Kapka krve

Wai Lun Ng

Henry Lai

Scénografie:

Alfred Yau

Nejak som čakal niečo iné. Myslel som, že si idem pozrieť Hongkskú kung fu mlátičku. Hovno. Hneď na začiatku sa dočkáme policajne razie. Bez zbraní. Do boha. Skutočne? Nabehne tam 6 policajtov s holými rukami? Potom sa ale našťastie film premení na solídny autentický thriller s dobrými postavami. Časti filmu do seba zapadajú lepšie ako by sa zdalo. Občas som trpel a niektoré scény boli trápne, ale keď to skončilo, vedel som, že som videl dobrý film. Malo to atmosféru. Občas je to napínavé ako piča a pozdával sa mi záporák. 70-75%, 4*.(10.8.2014)

Nooo, Hong Kong opět natrhává Holywoodu místa, kde záda ztrácejí slušné jméno a to v pravdě v americkém žánru. Akční thriller, který se s ničím nemaže, má skvěle strukturovaný scénář a dramatický oblouk silný jak Franta Kocourek - úplně v závěru toužíte, aby vše dobře dopadlo! Prostředí je rušné, špinavé a nepřehledné, záporáci jsou schopní a nekompromisní a policisté jsou jen lidi z masa a kostí. Kamera je naprosto úchvatná, vše jen na jednoduchý filtr a na ručku, maximální dynamika a do toho city ždímající soundtrack. Už dlouho jsem se takhle nebavil a nestačil žasnout a mimochodem Nicolas Tse už podle mne má na ameriku, polovinu místních modýlků by si dal k snídani. Chcete jen chytat zločince, zachraňovat životy, ale jste jenom člověk a pak vám osud přihraje do cesty další potencionální selhání a vy už zase znova selhat prostě nechcete! ... 100%(12.11.2009)

Tento thriller mě zaujal zajímavým poskládáním děje, postavami, které mají svá traumata a pokuší se z nich dostat. Nicholas Tse v roli odhodlaného policisty snažící se zachránit dceru žalobkyně je velmi přesvědčivý, film působí někdy dost realisticky a drsně, jeho atmosféra se neustále mění, ale dostane se vám spolehlivě pod kůži. Akční scény jsou výborné ať automobilová honička na začátku, nebo běh po svých městem. Konec filmu mi připomněl http://www.csfd.cz/film/238195-open-city-mubangbi-dosi/ kdy celý přívěh se vyjeví až na konci a konečně vše zapadne na své místo. Občas trpí scénář nelogičností, ale herci na to dávají spolehlivě zapomenout, jestli chcete vidět krimi v napínavém tempu ,které se čím dál víc stupňuje jste tu správně.(26.4.2009)

Zajímavý film, tak trochu nestandardní, i když místy nudný. Zvláštní svou atmosférou i podáním celého příběhu. Celou dobu, co jsem se koukal, jsem si říkal, klasický standard za 3 hvězdy. A když jsem to dokoukal, dávám 4. Zprvu ani nevím proč, teď při psaní komentáře zjišťuji, že se mi asi opravdu líbila jeho celková atmosféra, která z akčního thrilleru udělala i trochu drama a navíc cítím, že je to správně. Oslovila mě i hudba, což je hodně zajímavé, protože asijskou filmovou hudbu opravdu nemusím. Za mě 75%(7.4.2013)

To je osud. Vyjebe s tebou a pak Ti zase pomůže..... Kriminálka, která v tradiční asijské bezohlednosti neváhá využít malé děti. Nevyzpytatelné cesty osudu jsou tím, co mě má ohromit, charakterové vlastnosti jsou zdůrazňovány, ale nechávají mě v klidu. Občas v akci zajímavá kamera, napětí a natahované finále může snad i někoho dojmout. Prostě další film z Hong Kongu o policajtech. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Pochopím, proč si nemám nechat v Asii unést dítě. 2.) Nechápu, jak může na ¾ slepej zločinec utíkat policajtům. 3.) Poznám, kolika lidem může jeden kriminální případ zamotat osud. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(29.12.2010)