Chupacabra Terror

Chupacabra: Temné more

Horor

USA, 2005, 85 min

• Campbell

Bože to byla ale blbina. Mám rád béčka či kraviny, ale takovýhle nudné blbosti mě nebaví. Film se poměrně táhne a jediné naco člověk čeká jsou útoky Chupacabry, ta je sice hezky vidět i maska ujde ale je to sporadicky. Od takovýhleho filmu jsem naneštěstí nečekal žádný herecký výkony ani efekty, tak proto možná nedávám nižší hodnocení. No a ta druhá hvězda je za Daviese.(19.7.2010)

• krvavamera

1 koza, 1 pes, 21 lidí + 1, co si umře sám. co víc dodat. pokud vás baví počítat filmová klišé, budete o krok (vlastně o dva) napřed před filmaři, které nenapadlo že vás to napadne. pokud zbožňujete chupacabras nebo jste v životě neviděli žádný horor, nejspíš se budete bavit. v opačném případě budete počítat klišé a zjistíte, že občas i některé z nich i padne na oltář happyendu.(21.4.2011)

• Karamanlis

Podobné ako Prepadnutie v Pacifiku, avšak namiesto nezničitelného kuchára Caseyho Rybacka tu osadenstvo zaoceánskej (digitálnej) lode systematicky likviduje dvojmetrová juhoamerická chupacabra, stvárnená nešťastným komparzistom, odetým do parádneho gumeného kostýmu. Chupacabra je beznádejným nízkorozpočtovým hororom s otrasnými a miestami až absurdnými vizuálnymi efektami, ktorý sa síce občas sympaticky snaží aj o gore nádielku, výsledný dojem však za veľa nestojí. Keď už nič iné, tak je to aspoň celkom obstojné "guilty pleasure".(27.5.2010)

• SOLOM.

U tohoto filmu se jistě bát nebudete. Ale pokud se chcete trochu pobavit, tak se na něj určitě podívejte. Alespoň uvidíte, co všechno se dá natočil. Filmový tvor nemá s legendou kromě svého názvu nic společného. Herecké výkony jsou podprůměrné a převažuje tady spíš nuda nad akcí. Nejhorší ze všeho je loď zabraná svrchu. Připadal jsem si jako při hraní nějakého lodního simulátoru. toky monstra byly rozmazané a pořádně jsem si ho nestačil ani pořádně prohlédnout. No a ono to zas tolik nevadilo, protože když už k tomu konečně došlo, byl jsem pořádně zklamaný. Uviděl jsem velice slabý kostým, který mě v žádném případě nemohl vystrašit. Gumová hlava se občas pěkně zakymácela a já si v duchu říkal, že mu spadne brzo z hlavy. Po hudební stránce se taky moc nepředvedli. Zaznělo zde několik melodií, které většinou doprovázely trhané scény, kdy pronásledovatelé naháněli monstrum, ale moc se mi nelíbili.(12.11.2009)

,,VY STE BLÁZON"" ,,TO HOVORILI AJ GALILEOVI, ALE DAL NÁM KĽÚČE K NEBESÁM." __To je tak keď príde človek unavený večer domov a má chuť si pozrieť niečo, kde sa mozgové závity nemusia točiť prirýchlo. V tom prípade je tento filmík slušnou voľbou, samozrejme pokiaľ inklinujete k danému žánru. A Chupacabra ma v mnohých veciach celkom príjemne prekvapila. Kladmi snímku sú v prvom rade jeho príjemné vizuálne efekty za čo do istej miery môže fakt, že príšerka je vlastne chlap v kostýme. Ďalej potom je viditeľné, že i keď sa jedná o video film i tak mal slušný rozpočet, uspokojivo je odvedená aj hudba a treba povedať, že i režisér sa snaží ako vie. Čo však často krát zmôže keď na palubu nastúpi najväčší problém filmu a tým je mizerný scenár, svoje "kvality" hneď úžasne ukazujúc na tom, ako sa vlastne započnú krvavo nezmyselné jatky. Tu zakopáva hneď v niekoľkých bodoch. Chupacabra je v ,,skutočnosti" len asi meter vysoká a živý sa výhradne krvou kôz alebo sliepok, no tu si ju tvorcovia výrazne poupravali (inak mi trocha pripomína najvyzretejšie štádia Draculu z roku 1992) čo by som im ešte ako tak dokázal odpustiť. Prehnanosť však vidím v tom zabíjaní každého koho stretne. Ak by som mal však sumarizovať klady a zápory nedopadlo to vôbec nijak zle, len škoda, že som film kvôli zle nastavenému videu nevidel do úplneho konca. Myslím si však, že tu tretiu * by som nakoniec dal tak či tak. (2. komentár k filmu)(23.1.2009)