Chupacabra Terror

Chupacabra: Temné more

Horor

USA, 2005, 85 min

• DarkDemon

Jelikož jsem před shlédnutím znal velmi nízké hodnocení filmu pojal jsem to jako komedii. A opravdu jsem se párkrát pěkně zasmál ... bohužel tam kde bych se asi měl bát. „Čupa“ byl fakt sekáč, krev cákala - akorát byl ke konci z mordování posádky, důchodkyně s jejím bobikou a jednotky po zuby ozbrojených mariňáků tak unaven, že prohrával s vycmrdlou blonckou ve férovce „na kopačky“. Dokonce i pár pěsťovek od ní schytal a to ho předtím nerozhodila ani dávka ze samopalu. Snad jsem nikoho nevzbudil když jsem u toho hýkal smíchy v 6h ráno při repríze na TV Markíza. Za tu „kickbox vložku“ dám jednu *.(14.11.2009)

• SOLOM.

U tohoto filmu se jistě bát nebudete. Ale pokud se chcete trochu pobavit, tak se na něj určitě podívejte. Alespoň uvidíte, co všechno se dá natočil. Filmový tvor nemá s legendou kromě svého názvu nic společného. Herecké výkony jsou podprůměrné a převažuje tady spíš nuda nad akcí. Nejhorší ze všeho je loď zabraná svrchu. Připadal jsem si jako při hraní nějakého lodního simulátoru. toky monstra byly rozmazané a pořádně jsem si ho nestačil ani pořádně prohlédnout. No a ono to zas tolik nevadilo, protože když už k tomu konečně došlo, byl jsem pořádně zklamaný. Uviděl jsem velice slabý kostým, který mě v žádném případě nemohl vystrašit. Gumová hlava se občas pěkně zakymácela a já si v duchu říkal, že mu spadne brzo z hlavy. Po hudební stránce se taky moc nepředvedli. Zaznělo zde několik melodií, které většinou doprovázely trhané scény, kdy pronásledovatelé naháněli monstrum, ale moc se mi nelíbili.(12.11.2009)

• beso74

Chupacabra, v španielčine tvor vysávajúci kozy (NEHĽADAŤ ŽIADNU DVOJZMYSELNOSŤ, TO SOM SI NEVYMYSLEL :D) je medzi mýtickými tvormi vcelku nováčik, veď prvé záznamy o ňom sú staré okolo 25 rokov. A napriek tomu sa stal v poslednej dobe obľúbeným monštrom v hororoch. Ich kvalita je však asi na približne rovnakej úrovni, ako táto katastrofa. Šialený kryptológ, blázniví cestujúci na hnusnej počítačovou animáciou spackanej lodi a gumené monštrum, ktoré pobehuje sem i tam určite pre mňa žiadnu kvalitu nepredstavujú...(21.7.2014)

• Karamanlis

Podobné ako Prepadnutie v Pacifiku, avšak namiesto nezničitelného kuchára Caseyho Rybacka tu osadenstvo zaoceánskej (digitálnej) lode systematicky likviduje dvojmetrová juhoamerická chupacabra, stvárnená nešťastným komparzistom, odetým do parádneho gumeného kostýmu. Chupacabra je beznádejným nízkorozpočtovým hororom s otrasnými a miestami až absurdnými vizuálnymi efektami, ktorý sa síce občas sympaticky snaží aj o gore nádielku, výsledný dojem však za veľa nestojí. Keď už nič iné, tak je to aspoň celkom obstojné "guilty pleasure".(27.5.2010)

• darkrobyk

Jako komedie to není špatné! Stá podoba příběhu s vetřelcem, kdy posádka lodi je vystavena nezničitelné bestii, co postupně likviduje každého, kdo se jí postaví do cesty. Bohužel až příliš je vidět televizní rozpočet. Digitální parník je hnus, ovšem digitální racek, který se jako šmouha mihne nad molem, mě opravdu dostal.Vcelku uchazející jsou gore efekty, kde se vědry krve nešetří. Pro jistotu vždy ještě několik věder letí tu na stěnu, tu na podlahu, tam na kameru. Sama bestie moc strachu nenažene, alespoň však není - kromě lezení po stropě či odpadní šachtou - digitální. Nejvíc mne pobavila smrt staré dámy, která byla hlavním chodem v kuchyni. Jako předkrm si hladový Chupacabra dal jejího psíka..cha, cha!(1.11.2012)