Tučňáci odletěli do Monte Carla, aby zde vydělali peníze na návrat do New Yorku. Alex a přátelé však tuší, že už se pro ně nechtějí vrátit a tak se za nimi vydají. Najdou je v kasinu, ale bohužel se jim na stopu dostane kapitánka DuBoisová z oddělení pro odchyt zvířat. Je odchytem úplně posedlá, dá se říci, že tomu zasvětila svůj život. Na zdi jí visí mnoho trofejí, jen lva ještě nemá a tak se se vší vervou vydá na jeho lov. Alex s partou před ní prchají a zachrání je zvířata z cirkusového vlaku, která je schovají protože jim Alex namluví, že jsou také od cirkusu a cirkusáci si musí pomáhat. A tak se alespoň pro tuto chvíli zbaví DuBoisové. Cirkus je na cestě do Říma a později do Londýna, kde se mají setkat s americkým promotérem, který jim, pokud se mu budou líbit, zařídí americkou tour. Alex to vidí jako šanci dostat se zpět do New Yorku a tak se rozhodnou tento cirkus koupit. Majitelé jim cirkus velmi rádi prodají a dobře vědí proč. V Římě se představení totiž vůbec nepovede, dalo by se říci, že se jedná o naprostý propadák. Dojde to tak daleko, že musí utéct před rozčilenými diváky, kteří chtějí vrátit vstupné. Lachtan Stefano prozradí Alexovi, že tygr Vitalij byl kdysi jejich největší hvězdou. Dokázal proskočit i malinkou hořící obručí. Jednoho dne však na něm vzplála srst a od té doby už toto číslo nepředvádí, je podrážděný, zklamaný a otrávený životem a cirkus pomalu upadá. Z jeho bývalé slávy už nezbylo nic. Alexovi je jasné, že s tímto cirkusem musí nejdřív něco udělat než ho představí americkému promotérovi, jinak se domů nedostanou. A tak začnou trénovat. Trénovat však musí i Alex a jeho přátelé protože již dříve lhali o tom, že jsou cirkusáci se skvělými čísly. Teď nastala doba, kdy by měli tato čísla naučit své nové přátele. Kupodivu se jim to docela daří a vypadá to, že v Londýně by mohli mít velký úspěch. Jen je ještě potřeba přesvědčit Vitalije, který chce cirkus opustit, že by se měl vrátit ke svému starému číslu... (TV Prima)

MM_Ramone

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. **** ()

B!shop

Ano, je to infantilnejsi, uchylnejsi a barevnejsi nez predchozi dily a pribeh ustupuje do pozadi, ale zaroven je to taky 90 minutova neprerusovana jizda se skvelejma scenkama a hlaskama. Animace je na standardni urovni, skvela hudba a stara znama parta, ktera se tentokrat mota v cirkuse. Logika jde casto stranou, spousta scen uz je mimo i na animovanej film, ale je to proste cistokrevna zabava oprostena od jakyhokoliv poucovani a to se u animaku dneska uz moc nevidi. Ja jsem naprosto spokojenej, zatim asi nejlepsi dil. ()

nash.

Jeden z mála animáků, který se poučil z chyb a po nevýrazné dvojce se do toho do třetice pořádně opřel. Vzal každý prvek, každý detail a tvrdě ho vytůroval na hranici mezního přetížení. Výsledkem je extrémně barevná, rychlá, ztřeštěná až absurdní blbina, plná vtípků, hlášek, odkazů, gagů a parodických momentů, které si utahují snad ze všech klišé animovaného filmu, aniž by přitom samy přestaly být dokonalými příklady těchto klišé. Jedna parta zvířecích ztroskotanců potká jinou partu zvířecích ztroskotanců a společně se pokusí najít ztracenou slávu, podporováni partou geniálních tučnáků a pronásledování lovkyní, která v sobě má nezničitelnost Jackieho Chana, schopnosti Jamese Bonda a hlas Edith Piaf. A jako bonus traumatizovaný ruský tygr proskakující místo kruhem kroužkem o velkosti prstýnku. Už dlouho jsem se u animáku tak dobře nebavil. ()

Hild

Tak toto se povedlo. Pro mě nejlepší Madagaskar ze všech tří dílů. Většina animáků s přibývajícími díly silně ztrácí humor, myslela jsem si, že toto bude případ i nového Madagaskaru, ale já se tak strašně ráda mýlím. Někomu se to možná bude zdát až moc absurdní a kýčovité, ale já se hned několikrát přistihla, že se směju, jako by mi bylo deset. Nejzábavnější animák roku. ()

Spooner

Jakoby si tvůrci ze zisků předchozích dílů koupili to nejlepší hulení a po jeho zkonzumování natočili tuhle animovanou šílenost, která má s nevýraznými předchůdci společného jen pramálo. Nápadité a vtipné od začátku až do rychle se blížícího konce. Některé fóry už sice byly trochu moc a pár infantilním momentům se divák nevyhne, ale jinak nás čeká šílená jízda plná guilty pleasure momentů s výborným soundtrackem. A to předchozí díly nemám vůbec rád. ()

• Scéna s návratom do minulosti obsahuje veľké ohňové efekty a detailné davové scény. Renderovanie si vyžiadalo 2,8 miliónov hodín na štyroch renderovacích farmách. (milealelia)
  • Panoráma Manhattanu pôvodne nemala obsahovať novú budovu World Trade Center. Grafik štúdia DreamWorks, ktorý šiel okolo nedokončenej budovy, však požiadal, či by v animovanom filme nemohla byť zvečnená ich architektúra už ako hotová stavba. (peiton)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 145 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Bacha na zlé holky!

Bacha na zlé holky!

16.01.2011

Lena Headey (foto), Frances McDormand a Charlize Theron si ve svých následujících filmech zahrají hlavní záporačky. První z nich se připojila k obsazení akční sci-fi Dredd, kterou v Jižní Africe… (více)