Nezlomná pouta (TV film)

Nezlomné putá

Kanada / USA, 2008, 90 min

Graeme Campbell

Předloha:

Louisa May Alcott (kniha)

Shelley Evans

James Gelfand

Steve Solomos

Jean Beaudoin

Scénografie:

Tim Bider

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Rozpočet $2milióny(19.8.2009)

Po Malých ženách další filmová adaptace románu od Luisy Mary Alcottové, tentokrát v kanadské a ještě televizní produkci. Příběh se skládá v podstatě ze stejných prvků jako Malé ženy - život chudé rodiny na americkém Východě v 19.století, převaha ženských hrdinek, složité rodinné vztahy, boj se spálovou horečkou, první láska. Film je to příjemný, s nestárnoucí Jacqueline Bisset v hlavní roli, ale na Malé ženy mu přece jenom něco chybí - lepší herecké výkony, větší šmrnc a spád, vrstevnější scénář.(11.12.2011)

Variácia príbehu Malých žien, len v menšom, menej heartwarming, či ambicióznom podaní. Rovnaký vzorec, typológia hlavných postáv. Sústredenie padá na Tilly, konflikt matky a jej matky a zvyšné postavy sú len "do počtu", čo je veľká škoda. Ale.. akoby prepracovanie vidíme v Malých ženách. Svojou počiatočnou romantickosťou a jazykom ako z dávneho románu sa hodí pre mladšie -násť ročné.(12.2.2014)

Jacqueline Bisset byla kdysi dlouhá léta suverénně má nej .. má nejkrásnější, nejobdivovanější filmová kráska .. vždy se mi moc líbila .. od Muže z Acapulca byla má naprostá a totální 1 .. celou základní vojenskou službu jsem s ní každou noc spal a přiváděl tím k zoufalství mazácký a velitelský sbor našeho útvaru (měl jsem totiž její velkou fotku podlepenou silnou lepenkou a tu jsem každý večer obřadně vytáhl z nočního stolku, políbil ji a dal si ji potom k hlavě na svou postel) … čas, v tomhle náš nepřítel, nejde zastavit, ale já ji stále obdivuji .. pořád ji to sluší .. tady je z ní nejelegantnější filmová babička …(13.10.2010)