Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

Kurikmoon

Na moje prekvapenie ma to opäť míňa. Vizuálne zaujímavé, akčné, s nádielkou zvratov... Ale! Nejako to išlo mimo mňa. Vhupslo ma to s pribúdzajúcimi minútami do stavu apatickosti podobne ako predchádzajúca časť. Ale herci boli dobrí. A rovnako i hudba. ()

svobik

Kolos. Monument. TDKR není možná oním skvělým samostatným kinozážitkem jako svého času jeho předchůdce, ale při zhlédnutí kompletní trilogie fenomenálně doťukáva všechny motivy, které v průběhu celého příběhu Nolan otevřel. Monumentálnost celého snímku je přitom naprosto zdrcující. Právě díky ní se i přes slabší místa jedná o pětihvězdičkovou záležitost. Závěr emocionálně naprosto dechberoucí. I proto nekompromisních 100% ()

Sany33

Tom Hardy nie je Heath Ledger čo má svoje klady aj zápory. Asi by ale bola chyba porovnávať tretí film s batmanom s jeho predchodcami. Druhý diel s názvom Dark Knight je jednoducho neprekonateľný. Každý sa pozastavuje nad tým, že Dar Knight Rises len profituje na kvalite predchádzajúceho dielu, ale veď o to ide ... ak je niečo dobre netreba to kaziť a to sa tu prejavilo. 3 pokračovaniu dávam palec na hor a plný počet bodov. ()

Guzo

Slušné završení série a (možná) začátek úplně nové, pro mě třeba ještě lepší. Nolanův Batman mi nesedl tolik jako ostatním, přesto považuji TDKR za skvělý film, možná úplně nejlepší z trilogie. Bohužel mi tu chyběl jakýkoli vývoj postav (obzvlášť Catwoman), což bych přeci jenom u filmu, který má 160 minut čekal. Baneův hlas taky nezněl úplně drsně, jak by mohl zpod masky a celé mi to přišlo ne úplně do detailů dopilované. Ale i tak jsem se dobře bavil a závěr je bomba (doslova). 8/10 ()

strelenaL

Poslední díl završující batmanův útěk, postupně gradující závěr. Nejvíc prostoru po kočičí ženě, batmanovi, záporném Banenovi dostal ( zcela překvapivě) strážník John Blake. Uvidíme jestli bude nějaké pokračování… Skvělý soundtrack, který často poslouchám. ()

Avari.73

Nolan to měl po druhém díle těžké, takže dochází k menšímu kvalitativnímu útlumu. Film jako takový je vynikající, ale ten pocit, že jsem viděl něco nadčasového, jako u Temného rytíře, se nekonal. Přesto je trojka na míle před většinou ostatních komiksových adaptací. Gratuluji tvůrcům k další skvělé trilogii. 9/10 ()

Kosmik 1

Těžko udělat famóznější pokračování již tak famózního a v podstatě nepřekonatelného. Ano, mluvím o Temném Rytíři s Jokerem. Přesto se jedná o velice zdařilé a důstojné ukončení legendy jménem Batman. Bavil jsem se, ale že bych byl úplně nadšen se říct nedá. Respektive není to pro mě důvod k oslavám, ani k uctívání kultu, jak tu mnozí píšou. 75% ()

JohnSmith

Konec skvělé trilogie. Sice mě závěrečný film tak neuchvátil jako Temný rytíř, ale i tak je to skvělé zakončení. Bale byl tentokrát převálcován Hardym, který si záporáka dost užil. Tím nechci říct, že by byl Bale špatný, ale záporná postava bývá zajímavější, zvlášť když je dobře zahraná. No a něco jako odkaz na Robina byl cítit už po prvních cca 20 minutách. ()

dragon94

"When gotham is ashes.. then you have my permission to die" .... Upřímně nechápu jak tohle může být pro někoho horší než Temný rytíř ... V Temném rytíři byl sice skvělí příběh a zápletka .. ale nakonec se to vše zcfrklo do dvou lodí ... a to jakým způsobem skončil Two face... jen po něm skočil a to je celý ? .. jasně celý to mělo úžasný dialogy a navozovalo to velmi silné pocity ... ovšem Tohle je Batman a k němu patří souboje ... a v Temném rytíři sme se však žádných pořádných nedočkali... Proto je pro mě Temný rytíř nejslabší díl Trilogie .. přesto za 5* ... A teď k tomuto dílu... Temný rytíř "povstal" .. a přesně o tom to je ... Batman zmizel po událostech zminulého dílu uklidil se a zapoměl žít .. a potom na scénu přijde záporák jehož vystupování a hlášky sou snad legendárnější než Jokerovy .. osobně mě dorazila už úvodní scéna s letadlem kde řekl jednomu ze svých žoldáků že lidi budou čekat že tam jeden znich zemře .. a ten žoldák se na něj podíval a byl úplně rád že byl zrovna on koho si jeho šéf zvolil aby umřel ... To vás nutí cítit k tomuto Záporákovy Respekt a ten si zaslouží i to jak po celou dobu vystupuje stím jeho kabátem a jak chodí a vše .. Wau ..ale to sem odbočil.. město je tedy opět v ohrožení .. a batman musí vyrazit znovu po 8smi letech do ulic ... Avšak "lehce nabyl lehce pozbyl" Batman po pár těžkostech je opět velmi sebejistý že vše zase dokáže .. avšak je poražen hned při prvním střetu s Banem který ho v podstatě téměř zničí ... ale necháho naživu aby viděl jak mu vezme vše co má rád a co miloval "We will destroy Gotham".. a proto batman musí znovu získat sílu a vůli a důvod žít aby město opět zachránil .. Tohle je Velkolepí film s Velkolepími hereckými výkony, Velkolepou hudbou, Velkolepýma soubojema a Velkolepým příběhem s Dokonale Velkolepím finálem... 100% je velice málo ...Epičnost z tohoto snímku dýchá každou scénou každá scéna je svým způsobem legendrární a pokud nedáte na keci lidí tady a dovolíte tomuto filmu vstoupit do vašeho života ... Tak vám ten život změní nepředstavitelným způsobem .. Tolik Emocí kterýma vás film pocelou dobu naplňujě včetně té nejemočnější a nejhecovanější scény z celé staré i nové trilogie .."Skoku" .. Zkrátka a jasně nejlepší díl trilogie a pokud by se někomu nelíbilo jak to bylo vyřešeno s tou bombou nezapomínejte na jednu velice podstatnou věc ... že tento film je víc než cokoliv jiného... KOMIKS ! 5* 100% PS: co se týče názoru lidí na to že tam je příliš mnoho nových postav .. Tak ano já jich napočítal zhruba 5 kteří sehrajou nějakou větší roli v příběhu .. a to počítám i Catwoman a Bane (temný rytíř měl více nových postav) :D ...a co se týče toho že někteří nepochopily ten konec a neví jestli je to tak nebo tak .. Tak to sou vyloženě idioti můj 6ti letej bratr to pochopil a každej to pochopil ono už to jasněji ani nemohlo být řečeno :D(když se ptali Gordona Levitta jak je to teda stím koncem tak na ně vyvalil oči že to vůbec někdo mohl nepochopit :D ) ..Co se týče délky filmu je to jen o 12 minut delší než předchozí film což vážně není moc..navíc tento film není ani chvilku nudný ;) ... A co se Banova konce týče tak pořád lepší než konec Harvyho Denta .. kde to celý vyřešil jeden skok ;) .. Tady byla aspoň pořádná bitva ve které byl Bane poražen(snad to není spoiler .. a někdo nepočítá že v batmanovy zlo vyhraje :D a nebude poraženo) .. a ten závěr byla krásná tečka jenž je taktéž "komiksová" a pro puberťáky naprosto cool ;) .. PS.2.: Český dabing u téhle trilogie si zaslouží obrovskou pochvalu :-)) .. () (méně) (více)

horacko

Dlho očakávané finále trilógie. Po výbornom predjedle s názvom Batman začína a skvelom hlavnom chode "Temný rytier" nám Nolan naservíroval z jeho kuchyne ešte aj tento lahodný dezert. Batman, akého nepoznáte. Batman, ktorý nám pre zmenu ukáže, že je len človek z mäsa a kostí, ktorého sa dá zastaviť. Záporák Bane tak temný a nebezpečný, že pred ním pokľakne celý Gotham. Atmosféra tak skvelá, že Vás vtiahne do deja ihneď na začiatku filmu pri scéne v lietadle. Zimmer sa opäť vyhral a zložil neskutočný podmaz. A v neposlednom rade koncovka presne taká, akú si celá táto výnimočná trilógia zaslúži. FANTASTICKÉ!!! ()

Bagr_007

Snové vyvrcholení hrdinského eposu. "A hero can be anyone. Even a man doing something as simple and reassuring as putting a coat around a young boy's shoulders to let him know that the world hadn't ended." 100 % ()

Jacob23

Po 3tim zhlednuti me to hodne lame k 5 * ale proste to nedam,protoze prostredni cast serie nastavila takovou latku kterou se zde nepodarilo prekonat..kazdopadne zaporak je zas brutalni (uplne jinym stylem) a uvod opet nejdokonalejsi 90% ()

TheRoller

"Sorry." Dvojka Nolanového Batmana je tak skvelý film, že ani po rokoch preň nenachádzam slová. K trojke by som niečo mal - v prvom rade som dostával rany ako Batman od Banea ani nie tým, že sa Nolan rozhodol zapojiť viac postáv, ktoré majú čo povedať a nejakým spôsobom zasiahnuť do deju, ale tým, ako to urobil. Odohraté to bolo síce fajn, ale keď tých hercov proste dvakrát nemusíte, pomôcť si neviete. Menovite teda Gordon-Levitt, Marion Cotillard a do filmu som išiel s tým, že aj Anne Hathaway. Tá ale prekvapila + stretnúť ju na ulici, dal by som jej šancu. Našťastie Christian opäť Bale-oval, Gary opäť Oldman-oval, Morgan opäť Freeman-oval, Michael znovu Caine-oval a Tom Hardy bol drsnejší než šmirgel na železo. Zvláštne je, že aj keď mi Joker pripadal ako inteligentnejší a sofistikovanejší záporák s plánom ("Do I really look like a guy with a plan?" :) ) dokázal toho, čo sa škôd týka, značne menej ako "len" hrubú silu používajúci Bane, ktorý naozaj pôsobí, ako niekto bez plánu, resp. ani zďaleka nie s tak dobrým plánom. Pri Jokerovi sa zdalo (a aj bolo) všetko komplikovanejšie, premyslenejšie a typologicky podobných týpkov ako je Bane si Batman dával ako predjedlo a bol porážaný skôr rozumom ako silou. Nebudem sa však púšťať do podrobného porovnávania, pretože výsledok je aj tak už x-krát počuté, že dvojka sa prekonať nedala. Joker a všetko okolo neho vrátane príbehu je neprekonateľné, preto Nolan musel staviť viac na efekt a teda aj na väčšiu prípadnú škodu (žeby sa ale zo zariadenia, ktoré má byť vrchol technológie vo výrobe energie stala v momente atómová bomba, ktorá vyhodí do vzduchu celé mesto a všetci vedia, ako na to, to môjmu gustu až tak nezapasovalo...). Napriek všetkému sa mi to ako celok páčilo a vôbec nemám problém to vidieť viackrát. A keďže "dvojka" je hodnotením objektívne niekde okolo deviatich hviezdičiek, nevidím dôvod, prečo by si trojka zaslúžila len štyri. 90% Najlepší moment: Záverečná sekvencia záberov na jednotlivé postavy s brutálnou hudbou. ()

Autogram

Majster Nolan natočil veľkolepé vyvrcholenie, s ktorým mám podobný problém ako s predchádzajúcimi dielmi, a to komiksovú predlohu. Aspoň tu nie je Joker a tak Batman zachraňuje mesto pred ničim menším ako atômová bomba. S autopilotom či bez autopilota, to je otázka, len to všetko príliš dlho trvá, rozbeh, stred, aspoň ten záver je správne akčný. ()

mirec88

Veľmi dlho som rozmýšľal, koľko hviezd udelím poslednému dielu Nolanovej trilógie, či 4 alebo 5. Musím povedať, že som si nemyslel, že sa niečo vyrovná Temnému rytierovi. Ale tento film ma taktiež dostal. Možno nie úplne až tak ako "dvojka", ale len o trošičku menej. Získali si ma postavy Banea, Catwoman, ktorá bola fakt sexy a príjemný bol aj Joseph Gordon Lewitt. Hlavný dejový zvrat ma fakt šokol a efekty boli neskutočné. A ten záver - fakt krásne zavŕšenie tejto vynikajúcej trilógie. 5 hviezdičiek udeľujem veľmi rád. ()

LizianShaw

I přesto, že řada mezinárodních kritiků má opačný názor, pro mě je DKR perfektním vyvrcholením té nejlepší ságy. Naprosto mě uchvátil Bane, jehož Tom Hardy u mě od té doby stoupl a vždy se rád podívám na jeho další filmy, či seriály. Nové tváře Joseph Gordon-Levitt a Anne Hathaway taky zazářili a i přesto, že je tu spousta postav, každá má svoji významnou účast v příběhu (i vtipné cameo Cranea potěšilo). Možná ta akce, se může v současné době jevit jako zastaralá (zdejší Batman je spíš takový boxer, než stealth ninja), ale když je vše ostatní perfektní, tak mi určitě nepokazila dojem na film. Je škoda, že se Nolan už nikdy nevrátí ke komiksovému řemeslu, protože jeho jedinečná trilogie bude navždy zlatým hřebem všech superhero filmů, již nejde napodobit. ''Let the Games Begin!'' ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)