poster

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

 • USA

  Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Externí recenze k filmu (21)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ***

  "Problém (a nikoli poklad) je opět zakopaný v hlavní postavě. Jack Sparrow svou náturou v rámci běžných pravidel má být figurou vedlejší - něco jako šavlozubá veverka v Době ledové, s níž ho ostatně spojuje podobný destrukční potenciál." (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) **

  "Občasná cynická hláška a Deppovy charakterizační výstřelky nemohou zakrýt, že z marnivého sobce Sparrowa řídícího se absurdními zkraty své „zhulené“ mysli se kapitán musel začít měnit v ušlechtilého, mužného akčního hrdinu. Bývalý cynik s proměnlivou sexuální orientací teď mužně bojuje, běhá, skáče…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Mix dobrodružství, romantiky, akce a komických gagů sice v jednotlivých složkách nenabízí stejně vyvážené chutě, ale jinak se servíruje stále stejný a prověřený rodinný koktejl, jehož ingredience se asi nebudou chtít tvůrcům obměňovat. Po zhlédnutí čtvrtého pokračování námořní ságy bych možná…" (více)

 • BestFilm.cz (Václav Carvan) ****

  "Ačkoliv se z předchozích slov může zdát, že noví Piráti jsou propadákem, věřte, že tomu ani zdaleka tak není. Osobně jsem po shlédnutí trailerů měl minimálně smíšené pocity, ale nakonec z toho čtvrté pokračování vyvázlo se ctí. I přes všechny svoje nedostatky jsou i nadále koukatelnou, poměrně…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Oblíbení hrdinové vám pořád dokážou udělat ohromnou radost, ale už to zkrátka není takové, jako když jste je poznali poprvé. Všechno se hraje na jistotu, aby se mainstreamoví fanoušci série neprověřených postupů nezalekli." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Nikdo už nemůže tvrdit, že kapitán Jack Sparrow (Depp) není hlavní atrakcí, tady má totiž konečně zaslouženou hlavní roli. Zapomeňte na Willa a Elizabeth, ti se na plátně ani nemihnou. Jinak se ale můžete těšit na několik starých známých a také na spoustu nových tváří." (více)

 • FantasyPlanet.cz (Josef Horký) **

  "Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna jsou pozlátko. Na první pohled lesklé, třpytící se a draze vypadající. Pokud se však podíváte pozorně, zjistíte, že je to vlastně jen tretka. Zábavná, ale přesto tretka." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) ***

  "Film priniesol nový pohľad na Pirátov, no nedostatočne vykreslil to čo chcel. Príbehovo je to lepšie ako 2. a 3. časť, pretože začína od „nuly“. Nepotrebujete k tomu predchádzajúce diely, aby ste sa vedeli orientovať. No aj tak to ma stále ďaleko od prvej časti." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Podívaná a humor to občas jsou i v tomto dílu, ale pouze proto, že se snaží exaktně kopírovat styl předchozích dílů. I když je film ze všech dílů nejkratší (jen kousek přes dvě hodiny), subjektivně mi přišel zdaleka nejrozvleklejší. Občas jsem se pobavil nebo pousmál, ale ani jednou jsem si neřekl…" (více)

 • Filmpress.sk (Miloš Ščepka)

  "Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách nenaplnili obavy, že zmeny v štábe i v hlavných postavách povedú k výraznému poklesu kvality. Zmenil sa predovšetkým žáner – z láskavej paródie na pastiš. Je len málo pravdepodobné, že by sa táto skutočnosť nejako výraznejšie negatívne prejavila v návštevnosti…" (více)

 • Filmserver.cz (Michal Motyčka) ***

  "Solidní rozjezd se velmi rychle utopí ve zbytečných scénách plavby, vzpoury a tlachání o ničem. Naštěstí přichází jedna z vrcholných scén filmu, a to souboj s mořskými pannami. Nejen, že jde o jedinou dobře natočenou akční scénu filmu, která místy přesahuje až do hororového žánru, ale hlavně: na ty…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ***

  "Čtvrtí Piráti z Karibiku jsou zcela průměrným letním blockbusterem bez jakékoli přidané hodnoty, což je pro tuto sérii novum. Otázka je, jak se to bude líbit divákům, protože to je jediné skutečné měřítko úspěchu takového díla. Miliarda, která se povedla dvojce, to nebude, to jsem si skoro jist." (více)

 • Houser.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Všechno je oddechově zábavné, jenom poněkud vyčerpané. Pouze scéna lovení mořských panen dokáže přivolat tu dávnou magii. I dialogy znějí tak, jakoby na scenáristické duo Ted Elliott a Terry Rossio, jemuž se podařilo oživit pouhou atrakci v Disneylandu, padla únava dřív, než došlo k pramenu…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Piráti z Karibiku 4 překonali minulý díl v tom, že scénář neimplodoval v přímém přenosu. Jinak je vše takřka úplně stejné, což je vzhledem k změně režiséra podivné." (více)

 • Kinoprogram.cz (Lukáš Novotný) ****

  "Tahle sázka na jistotu totiž hollywoodským účetním vyšla. Dobrodružných velkofilmů, ve kterých hláškuje Johnny Depp, září Penelope Cruz a hudba Hanse Zimmera hraje na plné pecky, zase tolik nemáme. A těch, které fungují i ve vzpomínkách na projekci o pěkných pár týdnů dozadu pak ještě méně."

 • Koule.cz (Štefan Titka) ****

  "Čtvrtý díl Pirátů z Karbiku je o něco sympatičtější než ten předchozí a pokud znáte předchozí filmy, už asi víte, jestli má cenu na čtyřku chodit. Žádná revoluce se nekoná, koktejl je prověřený, tak proč ho měnit. Otázkou už jen zůstává, kolik karibských drinků ještě dostaneme, než úplně…" (více)

 • Magazin.Libimseti.cz (Pavel Klimeš) ****

  "Snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna je důstojným pokračováním pirátské série, které se do značné míry poučilo z prohřešků minulého dílu. Není ale bez chyb a velice bych se divil, kdyby dokázal dostatečně zaujmout i předchozími díly zcela nezasažené publikum. Jako oddechová záležitost nabitá…" (více)

 • MFantasy.cz (Zuzana Vašíčková) ***

  "Ano, Johnny Depp je okoukaný. Ale přesto se některým scénám budete smát, chtě nechtě. Jeho grimasy a psí oči…, odpustíte mu, že ho vidíte jako stejnou postavu již počtvrté. Honička na kočárech patří mezi lepší akční scény filmu, ale lov mořských panen, ten je zážitkem. Má příjemně ponurou…" (více)

 • MovieScreen.cz (Martin Bubrín) ***

  "Co bylo ale patrné z trailerů, se jen potvrdilo – vyprázdněná audiovizuální stránka, další šaškování Johnnyho Deppa a absence jakýchkoliv výrazných momentů. Film tak můžeme bez problému zařadit mezi loňské nevýrazné a unylé blockbusterové počiny Jerryho Bruckheimera." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Čtvrtému dílu evidentně prospívá, že se inspiroval v literární předloze - příběh o hledání pramene mládí tudíž má nějakou logickou výstavbu i dramaturgii, postavy v něm jen zmateně nepobíhají a naopak se sympaticky ujímají vytyčeného prostoru. Pirát Černovous jako záporák plně obstojí, jeho vnadná…" (více)

 • Topzine.cz (Tereza Janíková) ***

  "Přese všechno nabízí Piráti to, po čem v létě většina diváků kin touží – nenáročnou zábavu, která má sice místy náběh uspávat, v dalším momentě se ale dokáže skvěle mířeným vtipem okamžitě zvednout." (více)