Dobrý večer s Waldemarem (TV pořad)

Hudební

Československo, 1970, 10 x 30-45 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (6)

Nejosobitější postava české poválečné populární scény. Zpěvák, herec, komediant... ve všech polohách skvělý, bezmála dokonalý.(2.7.2017)

Co všechno odvál čas ??!!(27.5.2012)

Co si budeme povídat. Národ přilepený k obrazovkám, to byla naprostá realita, když v TV šly pořady jako je právě Dobrý večer s Waldemarem.(1.7.2013)

10 hudebně zábavných večerů s Waldemarem Matuškou, v nichž představoval na obrazovce nejen své tehdejší aktuální hudební počiny na deskách Supraphonu, ale i pravidelně pozýval do studia své hosty. Nejde o lecjakou lacinou hudební šarádu, ale kvalitní pořad s promyšlenou dramaturgií i zajímavým průvodním slovem, na kterém se podílel textař Zdeněk Borovec! Jeden z mnoha tehdejších, no mála dnes kompletně dostupných TV-pořadů, kde máme možnost vidět na obrazovém záznamu mnohé písničky populárních zpěváků (vedle všeuměla Matušky např. Špinarová, Urbánková, Pilarová, Hála, Korn, Plavci, KTO). Za pozornost občas stojí v některých dílech i zajímavé "klipové" zpracování písniček ve studiu (Jen račte vstoupit, Avignonský most, Sirael). A pak je to především zábava v podobě povídání Matušky s hereckými hosty, které v jistém smyslu připomíná žánr, jemuž se dnes říká talk-show - hodně zajímavé i vtipné jsou tady povídání s Františkem Filipovským, Vladimírem Menšíkem (včetně ukázky hry na několik hudebních nástrojů), Jiřinou Šejbalovou, hereckými manžely Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým či s hosty z divadla Spejbla a Hurvínka, Kirschnerem a Štáchovou. Velké díky ČT za vydání komplet všech dochovaný 10ti dílů na DVD, neboť ve vysílání TV se tohle objevuje minimálně!(8.6.2017)

Při svém premiérovém vysílání byl tenhle pořad asi fenomén. To jsem bohužel nezažil, tak mohu hodnotit pouze s odstupem času. A ten čas se trochu na úrovni podepsal. Je to milé, zábavné... Ale není to nic, co by mě omráčilo.(1.10.2015)

Menšík a Matuška- vždy dobrá kombinace(15.5.2013)