poster

Temný rytíř povstal

 • USA

  The Dark Knight Rises

 • USA

  T.D.K.R.

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  The Dark Knight Rises

 • Slovensko

  Návrat Temného rytiera

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Hrají:

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul, Ben Mendelsohn, Burn Gorman, Daniel Sunjata, Aidan Gillen, Nestor Carbonell, Brett Cullen, Reggie Lee, Chris Ellis, Juno Temple, Thomas Lennon, Rob Brown, Fredric Lehne, Will Estes, David Dayan Fisher, Brent Briscoe, John Nolan, Robert Wisdom, Ian Bohen, Uri Gavriel, Aramis Knight, Josh Stewart, William Devane, Joey King, Liam Neeson, Cillian Murphy, Tom Conti, Desmond Harrington, Tomas Arana, Jillian Armenante, Aja Evans, Wade Williams, Jake Canuso, Daniel Newman, Warren Brown, Christopher Judge, Jason Yee, Michael Papajohn, David Gyasi, Aaron Eckhart, James Rawlings, Joshua Elijah Reese, John W. Iwanonkiw, Claire Julien, India Wadsworth, Ronnie Gene Blevins, Josh Pence, Edgar Jimz, Thomas Tull, Glen Powell, Shaun O'Donnell, Shannon Lanier, Oliver Cotton, Ed Heavey, Mark Falvo, James Harvey Ward, Mitchell Yee, Alex Ziwak, Rey Goyos, John Mancini, Adam Piacente, John Macmillan, Kevin Tanski, Jay Benedict, Gonzalo Menendez, Trevor White, Graham Curry, Joseph Lyle Taylor, Duane Henry, Andrea Vasiliou, Sarah Goldberg, Linus Roache (a.z.), James Blankenfeld, Peter Holden, Massi Furlan
(další profese)

Externí recenze k filmu (32)

 • Advojka.cz (Jiří Flígl)

  "Bohužel se nejedná o ojedinělý případ, kdy si tvůrci v závěru trilogie vypomohli vyloženými klišé a schématy. Midcultově působící motivační moudra, sáhodlouhé monology záporáků o jejich minulosti i plánech, nepodložené záchvaty morální zodpovědnosti u ambivalentních postav či logicky nedotažené…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Film selhává v tom, že se pokouší nově pracovat s tím, co si v minulých dílech mnozí tolik pochvalovali - totiž s možností učinit "naivní" comicsový příběh věrohodným, zásadně vážným vyprávěním." (více)

 • Atomn.cz (Adam Hencze) ****

  "Závěrečná část trilogie je rozhodně nejzajímavější, i když to nutně nemusí znamenat nejlepší nebo nejkvalitnější. Je komiksová, plná momentů vtipných, temných, brilantně akčních a i trochu cheesy. I přes větší spoustu drobných chyb a tahu na branku bez branky poslední, finální a rozmanitější THE…"

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Nolan, který se tak důsledně vyhýbal uplatňování všech komiksových konvencí, se k nim teď rád uchyluje. Vlastně ani nemůže jinak, pokud chtěl, aby jeho vyprávění neskončilo tragicky a obsahovalo prvek naděje. Tak jako na konci dvojky zlikvidoval koncept superhrdiny, nastolený prvním filmem, ve…" (více)

 • BestFilm.cz (David Krabec) *****

  "Rozhodně mohu film vřele doporučit, za jeho návštěvu v kině dostanete za své peníze skutečně kvalitní podívanou. Nicméně něco málo k dokonalosti jeho předchůdce chybí, ale překonat Temného rytíře bude asi na delší dobu velký oříšek pro všechny filmaře světa. Trochu slabší scénář, který lehce ztrácí…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) *****

  "Trilógia sa uzatvára ako skladačka. Temný rytier musí znovu povstať. Zastaviť ničivé sily, ktoré ohrozujú bezbranných. Obetovať sa v prospech hrdinských ideálov, v ktoré už nikto nedúfa. A dokončiť tak svoju neľahkú cestu. Nolan zakončil svoj monumentálny epos najlepšie, ako to len šlo. Morálne…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Všechno to svědčí o věčné škodě – Nolan nevěnoval scénáři stejnou péči jako své režii, herci svým rolím, nebo Hans Zimmer dech beroucí hudbě. Součtem všech vad na kráse pro mne závěr nové řady zůstává jejím nejslabším článkem. Sice stojí vysoko mezi komiksovými filmy, jenže zdaleka nepřekvapil tak,…" (více)

 • Dejffilm.cz (David Hanuš) *****

  "Velmi dobře je napsaný scénář, který obsahuje tolik úžasných dialogů, při kterých se budete tetelit blahem. Přesto, že první třetina filmu je spíš o mluvení než akci, ničemu to nevadí, protože všechno má své důvody. Povedená je opět hudba Hanse Zimmera, která burácí od začátku do konce, umocňuje…"

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "V Temném rytíři co povstal Christopher Nolan malinko slevil ze své vypravěčské preciznosti, na jakou jsme od něj z jeho předchozích filmů zvyklí, ale dostatečně to vynahrazuje emocemi, zdařilou akcí, epickým měřítkem a vynikajícím závěrem, který by měl naprostou většinu fanoušků spolehlivě…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) *****

  "Kdyby se z příběhu úplně vytratila jakákoli zmínka o Batmanovi, tak by zůstalo bravurní uvěřitelné akční drama o násilném teroristovi, který velice chytře a systematicky přebírá absolutní nadvládu nad městem a jeho občany, a jak se mu v tom několik málo policistů snaží zabránit. Komiksová atmosféra…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Naozaj len ťažko hľadať tak inteligentne natočený film v tomto žánri, preto film ako blockbuster nesklamal, ale ako ďalšie Nolanove dieťa, toto trochu pokuľháva. Fanúšikovia však na záver dostanú riadnu porciu nostalgie a budú určite spokojní, pretože asi takto nejako sa má uzatvoriť sága o…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Ale také jsem byl dost smutný z toho, že skoro nikdo další v Hollywoodu neumí dělat filmy, které by se takto strefily do mého gusta. Filmy, ve kterých jsou skvělí herci s chytrými dialogy, neutuchající hudba Hanse Zimmera, trocha toho filosofování, a celé dohromady je to inteligentní komerční…" (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) *****

  "Christopher Nolan svůj projekt završil perfektně bez sebestředného imaginárního poplácávání po zádech, dovedl svoje postavy k epickému závěru, dobro zvítězilo a přes trochu více dějových zvratů se Batman uložil k důstojnému odpočinku. Vrcholným dílem trilogie však nadále zůstává Temný rytíř, který…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Přes drobné výhrady představuje Temný rytíř povstal výtečné završení výtečné trilogie, která vstoupí do dějin kinematografie. Jediným jeho problémem je to, že zatímco Batman začíná a Temný rytíř fungovaly víceméně na první zhlédnutí, epický závěr je potřeba vidět vícekrát, aby byl plně doceněn. A…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) *****

  "Osobně jsem ze třetího dílu nadšen. Hraje na ty správné struny, řeší dle mne správné otázky, sem tam utrousí vynikající hlášku, která dodá špetku humoru do jinak temného, až beznadějného příběhu. Ano, je zde několik nelogičností, tedy hlavně technického rázu, ale pokud nejste opravdu velcí rýpalové…" (více)

 • Gorilla.cz *****

  "Temný rytíř povstal je jiný. Nolan přinesl do série opět nový pohled na věc. Zda je to dobře nebo ne je na vás. Kdo půjde na dalšího Temného rytíře, může být zklamán. Kdo se ale půjde bavit k zatím nejkomiksovějšímu dílu série, se bavit určitě bude. Ale i tomuto filmu se nevyhnuly různé klišé a…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "„Temný rytíř povstal“ není tak dobrým filmem jako „Temný rytíř“, ale s tím se prostě muselo počítat. Překonat něco takového... Nevím, jestli je to vůbec možné. „Temný rytíř povstal“ obsahuje neskutečné množství patosu, který ve snímcích předchozích chyběl. Jsou zde komiksová klišé, jako nečekané,…" (více)

 • iDnes.cz (Petr Kořínek) ***

  "Miliardář Bruce Wayne má koneckonců dobré úmysly a je kvůli svým spoluobčanům nejen ochoten zchudnout, ale položil by za ně i život. Toto prozření dělá ze zbabělých policistů hrdiny a proletáře mění v zastánce neoliberalismu. Nejednou se tak během filmu vybaví tvář majora Zemana, který to také…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Nolan prostě jen nemá prostor pro udržení neudržitelných standardů svého světa, své jedné předpřipravené cesty, kde se dějí nesmyslné komiksové zvraty, jimž se zoufale snaží dát smysl. 70 %" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ****

  "Jako celek působí film kompaktně a vyváženě. Délkou je však na hraně. Občas mi připadaly zdlouhavé dialogy a také opakované scény z vězení by se daly zkrátit. Tvůrci filmu si však řekli, že si milovníci Batmana musí prostě užít. Jedná se o poctivou „pohádku pro dospěláky„ a tak je potřeba dát…" (více)

 • Kukatko.cz (Klára Scholzová) *****

  "Temný rytíř povstal každopádně velkým dílem je a věřím, že jeho hodnota by mohla s časem ještě narůstat. Skrývá se v něm totiž tolik energie, tolik obrazové i emocionální síly, že k sobě táhne jako magnet každého, kdo se k němu jen přiblíží." (více)

 • Kultura21.cz (Ing. Olga Koníčková)

  "Pokud jde o scény, kdy Batman a Bane spolu bojují, jsou pro nás, diváky, velkolepou podívanou. Zajímavá je inspirace všem dobře známou katastrofou, která se udála 11. září v roce 2001, kdy Batman prolétává svým tryskáčem několika mrakodrapy a rovněž je tak zapaluje." (více)

 • Magazin.Libimseti.cz (Pavel Klimeš) *****

  "V celkovém zhodnocení zde máme po všech stránkách výborný film, na který se vyplatí zajít do kina. V přímém srovnání s předchozím božským Temným rytířem ovšem trochu ztrácí. Lze ale říci, že zatímco Temný rytíř byl skvělým filmem sám o sobě, Temný rytíř povstal je lepším filmem o Batmanovi. Pokud…" (více)

 • MarastMusic.com (Magdalena Mikulová, Barbora Zvěřinová)

  "Temný rytíř povstal je nejen skvělým zakončením trilogie, ale kvalitou a zpracováním naprosto rovnocenným partnerem svému předchůdci, Temnému rytíři. Můžeme doufat, že se mu dostane alespoň stejné pozornosti." (více)

 • MovieMania.sk (Stano Sokolský) *****

  "Christopher Nolan to konečne dokázal – na rozdiel od katastrofálneho ukončenia filmovej série v roku 1997 nenechal nič na náhodu a dôstojne uzavrel príbeh jedného z najstarších a najznámejších komiksových hrdinov všetkých čias." (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Největším nepřítelem se Nolanovi stává paradoxně on sám. Recykluje druhý díl co do temné atmosféry beznaděje a zoufalství, tak některých podzápletek (opět akt terorismu v podobě eminentní hrozby výbuchu, avšak ve větším měřítku nebo pád a vzestup hrdiny). Po téměř dokonalé dvojce s hutnou dějovou…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Třetí Batman opravdu hodně trpí na přemnožení zápletek, postav a motivů. V zásadě komorní trojčlenka Temného rytíře je pryč. Z předchozího filmu si Nolan dobrovolně do úvodu přinese závaží v podobě odkazu Harveyho Denta, pak je tu hrozba jménem Bane, tajemná Selina Kyle, ještě tajemnější postava…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Obrazy zkázy jsou sugestivní a zainteresovaný divák u nich může mít zase jednou pocit, že spolu s postavami i zpustošeným městem „odžil věky“. Což u instantních blockbusterů naší éry prostě zvykem nebývá. No a pak je tu hodně zapeklitá politicko-společenská rovina, která díky krizi nabyla na nových…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "I přes všechny nedostatky je zhlédnutí závěrečného dílu téměř povinností pro všechny fanoušky této trilogie. Temný rytíř povstal si na sebe vydělá během několika promítacích dnů a vlastně bude považován za velmi úspěšný film. Přesto do toho mohl Nolan vložit víc ze svého know-how, tak jako u…" (více)

 • TotalFilm.cz *****

  "Snímek je výborně obsazen, každá postava si zažívá svou zásadní chvíli, která jí poskytne mnohovrstevnatost i na malém prostoru. Temný rytíř mě doslova fascinuje. Epický velkofilm, který možná nemá přesah, jaký mu někteří jeho fanoušci přisuzují, ale co se týče filmařiny, je rozhodně přelomem.…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Milan Kajínek) *****

  "Když jsem viděl Nolanův snímek The Prestige, zařadil jsem jej hodně pod úroveň podobného snímku Iluzionista od režiséra Neila Burgera. V novém Batmanovi se mi zdálo, jakoby se Nolan z Iluzionisty poučil a zařadil tam některé jeho pozitivní příběhové prvky. Tím myslím postupné odhalování záměrné…" (více)

 • 25fps.cz (Ondřej Pavlík) ****

  "Jestliže je dnes Temný rytíř notoricky znám jako snímek odrážející všudypřítomnou paranoiu americké společnosti po 11. září, jeho nástupce patrně čeká totožný osud ve vztahu k finanční krizi, veřejným nepokojům a hnutí Occupy Wall Street. Za ikonickou lze už nyní považovat scénu, ve které se Bane…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace