Yugamseureoun dosi

• Jižní Korea 유감스러운 도시 (více)

Blizzard

Slušná gangsterka, která ale nedosahuje kvalit jiných Áčkových titulů a to i díky tomu, že se z části jedná o komedii. Kim Dong-weon znatelně vysál herecké obsazení, viz trailer na tento film, již z předchozího dílka My Boss, My Student/Teacher/Hero 2, kdo se v těch xyz názvech má už vyznat. Příběh o dvou skrytých krysách, z nichž jedna je policajt infiltrující gangstery a druhá jeho pravý opak, není zrovna dvakrát originální, ale dobře se to sleduje. Postupně si získávají důvěru a sympatie na obou stranách svého působení, jejich převrácená profesní kariéra stoupá vzhůru a tím se i konflikt policie s gangstery blíží ke svému konci. Oba hlavní aktéři však nejsou jen černá a bílá převlečená za zlo a dobro, a tak se jejich role ještě o něco zkomplikují. I přesto, že bych tento snímek opět raději viděl jen jako čistě temnou gangsterku, z prostého důvodu, že jsem se dobře bavil jak v těch akčních, tak i v těch komediálních pasážích filmu, trochu přimhuřuji oči a zaokrouhluji výsledné hodnocení na slabší čtyři hvězdy. (6/10) ()