poster

Letem světem (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2004, 38x27 min

Kamera:

Mojmír Kučera

Střih:

Mojmír Kučera
(další profese)
 • Wez

  hodnocení se zdržím,ale zajímalo by mě,na kolik celá tato původní televizní "srandovní" cestománie daňové poplatníky vlastně přišla??Kolik stála výroba byť jen jediného dílu???Oficiální text distributora hovoří o destinacích jako NDR,SRN,Rakousko,Belgie,atd-já jsem viděl díly Indie,Thajsko,Srí Lanka,Austrálie,Dubai,JAR,USA atd včetně návštěv těch nejluxusnějších destinací-takže jestli jsem to pochopil správně,celý štáb ČT včetně dvou komediantů už dávno za zenitem si udělali parádní výlety po světě za peníze daňových poplatníků(ani bych se nedivil,kdyby si s nimi "čirou náhodou" udělal výlet i ředitel a náměstci ČT,aby na ůroveň pořadu osobně dohlédli),to vše v době,kdy ČT strašně skuhrala,že by bylo nutné ještě trošku přitvrdit s výběrem koncesionářských poplatků,protože ČT nevycházela se svým rozpočtem-tuším asi 7 miliard korun ročně)-kdyby si něco takovýho natáčela Nova nebo Prima,je mi to srdečně jedno,ale ČT existuje opravdu z peněz nás všech,včetně vybíráni poplatků těm nejchudším(nemyslím tím cigány,ti neplatí nic)..U tohoto pořadu nebudu hodnoti ani zábavnost,ani umělecký dojem,ale po stránce principu je to snad jedna z největších prasáren,co z análního otvoru ČT vůbec vylezla!!!(12.8.2015)

 • Jara69
  **

  Mám rád pořady o cestování, mám rád Kaisra i Lábuse, ale tohle spojení mi nějak nesedělo. Nevnímal jsem to jako cestovatelský pořad, ale spíše to, že Kaiser s Lábusem někam přijeli a dělali tam opičky. Novější Na Cestě, je úplně někde jinde. Také pořád opakují Cestománii, ale tohle pro jistotu nezopakovali. Možná kdybych to vidět znovu, tak příkrý bych nebyl(22.5.2015)

 • filmmovier
  ****

  Viděl jsem jen Skotsko, ale působilo to na mě celkem pozitivně. Kaiser a Lábus prostě fungují vždycky a je to perfektně sehraná dvojka, což se mi potvrdilo i tady. Narozdíl od Cestománie a Na cestě tady opravdu cestují, takže všechno je naživo, což je lepší a taky zábavnější. Navíc je to vyplněné spoustou vtipů, improvizací, ale také předpřipravených scének (viz finále s lochnesskou). Informačně ne úplně špatné, ale mohlo to být bohatší. S výběrem výletů jsem spokojen, potěšilo jako Loch Ness a Eilean Donan, tak i hledání ztraceného grálu. Fajn je taky to, že Kaiser je za chytráka a Lábus za toho hloupějšího, skvěle to funguje. A navíc je to hrozně bavilo, takže to bavilo i mě. A navíc mě to dost namlsalo, takže se časem třeba podívám i na další díly, protože takovýto cestopis rozhodně stojí za to - i když jak říkám, informačně to mohlo být bohatší, ale o to tady přecijen nakonec tolik nejde. Skvělý, fakt supr pořad. 80%.(28.8.2015)

 • RadimFišer
  ***

  Tu originalitu samozřejmě dodává zvuk Kaiserova a Lábusova hlasu, kteří si ze sebe dělají v jednom kole neustále prdel. v době dívání na tento pořad jsem jich však měl až pokrk a byl jsem zahalen do svého egoistického hávu. Jinak je to skvělý putovní film, který ukazuje cizí krajiny ještě jiným pohledem.(16.2.2009)

 • Tommassi3
  **

  Velmi bizarní pseudocestopisný dokumentární cyklus, který se se svou bezobsažností a přepjatou trapností naprosto vymyká běžným normám slušné veřejnoprávní televize a hodil by se spíš do nějaké oblíbené novácké estrádičky.. Kaiser s Lábusem tu více tu méně potvrzují dnes již naprosto běžný (kr)kavčí přístup k divákovi, když si s jeho mrzkým koncesionářským obolusem vytírají zvesela prdel.. Zábavnější náhrada za zábavnou Cestománii ?? Tak to jsem asi sledoval úplně jiné pořady..(12.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace