poster

Austin Stevens - Pán hadů (TV seriál)

 • Velká Británie

  Snakemaster

Dokumentární

Velká Británie, 2004

Režie:

Michael Davies

Střih:

Dave Thrasher
(další profese)
 • tahit
  *****

  Dokumentární filmy, něco mezi cestopisem a přírodopisem, si opravdu užívám a je jedno jestli jde o produkci Imax nebo National Geographic. Každý živý tvor má své rituály a jedinečné mnohé scény ze života hadů a ještěrů lze vidět i zde. Vidět svérázného dobrodruha velké odvahy Austina Stevens, který našel v přírodě krásu v pozorování hadů nebo jak prolézá hlubiny a vrcholky hor či se prodírá houštinami a přitom dovede vyprávět o svém opojení z nových objevů, třeba za svítání obzoru a vyhoupnutého slunce v blízkosti egyptských pyramid, je obrovský zážitek. Obdivuji jeho filmy, už jen proto, že dovedl realizovat své sny a touhy. Není to odborná studie o hadech, která se může odlišovat od obecně uznávaných pravidel pohledu herpetologů. Austin Stevens je přesně ten, kterého si vážím pro to, jaký je a pro to, co umí a dokázal.(26.12.2009)

 • Lateef
  *****

  Křovinář sametový, stopadesáticentimetrová smrtelně jedovatá rachejtle zahrabaná v listí kdesi v Amazonii. Kobra královská, čtyři a půl metru dlouhá olivově zelená cesta na věčnost. Krajta mřížkovaná, šestimetrové bornejské hovado hovící si v zakalených tůních. Mamba černá, dvou a půl metrový blesk z Afriky, přesný a smrtící... Austin Stevens, totální hadí Bůh z Pretórie, který si všechny výše uvedené přízraky povodí jak Messi jedenáctku jakéhokoliv fotbalového týmu na světě. Zatímco jeho vrstevníci dávno sedí v gaučích doma v teple a jejich svaly atrofují každou další vteřinou, tak tenhle pán, který má za sebou již šest dekád života, lítá po džunglích, lesích, pustinách a pastvinách a hledá všechny možné zástupce třídy Plazi. Čím jsou těžší, delší a jedovatější, tím líp. On se v tom doslova vyžívá. Není totiž nad to, zaplavat si po obědě s anakondou tmavou, nechat si plivnout jed do tváře od kobry černokrké nebo pohladit královskou kobru po šišce. Mňamka. A tak mi tenhle ´snejkmaster´ vyzbrojený pouze holí pro odchyt a foťákem Canon 300D předvádí svůj neuvěřitelný um a práci s živočichy, kteří ve mně odmalička vzbuzují panický strach a hrůzu. Klobouk dolů, na kterýkoliv díl seriálu koukám s úžasem, lovců hadů znám z tv několik, ale Austin Stevens, který se paradoxně zabývá spíše focením, předvádí doslova harmonické sblížení s těmito nebezpečnými zvířaty.(18.1.2013)

 • sonnak
  *

  Rádoby akční zhovadilost, která až moc tlačí na pilu a působí nehorázně trapně: "Dochází mi zásoby a voda. Jestli nenajdu křovináře do dvou hodin, budu to muset zabalit." (jasně. a pětičlennej natáčecí štáb asi nic nepapá a kamery si nabíjet nemusej :) nicméně respekt za procházení džunglí v bílejch botaskách... to se jen tak nevidí! ) Porovnávat tohohle maníka s Irwinem je urážka legendy. Láska ke zvířatům i charisma mi nějak uniká.(30.9.2010)

 • Trifi
  *****

  Austin Stevens v mnohém připomíná Stevea Irwina. Dokonce bych se nebála říct, že je jeho nástupcem. Sice nemá tak velké pole působnosti a specializuje se víceméně jen na hady (ostatní zvířata jen tak "náhodně potkává":D ), ale to je i jeho plus. On totiž hady opravdu miluje, srší to z každého záběru, a když se to navíc spojí s nepopíratelným charismatem, je z toho nejlepší dobrodruh za pěkných pár let...(28.3.2009)

 • heyda
  *****

  Hady ty já můžu. :-) A lidí jako je Austin Stevens si neskutečně vážím.(10.10.2009)

 • - Během pátrání po zvířatech Austin navštívil Severní, Střední a Jižní Ameriku, dále pak Afriku, Asii i Austrálii. Konkrétně šlo o tyto země: Namibie 2x, Indonésie 2x, Peru 2x, Austrálie, Florida, Kostarika, Egypt a Súdán, Arizona a Nové Mexiko, Vietnam a Kambodža. (Inferion7)

 • - V díle "Setkání s černou mambou" můžeme vidět Zmiji pouštní a Kobru černokrkou. Rozšířené záběry těchto jedovatých hadů můžeme vidět v díle "Po stopách pouštních obrů". (Inferion7)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace