Five Star Day

USA, 2010, 97 min

Snaha podpořit "vědeckou" hypotézu výzkumem čtyř lidí dodala romantické (ne až tak) komedii trošku šmrncu, ale jak vyřešit, že se výsledky výzkumu nehodují s hypotézou? Ještě že mají američtí tvůrci k dispozici filosofické kecy, kterými jsou schopni zaplácnout každou situaci. Film spadá do škatulky "hledal něco/někoho a našel sám sebe".(18.12.2013)

• dopitak

Zajímavý námět, ale zpracováním ani ryba, ani rak. Začátek má náběh na typickou ironickou komedii sebeodstřelováním, kdy fantazie hlavního hrdiny konfrontuje tvrdá realita, samozřejmě o 180 stupňů otočená jeho představám. Pak ale stupidní záminka (scénáristický oslí můstek) tvorby školního projektu vyžene našeho pseudohrdinu do centra Chicaga, kde jak na sviňu pořád žijí tři další týpci, kteří se narodili jen pár minut před nebo po něm. A co čert nechce, podaří se mu je v téměř desetimilionovém městě najít. Už jste utekli? No vono lepší.(21.3.2012)

Cesta muža snažiaceho sa vyvrátiť teóriu astrológie, ktorá ho dovedie k väčším otázkam o živote, láske a o osude.(16.1.2012)