Kapka krve

Wai Lun Ng

Henry Lai

Scénografie:

Alfred Yau

Po perfektně akčním rozjezdu to sklouzlo spíš ke krimi drama, ale i tak to mělo atmosféru a tempo naspeedovaný fretky. Mimochodem tak luxusně udělanou bouračku sem hodně dlouho neviděl ! Díky přítomnosti Nicholase Tse sem čekal nakou tu kung fu bitku, která se nekonala :( ale rozhodne to neni na škodu. Rozkošnej tvoreček v podání prťávý čínanky byl hustej a smekám před jejím hereckým výkonem.(8.7.2009)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 7/10/// +celkem brutální akce, soupeři si tu jdou tvrdě po krku, motivace všech tří postav je pochopitelná -docela zamotaný děj, místy nepřehledný, občas se to zdá jako nekonečná naháněčka, emocionálně mě film nepohltil, na rozdíl od jiných jak tomu bývá zvykem/// Očekávání byla zřejmě větší, protože výsledný dojem je dobrý. A na to u Hong Kongských akčních filmů nejsem zvyklí. Očekávám od nich hodně. Nicméně své diváky si film najde. Akce je tu hodně, je dobře natočená. Atmosféra bezmoci tu funguje na jedničku. Jen to mohlo být dějově trochu stravitelnější./// Celkem 60%///(26.12.2011)

• URBAN

Asijské filmy mám rád , jenže tento se bohůžel nepoved . Byl špatný už od základu . Dejme tomu že příběh byl dobře sepsán , ale jeho zpracování teda nic moc , jediné co se mi na něm líbilo bylo spojení všech příběhů , ale to v konečném důsledku taky nebylo zrova nic extra . Mít to v rukách někdo jíný , možná by to dopadlo mnohem líp . ( 18.5.14/MAC )(20.5.2014)

Je to dosť dobrý akčný thriller. Má veľmi dobrý príbeh o drsnom policajtovi, ktorý pri jednej akcii behom prenasledovania zločincov nechtiac zastrelí malé dievča, dcéru právničky a s tým sa moc nevie vyrovnať. Ale keď je unesená druhá dcéra právničky, ktorá má za jej vrátenie zničiť dôkazy proti vplyvnému mafinánovi, policajt ju chce zachrániť za každú cenu. No únoscom je drsný zločinec, ktorý má na to tiež svoje dôvody. Spracovanie je na tom dobre, po výbornej nadmieru dynamickej úvodnej fázi sa síce tempo filmu dosť spomalí, aj keď ani vtedy to nie je zlé, film hlavne dobre zoznámi so súčasným stavom všetkých dôležitých postáv, ale v druhej polovici sa to už zase slušne rozbehne a film už je prakticky jedna dlhá dynamická jazda a naviac s perfektným záverom. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom vydarená. Snaží sa pôsobiť čo najrealistickejšie, čo sa jej aj dosť darí, celkovo je výborne natočená, dynamická a drsne pôsobiaca, tvoria ju hlavne rôzne naháňačky, či už v automobiloch alebo aj pešo, krátke prestrelky alebo ručné strety, ale tu sa už o nejakých plnnohodnotých súbojoch určite hovoriť nedá, skôr sa len dvaja protivníci snažia jeden druhého odzbrojiť a samozrejme aj zabiť. Najviac sa mi páči celý úvod alebo aj pešia naháňačka v meste. Herecké obsadenie je výborné, Nicholas Tse v hlavnej úlohe, jeho úhlavný nepriateľ Nick Cheung, k tomu ešte Jing Chu Zhang a Kai Chi Liu. Réžia a technická stránka sú skvelé, tento drsný a zároveň prvotriedny štýl mám rád. Beast stalker je plnohodnotný predstaviteľ moderného Hong Kongského akčného štýlu, v ktorom sa síce žiadne bojové umenia nenájdu, ale nahradzujú ich realističnosť, dynamika a nekompromisnosť. 76%(9.3.2012)

Líbilo a sakra moc ! Další vynikající Kidnapperský flick,který je na Asii až nadstandartně dobře natočen. Záporák se skleněným okem vidící pouze černobíle působil jako chladnokrevné sadistické hovado. Závěrečná půl hodina byla bez výhrad.. Přišly na řadu Emoce, opravdu silná dávka emocí, Gore,horší trest pro záporáka než SMRT a perfektní Pointa!(31.5.2013)