprůměru a televizního odpadu. Občas se ale přece jen zablýsklo na lepší časy, třeba závěrečná scéna umírání si zasloužila i přísnější měřítko. Nuda se slabou realizací se ale předháněly až příliš často. 40%(20.2.2009)

 • Mononoke.
  ***

  Alan udělal z velmi průměrného TV filmu nadstandartní zážitek. Bývala bych ho chtěla vidět v každé vteřině celého filmu a tam, kde nebyl byl film neskutečně prázdný. Trochu zbytečné byly autentické válečné záběry a držet se trochu víc historie (hlavně zpočátku) by taky filmu neubralo.(28.9.2008)

 • Hwaelos
  ***

  Není lepšího představitele pro Rasputina než Alan Rickman. Bohužel ani s hvězdnou partou okolo sebe (standardně skvělý Ian McKellen a James Frain) neutáhne rozpačitý scénář.(29.7.2010)

 • italka63
  ***

  Z mého pohledu trochu škoda, že postavy nebyly trochu více zpracovány do hloubky,ale Alan Rickman se své role Rasputina zhostil dobře, vizuál velmi slušný, tudíž tři hvězdičky rozhodně dám.(14.2.2016)

 • corpsy
  ****

  Na televízny projekt mimoriadne kvalitné a to nielen vďaka vynikajúcemu Alanovi Rickmanovi.(4.4.2011)

 • danecek24

  54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - cena (3) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Alan Rickman, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Ian McKellen + nominace (1) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Greta Scacchi(9.3.2009)

 • lilina133
  ***

  Nebyť tam démonicky charizmatického Alana Rckmana, celý film stojí hmm za...nič:-))Vďaka ti Alan, aj keď je možné, že Rasputina stvárnil lepšie ako samotný Rasputin....(18.10.2008)

 • MJMilan
  ****

  NA to, že se jednalo o Americký snímek, tak ta rekonstrukce byl v celku věrohodná. Alanu Rickmanovi byla role Rasputina jako ušitá na míru, snad jen, že ten pravý Rasputin byl o něco větší.(26.10.2009)

 • Streeper
  *****

  Z filmu jsem nadšená. Ano, má své mouchy a má jich dost, ale to vše převálcuje výkon Alana Rickaman. V téhle roli ukázal, že je to perfektní herec, který i špatný film dokáže povznést na vrchol. Sice tomu neodpovídá hodnocení na csfd, ale pro mě to je jeden z nejúžasnějších životopisných snímků a to hlavně díky Rickmanovi.(13.10.2013)

 • Stegman
  ****

  zhlédnuta 104minutová verze(20.2.2015)

 • Pecival
  ***

  Rickman je jako šílený, kurvící se nasávač jasná volba, o tom žádná, ale jinak je to takové nemastné neslané. Stopáž příliš dlouhá, příběh je nevýrazně rozestavený mezi víc postav a žádnou linku neproklepne pořádně. S tím obsazením šlo vydojit určitě víc, líbil se mi i McKellen.(27.7.2012)

 • klima777
  ***

  Rickman výborný – občas létají jiskry. Ostatní jsou tudíž odsouzeni do role bezmocných statistů.------------ Historicky velmi nepřesné (kde je první pokus o atentát?). Solidní film, jenž mohl být za jiných okolností (produkce HBO škodí ne jen zdraví Rasputina a carské rodiny) úžasný (2,5*).(5.11.2013)

 • Pavlínka9
  **

  Hmm..Dobře - pokud bychom šli po historických faktech - já bych byla spokojená, ale pokud za filmem hledáme nějaké filmařské umění a grandiózní výkony - tak to od filmu rozhodně neočekávejte. Rickman je brilatní a dokázal by zahrát i fialovou housenku, ale zbytek lidí v tomto filmu - a tím myslím jako i celý tým, který stál za kamerou - tak ten mi jasně dal podnět k tomu, abych to znovu nezapínala :)(31.3.2018)

<< předchozí 1 2