Cesta na Saturn

Rejsen til Saturn

Journey to Saturn

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Komedie

Dánsko, 2008, 90 min

Povedená animovaná hříčka z Dánska, která si dokáže utahovat ze své národní mentality a přitom stihne hrozit prstíkem celému světu.(9.7.2014)

Rukopis tvůrců filmu Terkel má problém je jasně patrný. Občas napínavé a vtipné, občas nudné... Třeba pasáž v černé díře (nebi) mě dokonale uspala.(10.1.2009)

Animovaná komedie ve stylu německých Werner filmů či holandské série Flodder, kde humor staví na tom, že buranské hrdiny posadí do fantaskní situace a nechává volně plynout absurdní momenty z toho vzešlé. Zde se takto skvadra looserů, maniaků a imigrantů ocitá na palubě kosmické lodi směřující na Saturn. Mezi gagy založenými na humpolácky snadném řešení problémů kosmonautiky jako, jak jíst či močit ve stavu beztíže, se proplétá osvěžující linie satirizující národní cítění Dánů.(10.3.2011)

• Hapretor

Vtipy jsou předvídatelné, tudíž nepobaví. Aspoň, že je to svérázné podobně jako "Terkel má problém". Na zabití času ok. Jako vtipný animák "pro celou rodinu" ani náhodou.(14.3.2015)

Čekal jsem tak trochu alternativní animák a dostal jsem tak trochu praštěnou úchylárnu z dánska.... Prostě tady se pixar nechytá. Přes všechny vtipné a chytré narážky a sympatickou dánskou sebeparodii to ale není nic víc než bláznivina na zabití devadesáti minut čtvrtečního odpoledne.(17.7.2014)