poster

Život bez škatulky (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 26 min

 • Vercinix
  ***

  Toto byl jakš takš objektviní dokument, který abych vždy lupou hledal, ale zas na druhou stranu, že by mě nějak výrazně zaujel...?(15.12.2009)

 • triatlet
  ****

  Velmi zajímavý námět Jiřiny Salaquardové o životě Zlaty Čirkinagičové, která zasvětila život koňům, a o Rudolfu Desenském, který působí jako psí terapeut. Oba dokáží pomáhat zvířatům, protože v dětství poznali nefungující rodinné vztahy. Desenský vystupuje i v dokumentu díky svým zkušenostem vyrovnaně a dokáže pohotově přirovnávat "Neříkejte, že váš pes umí přivolání, když jednou přijde a podruhé ne. Přece byste taky nechtěl auto, které jednou zabrzdí a podruhé ne." Původně jsem nechápal zařazení Zlatiny matky do pořadu, ale její nalíčení a oblečení a zároveň slova o indispozici poodhalují Zlatino chování...(1.2.2009)

 • tahit
  ****

  Mám rád zvířata, psy, kočky a koně a mnoho dalších, takže myšlenka a realizace režisérky Theodory Remundové natočit tento film o současně probíhajícím vztahu dvou různých lidí vůči jiným, nikoliv lidským bytostem, ale zvířatům, byl nesporně dobrý a zajímavý nápad. Snad mi tam chybělo i za cenu delšího času více prostoru pojednávajícím o emocích chovaných zvířat. Ale, čím víc jsem o tom přemýšlel, tak musím napsat, že obdivuji lidi, kteří dokážou věnovat svůj volný čas zvířatům, nebo dokonce celý čas. Jsou okamžiky, k nimž netřeba žádného akademického vzdělaní, že lidi v lásce zalžou, koně a psi nikdy. A pokud jste někdo osobně měl tu možnost sdílet svůj čas s tímto zvířectvem, pak jistě víte, o čem mluvím.(17.1.2009)

 • fleker
  ****

  Zlata okusovala stromy?(18.10.2009)

 • sator
  ****

  Zranění lidé mají blíž ke zvířatům...(8.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace