Reklama

Reklama

Zmizeli beze stopy

(seriál)
  • Nizozemsko Spoorloos verdwenen
Drama / Krimi
Nizozemsko, (2006–2008), 27 h 30 min (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Rob Vermeulen

Scénář:

Gwen Eckhaus

Kamera:

Peter de Bont

Hrají:

Cas Jansen, Jennifer Hoffman, Michiel Rampaart, Christine van Stralen, Margreet Blanken, Chris Tates, Lotte Verbeek, Hans Dagelet (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(33)

Obsahy(1)

Zmizeli beze stopy je detektivní seriál natočený podle skutečných událostí, ve kterém šestičlenný tým rotterdamských vyšetřovatelů řeší v každém díle jeden případ, hledají pohřešovanou osobu. Centrální není ani tak otázka „Kdo je pachatelem?“, jako spíše otázka „Jak k tomu došlo?“. Vyšetřování má svá pravidla. Struktura se příliš nemění, ale postup v jednotlivých případech je různý a často překvapivý. Linie vyšetřování se prolíná s linií osobních záležitostí jednotlivých vyšetřovatelů, především pak jistým napětím ve vztahu mezi „terénními“ vyšetřovateli Maxem a Timem. Dalšími důležitými body jsou mezilidské vztahy a aktuální témata, jako je homosexualita, prostituce, rasismus, postavení ženy ve společnosti apod. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Už podle názvu se nabízí srovnání s americkým kolegou Beze stopy. Tým profíků zcela pohlcených svou prací tady nahrazuje skupina pátračů, kteří sice nejsou takovými odborníky, ale k jejich dobru musím uznat, že si na ně ani nehrají. Mají čas si tu a tam lidsky zavtipkovat a když je nouze nejvyšší (asi se rozepisují odměny), tak i ten případ nakonec nějak vyřeší. Jednou za čas je to bezproblémově koukatelné. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, někdy napínavé a hlavně nenudilo moc teda někdy, rozhodně dobrý nápad a chválim protože to je víc než slušné. Všechno se dá vyřešit jen je otázka kdy a kde jak se k tomu přistupuje, tahle banda nejsou žádni dobří psi ale jsou v pohodě. ()

vasek.raul 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mám opravdu rád. Pro jeho atmosféru a hlavně herecké obsazení je vyvážené a nepůsobí nuceně. Příběhy jsou na hodně slušné úrovni a mají atmosféru. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama