poster

Zlomový rok 39

 • Velká Británie

  Glorious 39

Drama / Válečný / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2009, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ***

  Anne objeví jednu gramofonovou nahrávku a najednou kolem ní začnou její blízcí umírat.. Opravdu podivný film, u kterého si vůbec nejsem jistá hodnocením. Sice je to rozvleklé a po většinu času se tam nic neděje, ale mě to celkem (celkem!) bavilo a zajímalo mě, jak to s Anne dopadne. To, že se tajné služby v čele s její rodinou snažili o ústup Hitlerovi a nebáli se kvůli tomu zabíjet přátele mi připadalo dost přitažené za vlasy. Každopádně to bylo napínavé a Romola v hlavní roli sympatická, i když sem tam mluvila dost strojeně a já měla problém jí věřit i nos mezi očima. Zvláštní film. (PS:Co to zase je, ten český název?:) )(26.6.2012)

 • Sheldra
  ***

  Nějak mi není úplně jasný, proč tenhle film vůbec vzniknul. Asi to bude tím, že tak úplně nechápu, co měl pan autor v úmyslu sdělit. Taky úplně přesně nechápu, co tady Lee předvedl tak strhujícího, že se nad ním Rudovous tak rozplývá. Mně se mnohem víc zamlouval Nighy, kterej aspoň dokáže zahrát fakt cokoli, nejen zlověstně se tvářícího dědka. Garai se snažila, její postava na mě ale bohužel působila dojmem hysterky - no jo, já vím, oni to na ní narafičili, ona za to nemohla. Herci jsou v podstatě jediný důvod, proč dávám 3* (jo a taky ten pěknej venkovskej barák :-), protože víc ze mě u filmu, kdy jsem se polovinu času modlila, aby skončil, prostě nevydojíte.(19.7.2011)

 • Morholt
  ***

  Výborný námět. Že se mnozí Angličané stavěli k válce s nacisty rezervovaně, je dostatečně známá věc, ale nepamatuji si, že by na tom někdo postavil zápletku filmu. Castingu není co vytknout a pořád je pro mě zaháda, proč Romola Garai ještě nedobyla Hollywood. A povedla se i dobová atmosféra s interiéry i exteriéry, které k ní neodmyslitelně patří. Jenže tu chyběl schopný vypravěč. Poliakoff se pohybuje na hraně romantiky, dramatu a thrilleru, ale jakoby se bál alespoň do jednoho z žánrů šlápnout pořádně, takže romantice chybí jiskra, dramatu naléhavost a thrilleru napětí. Z toho pramení řada nudných a nic neříkajících sekvencí, které víc než cokoliv jiného působí jako snaha uměle film natáhnout a celkový výsledek je rozpačitý. Je to o to větší škoda, že podobné téma není moc atraktivní a tudíž se ho v dohledné době nejspíš nikdo nechopí. 55%(21.12.2015)

 • sulimo
  ****

  Upřímně, čekala jsem málo, páč jsem se jako obvykle dementně řídila dle tamnějšího hodnocení, což jsem prostě neměla. Film je to skvělej a jestli si někdo stěžuje, že je ukecanej, tak já zase tvrdím, že zde není jediné slovo zbytečné a jediná minuta není nudná, vtáhlo mě to do sebe natolik, že jsem příběh hltala jako máloco. Konec sice mohli krapet zkrátit, ale to na skvělosti filmu nic moc neubírá. Skvělá podívaná a hlavně skvělá Romola, která je lepší s každou další rolí. Vřele vřele doporučuji.(22.2.2011)

 • Tirion
  **

  Opravdu zvláštní scénář. Možná bych spíš měl použít slovo nelogický nebo přitažený za vlasy a nebo geniální? Já se spíše klaním té horší variantě. Nehledě na rozháranou režii a docela nevychytaný casting. Neříkám, že film nemá světlé momenty. Ty jsou však zastoupeny pouze epizodně a stejně tak vyznívá i celý film. Příběh nedrží pohromadě. Je mi líto, že jsem zrovna v tomhle musel vidět Billa Nighyho. Ale naopak jsem rád, že jsem mohl poznat Romolu Garai.(20.9.2013)