Zlomový rok 39

Glorious 39

Drama / Válečný / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2009, 129 min

• Tirion

Opravdu zvláštní scénář. Možná bych spíš měl použít slovo nelogický nebo přitažený za vlasy a nebo geniální? Já se spíše klaním té horší variantě. Nehledě na rozháranou režii a docela nevychytaný casting. Neříkám, že film nemá světlé momenty. Ty jsou však zastoupeny pouze epizodně a stejně tak vyznívá i celý film. Příběh nedrží pohromadě. Je mi líto, že jsem zrovna v tomhle musel vidět Billa Nighyho. Ale naopak jsem rád, že jsem mohl poznat Romolu Garai.(20.9.2013)

Upřímně, čekala jsem málo, páč jsem se jako obvykle dementně řídila dle tamnějšího hodnocení, což jsem prostě neměla. Film je to skvělej a jestli si někdo stěžuje, že je ukecanej, tak já zase tvrdím, že zde není jediné slovo zbytečné a jediná minuta není nudná, vtáhlo mě to do sebe natolik, že jsem příběh hltala jako máloco. Konec sice mohli krapet zkrátit, ale to na skvělosti filmu nic moc neubírá. Skvělá podívaná a hlavně skvělá Romola, která je lepší s každou další rolí. Vřele vřele doporučuji.(22.2.2011)

Herci pěkně hrají, pronášejí inteligentní dialogy, divák se může kochat úžasnou anglickou krajinou, všechno to vypadá dobově přesně, oblíbenec Tennant tu pronese větu, že by Angličané před začátkem druhé světové války neměli kašlat na Československo :-), Romola Garai je kočka k pohledání... jenže je to prostě docela nuda :-/ Těch 120 minut se táhne až moc nepříjemně a nic to nezachraňuje ani "šokující" pointa. Přesto to úplná ztráta času nebyla.(1.2.2014)

Nějak mi není úplně jasný, proč tenhle film vůbec vzniknul. Asi to bude tím, že tak úplně nechápu, co měl pan autor v úmyslu sdělit. Taky úplně přesně nechápu, co tady Lee předvedl tak strhujícího, že se nad ním Rudovous tak rozplývá. Mně se mnohem víc zamlouval Nighy, kterej aspoň dokáže zahrát fakt cokoli, nejen zlověstně se tvářícího dědka. Garai se snažila, její postava na mě ale bohužel působila dojmem hysterky - no jo, já vím, oni to na ní narafičili, ona za to nemohla. Herci jsou v podstatě jediný důvod, proč dávám 3* (jo a taky ten pěknej venkovskej barák :-), protože víc ze mě u filmu, kdy jsem se polovinu času modlila, aby skončil, prostě nevydojíte.(19.7.2011)

• Sammya

Co říct, nelíbilo se mi to. Tenhle film jsem chtěla vidět, protože je doslova PŘECPANÝ mými oblíbenými britskými herci (Romola Garai, Bill Nighy, David Tennant, Juno Temple, Charlie Cox, Jeremy Northam a nejspíš jsem na někoho i zapomněla) a odehrává se v době, o které mě film většinou baví. Ale jediný pocit, který z tohohle filmu mám, je totální zmatenost. Skončil a já měla reakci typu "What the hell?!", protože mi smysl celého filmu zřejmě naprosto unikl a jsem totálně mimo. Občas to bylo docela psycho, působilo to na mě tak, i když vlastně nevím, proč. Co se týče děje, krom toho, že jsem z něj zmatená, mi to přišlo dost nudné. Ano, byly tam pasáže, které byly napínavé, i takové, co mě vyloženě děsily (scéna s dítětem, mrtvola u veterináře atd.), ale většinu času jsem se prostě nudila. A Billovi Nighymu ty role hodných tatíků vůbec nejdou. Ještě že se pak ukázalo, že mu to vlastně nemělo jít schválně.(12.3.2011)