poster

Nikdy nekončí (TV film)

Psychologický

Československo, 1992, 61 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • argenson
  ****

  V první řadě zaujme nezvyklé spojení Janžurová (matka) - Hanzlík (syn) při vědomí jejich věkového rozdílu pouhých sedmi let, ale proč ne. Zřetelná inspirace divadelní hrou a skrovná výprava s jedním interiérem není vůbec přítěží. Naopak ale mírně rušily dokumentární záběry na Londýn, které snad měly způsobit méně divadelnosti a více televiznosti, což se ale ne zcela podařilo. Dějově výborné. Neuvěřitelná geneze vztahů a eskalace dialogů vrcholí překvapivým koncem. Pak ani neruší některé divadelní zkratkovité prvky, které v televizním zpracování nemusely být. Neumím si například představit, že by žena poprvé na návštěvě v Londýně na pokyn "Pojďte se projít" hodila na sebe kabát a bez sebemenších příprav během patnácti vteřin odcházela. Stejně tak si při pozorném sledování všimnete, že čas odbíhající na hodinách v pozadí mírně nekoresponduje s vývojem děje.(14.1.2009)

 • Terva
  ****

  Psychologický příběh syna, jehož komplikovaný vztah k matce jej provází v emigraci i v osobním životě. Dvojice Janžurová Hanzlík je sice trocu nesourodá, ale výkon Ivi vše napravuje.(4.8.2011)

 • Rhed
  ****

  Hysterka, generálka a bezohledná manipulátorka - tedy typická matka. Jednotlivé verze matek se liší jen mírou vyjmenovaných rysů a používanými kulisami. Bod dolů za přepitvořeného S. Jiřího a především příval zbytečného filosemitismu - což se ovšem dalo od Kurase čekat. Také nezbylo, než přimhouřit oko nad faktickými nesrovnalostmi v dorozumívání jednotlivých postav.(14.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace