poster

Zlomový rok 39

 • Velká Británie

  Glorious 39

Drama / Válečný / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2009, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Výborný námět. Že se mnozí Angličané stavěli k válce s nacisty rezervovaně, je dostatečně známá věc, ale nepamatuji si, že by na tom někdo postavil zápletku filmu. Castingu není co vytknout a pořád je pro mě zaháda, proč Romola Garai ještě nedobyla Hollywood. A povedla se i dobová atmosféra s interiéry i exteriéry, které k ní neodmyslitelně patří. Jenže tu chyběl schopný vypravěč. Poliakoff se pohybuje na hraně romantiky, dramatu a thrilleru, ale jakoby se bál alespoň do jednoho z žánrů šlápnout pořádně, takže romantice chybí jiskra, dramatu naléhavost a thrilleru napětí. Z toho pramení řada nudných a nic neříkajících sekvencí, které víc než cokoliv jiného působí jako snaha uměle film natáhnout a celkový výsledek je rozpačitý. Je to o to větší škoda, že podobné téma není moc atraktivní a tudíž se ho v dohledné době nejspíš nikdo nechopí. 55%(21.12.2015)

 • Tirion
  **

  Opravdu zvláštní scénář. Možná bych spíš měl použít slovo nelogický nebo přitažený za vlasy a nebo geniální? Já se spíše klaním té horší variantě. Nehledě na rozháranou režii a docela nevychytaný casting. Neříkám, že film nemá světlé momenty. Ty jsou však zastoupeny pouze epizodně a stejně tak vyznívá i celý film. Příběh nedrží pohromadě. Je mi líto, že jsem zrovna v tomhle musel vidět Billa Nighyho. Ale naopak jsem rád, že jsem mohl poznat Romolu Garai.(20.9.2013)

 • rikitiki
  **

  Pokus o špionážní až mysteriózní drama je tak urputný, až je směšný. Kromě zdlouhavé střední části, která nesmyslným natahováním pokusů hlavní hrdinky zjistit, co se kolem ní děje, diváka prostě ubije. Věrohodná není ani jedna ze dvou časových rovin. KOUSEK DĚJE V té ze současnosti se dva bratranci zpovídají svému dalšímu, nikdy neviděném bratranci, který je asi tak o 60 let mladší než oni. Nikdo se nezeptá, kde se vzal, jestli je opravdu jejich příbuzný, proč se ptá na přísně střežené letité rodinné tajemství a proč mu oni hned a bez vytáček všechno povyprávějí.____ V rovině z minulosti se zčista jasna milující rodina začne k oblíbené, byť adoptované, dceři, chovat jako klubko zmijí. Až na adoptivní matku, která je patrně psychicky postižená, protože jí nevidíme jinak, než že se hrabe v záhonech - to je snad špatný vtip?! Otec rodiny na tom s rozumem nebude o moc líp, když usiluje o smír s Německem poté, co byla už vyhlášená válka. Nepohodlnou dceru vězní a pak ji klidně nechá utéct. Adoptivní bratr to už má nejspíš po rodičích poděděné taky, takže blonďaté modroočce vysvětlí, že její biologičtí rodiče byli Cikáni a jejího zavražděného milence schová do kůlny k utraceným zvířatům a nejspíš ho i s těmi zdechlinami nechá veřejně spálit. Nejspíš s tím odůvodněním, které používá celá rodina: začala válka a žijeme v divné době._____ Je to blábol v nádherných kulisách a s promarněnými výkony výborných herců. /15. 4. 13./(15.4.2013)

 • Sammya
  **

  Co říct, nelíbilo se mi to. Tenhle film jsem chtěla vidět, protože je doslova PŘECPANÝ mými oblíbenými britskými herci (Romola Garai, Bill Nighy, David Tennant, Juno Temple, Charlie Cox, Jeremy Northam a nejspíš jsem na někoho i zapomněla) a odehrává se v době, o které mě film většinou baví. Ale jediný pocit, který z tohohle filmu mám, je totální zmatenost. Skončil a já měla reakci typu "What the hell?!", protože mi smysl celého filmu zřejmě naprosto unikl a jsem totálně mimo. Občas to bylo docela psycho, působilo to na mě tak, i když vlastně nevím, proč. Co se týče děje, krom toho, že jsem z něj zmatená, mi to přišlo dost nudné. Ano, byly tam pasáže, které byly napínavé, i takové, co mě vyloženě děsily (scéna s dítětem, mrtvola u veterináře atd.), ale většinu času jsem se prostě nudila. A Billovi Nighymu ty role hodných tatíků vůbec nejdou. Ještě že se pak ukázalo, že mu to vlastně nemělo jít schválně.(12.3.2011)

 • Ramirez85
  ***

  Herci pěkně hrají, pronášejí inteligentní dialogy, divák se může kochat úžasnou anglickou krajinou, všechno to vypadá dobově přesně, oblíbenec Tennant tu pronese větu, že by Angličané před začátkem druhé světové války neměli kašlat na Československo :-), Romola Garai je kočka k pohledání... jenže je to prostě docela nuda :-/ Těch 120 minut se táhne až moc nepříjemně a nic to nezachraňuje ani "šokující" pointa. Přesto to úplná ztráta času nebyla.(1.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace