Letem světem (TV seriál)

Česko, 2004, 38x27 min

Mojmír Kučera

Mojmír Kučera
  • Wez

hodnocení se zdržím,ale zajímalo by mě,na kolik celá tato původní televizní "srandovní" cestománie daňové poplatníky vlastně přišla??Kolik stála výroba byť jen jediného dílu???Oficiální text distributora hovoří o destinacích jako NDR,SRN,Rakousko,Belgie,atd-já jsem viděl díly Indie,Thajsko,Srí Lanka,Austrálie,Dubai,JAR,USA atd včetně návštěv těch nejluxusnějších destinací-takže jestli jsem to pochopil správně,celý štáb ČT včetně dvou komediantů už dávno za zenitem si udělali parádní výlety po světě za peníze daňových poplatníků(ani bych se nedivil,kdyby si s nimi "čirou náhodou" udělal výlet i ředitel a náměstci ČT,aby na ůroveň pořadu osobně dohlédli),to vše v době,kdy ČT strašně skuhrala,že by bylo nutné ještě trošku přitvrdit s výběrem koncesionářských poplatků,protože ČT nevycházela se svým rozpočtem-tuším asi 7 miliard korun ročně)-kdyby si něco takovýho natáčela Nova nebo Prima,je mi to srdečně jedno,ale ČT existuje opravdu z peněz nás všech,včetně vybíráni poplatků těm nejchudším(nemyslím tím cigány,ti neplatí nic)..U tohoto pořadu nebudu hodnoti ani zábavnost,ani umělecký dojem,ale po stránce principu je to snad jedna z největších prasáren,co z análního otvoru ČT vůbec vylezla!!!(12.8.2015)

• Jara69

Mám rád pořady o cestování, mám rád Kaisra i Lábuse, ale tohle spojení mi nějak nesedělo. Nevnímal jsem to jako cestovatelský pořad, ale spíše to, že Kaiser s Lábusem někam přijeli a dělali tam opičky. Novější Na Cestě, je úplně někde jinde. Také pořád opakují Cestománii, ale tohle pro jistotu nezopakovali. Možná kdybych to vidět znovu, tak příkrý bych nebyl(22.5.2015)

Viděl jsem jen Skotsko, ale působilo to na mě celkem pozitivně. Kaiser a Lábus prostě fungují vždycky a je to perfektně sehraná dvojka, což se mi potvrdilo i tady. Narozdíl od Cestománie a Na cestě tady opravdu cestují, takže všechno je naživo, což je lepší a taky zábavnější. Navíc je to vyplněné spoustou vtipů, improvizací, ale také předpřipravených scének (viz finále s lochnesskou). Informačně ne úplně špatné, ale mohlo to být bohatší. S výběrem výletů jsem spokojen, potěšilo jako Loch Ness a Eilean Donan, tak i hledání ztraceného grálu. Fajn je taky to, že Kaiser je za chytráka a Lábus za toho hloupějšího, skvěle to funguje. A navíc je to hrozně bavilo, takže to bavilo i mě. A navíc mě to dost namlsalo, takže se časem třeba podívám i na další díly, protože takovýto cestopis rozhodně stojí za to - i když jak říkám, informačně to mohlo být bohatší, ale o to tady přecijen nakonec tolik nejde. Skvělý, fakt supr pořad. 80%.(28.8.2015)

Tu originalitu samozřejmě dodává zvuk Kaiserova a Lábusova hlasu, kteří si ze sebe dělají v jednom kole neustále prdel. v době dívání na tento pořad jsem jich však měl až pokrk a byl jsem zahalen do svého egoistického hávu. Jinak je to skvělý putovní film, který ukazuje cizí krajiny ještě jiným pohledem.(16.2.2009)

• Tommassi3

Velmi bizarní pseudocestopisný dokumentární cyklus, který se se svou bezobsažností a přepjatou trapností naprosto vymyká běžným normám slušné veřejnoprávní televize a hodil by se spíš do nějaké oblíbené novácké estrádičky.. Kaiser s Lábusem tu více tu méně potvrzují dnes již naprosto běžný (kr)kavčí přístup k divákovi, když si s jeho mrzkým koncesionářským obolusem vytírají zvesela prdel.. Zábavnější náhrada za zábavnou Cestománii ?? Tak to jsem asi sledoval úplně jiné pořady..(12.8.2015)