Jiří Suchý: Obnošená vesta

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební / Komedie
Československo, 1961, 4 min

Filmová písnička J. Suchého a J. Šlitra. (oficiální text distributora)

sator

Píseň byla složena pod názvem Léta dozrávání, ale protože si ji lidé pojmenovali po svém, autoři Suchý a Šlitr se před lidovou tvořivostí sklonili. ()

Jara.Cimrman.jr

Sebevrahův příběh je pojat vtipně i nápaditě, ale mne některé groteskní záblesky rušily a dixielandové (či co to bylo) pasáže mne zase donutily k zamyšlení, zda by v tuto chvíli nemohl mé trápení ukončit jed, provaz či vlak. Samozřejmě, že ani jedno, protože já nejraději skáču z mostu. ()

honajz

Ten moderní konec mi přišel poněkud nešikovně napasovaný, jakože dnešní mládež nemá problémy či co, ale jinak se člověk pobaví, zvláště tou scéna na kolejích, kde zrovna nejede vlak. ()

Ej Hlemýžď

"Obnošená vesta" je všeobecně rozšířený název této nápadité filmové písničky a rovněž ho používám. Ale mám neodbytný pocit, že oficiální název je "Léta dozrávání". ()

Karlos80

Pěkné a milé, ze začátku to ale na písničku vůbec nevypadá, ale jak se to rozjede tak už to všichni dobře znáte..."Život je pro mne obnošená vesta. Šedá a nudná - však to račte znát. To říká sotva jeden člověk ze sta. A ostatní se musí smát".. ()

• Píseň byla složena pod názvem „Léta dozrávání“, ale protože si ji lidé pojmenovali po svém, autoři Suchý a Šlitr se před lidovou tvořivostí sklonili. (sator)